Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal mit "ünnepel"...

A baloldal mit "ünnepel" október 23-án? Nem a szellemi elődeik verték le a forradalmat, lőtték agyon az emberek százait?

Figyelt kérdés
2013. okt. 14. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem a szellemi elődeik. Valahogy be kellene mutatni, hogy a mai baloldalnak (nem szívesen használom ezt a jelzőt, mert nem igaz, de mit tegyek, ha csak ezt értik meg) az 1956-os események megtorlói szellemi elődeik.


Megemlíteném azt az apróságot, hogy a mai baloldal már részben kiöregedett képviselői voltak azok, akik elfogadhatatlannak tartották a "szellemi elődök" ténykedését, ezért lehetett nálunk mintaszerű átmenet. Nélkülük, csak még egy véres 1956 lett volna, csak akkor (1989-ben), szemben az előzővel, nem bukott volna el.


Talán megpróbálhatnánk objektíven gondolkodni, lehet, hogy hasznos eredményre jutnánk vele. A sárdobálás és ármánykodás számomra nem hasznos.

2013. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagy Imre és a többi mind baloldali volt. Nem zavar?
2013. okt. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem szellemi elődjeik. Az MSZP az MSZMP (egyik) utódpártja. Tagsága egy része is ugyanaz. Nem egy politikusuk tevőlegesen politizált '90 előtt. Kovács László, Lendvai Ildikó, vagy a nemrég jobblétre szenderült Horn Gyula, aki még koszorúzott is a 301 - es parcellában a '90 - es években. Tudom, ő is talpig demokrata volt, és semmi köze '56 - hoz.

Én nem azt állítom, hogy egy mai, fiatal MSZP - s politikus egyetértene a forradalom eltiprásával, de a pártjuk így - vagy úgy örököse annak a rendszernek. Bocsánatkérés nem történt, elszámoltatás sem.

2013. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bumbi02 ***** válasza:

A mai baloldalnak nagyjából annyira a szellemi elődje az '56-osokat leverő elit, mint a KDNP-nek Szálasi. Semennyire.


Van a bal meg van a jobb oldal. Látom idáig már eljutottál. Csak a bal és jobb oldalon belül is ezernyi ágazat van, és sok ágazat nem ért egymással egyet sok mindenben. Azért mert valaki baloldali még nem kommunista, és azért mert valaki jobboldali még nem fasiszta. De majd 12. évfolyamban ezt úgyis tanulni fogjátok, ha minden igaz:)

2013. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez már egy másik, liberálisabb baloldal.

Ma már a döntéseket nem Moszkvában hozzák, hanem Brüsszelben, Washingtonban, New Yorkban.

2013. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Valaki mondja már el, hogy ezeknek a kérdéseknek mi a lófax értelme van! Haza ér a munkából az ember, kinyit egy Lidls xar sőrt, benyomja a gépet és akkor nesze GYK kommunistázok egy jó ízűt, vagy mi?


Ennyi erővel meg lehetne kérdezni, hogy a mai jobb oldal mi a faxt keres egy holokauszt konferencián a parlamentben? Szellemi elődeik voltak azok akik gázkamrába terelték a zsidókat.


Rohadtúl nincs értelme egyik kérdésnek se.

2013. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én a kormány rendezvényére fogok elmenni és élőben fogom végighallgatni Orbán Viktor ünnepi beszédét. Nem szeretem azt, amikor egy nemzeti ünnepen olyan emberek szólalnak fel, akiknek semmi közük az országhoz azon kívül, hogy szétlopják. Igen, a baloldali összefogásra gondolok.
2013. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden baloldali ember felelős minden más baloldali ember valaha bárhol elkövetett bármely tettéért?
2013. okt. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
A FIDESZ az MSZMP (másik) utódpártja. Tagsága egy része is ugyanaz. Nem egy politikusuk tevőlegesen politizált '90 előtt. Matolcsy György, Martonyi János, Pintér Sándor, Hoffmann Rózsa, Mikola István
2013. okt. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Komplikato ***** válasza:

Miért lenne a szellemi elődei?


De ezt a kérdést szerintem kérdezd már meg Pozsgay elvtárstól, aki szerint 56-ban tépet szájú, szakadt körmű kis senkik csinálták a fesztivált ... biztos örülne neki.


Én meg magamban október 23-án a KÖZTÁRSASÁG kikiáltását ünnepelgetem, mert bár igény lenne rá, de MÉG áll az államforma. Ellenben 56 nekem nem annyira ünnepelni való, mivel az országból egy kis maroknyi bátor ember próbált ellenállni az ismert sikertelenséggel Míg közben a lengyeleknél történt események hatására náluk megkezdődött egy fajta enyhülés, tehát eredményesen tiltakoztak. Most meg olyanok ünneplik akik maguk vagy a felmenőik tettek 56 ellenében ...

2013. okt. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!