Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A progresszív-intézet hová...

A progresszív-intézet hová sorolható be?

Figyelt kérdés

Nekem elég gyanús a teszt alapján, és ha ezt megnézed akkor teljesen nyilvánvaló hogy honnan fúj a szél!

[link]

[link]

Csak nézz bele és megérted, hogy miért is van ennyi bal liberális a teszt alapján.

Persze a kérdező nem hiszem hogy ne lett volna ezzel tisztába!


2009. nov. 12. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
miért kéne bárhová is besorolni? miért kellene mindent besorolni valahová? nem olvasol túl sok kurucinfót? :)
2009. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

miért kéne bárhová is besorolni? miért kellene mindent besorolni valahová? nem olvasol túl sok kurucinfót? :)


Ne viccelj már!

Én nem vagyok egy lángelme, persze a logikámmal semmi baj, és 2perc alatt átláttam a szitán.

Csak nézz bele abba amiket írnak, vagy eredményül kijön nekik.

Az egész intézet a bal liberálisok és az MDF között pattog mát vagy 5-6 éve.

Mit szólnál egy kurucos teszthez, ha már azt említetted!


De írok egy példát.

Hogy te pld a Jobbik álltaluk aposztrofált helyének a közelébe kerülhess, olyan feltételeknek kellene a tesztben megfelelni, aminek semmi köze a Jobbik nézeteihez. A legkonzervatívabbnak kellene lenni minden párt közül, ami valljuk be hogy nem igaz. Ahogy a liberális felfogásúak is nagyon furcsán vannak behatárolva, hiszen az individualistákat „ akik az alapjait képezik” a liberalizmusnak , a konzervatív jobb hoz sorolja a maga 10% val. Értelmezhetetlen, hiszen itt ma Magyarországon nincs is képviselője. Kollektív liberalizmus!!! Nevetnem kell. Ez csak egy filozófiai kritika, amibe most átakarják menteni a hatalmukat a neoliberálisok. Szóval már a szereposztásból kiderül hogy az egész egy teljesen valakiknek a hasznára elpasszolt szabályszerkezetre épülő teszt. Van egy liberális 10% al aminek nincs képviselője, és egy nem is létező felfogást gyakorló politikai oldal „kollektív liberalizmus” ami 30% és egy 3% os létező liberalizmus a mai magyar fogalmak szerint. Persze a az individumok átszivárgása balra, az is teljesen nonszensz. Tisztán lehet látni hogy teljesen el van minden ferdítve és csak a mintavétel a fontos az intézetnek és nem a valódi bemutatás. Ekkora csavarokkal nem lehetnek hitelesek.

Szóval vicc az egész.

2009. nov. 12. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Akinek nem az a véleménye(és ők vannak többen), mint nektek, akkor azt már rögtön lefizették?
2009. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek részben igaza van, végülis senki sem mentes teljesen a politikától, mindenki "húz valamerre". De az, hogy a tesztjük csak a manipulálás miatt született, az szerintem hülyeség. Ezzel nem lehet manipulálni, de cáfoljatok meg, ha tudtok: jelentkezzen akár egy jobbikos is, aki most hirtelen balliberális lett a kitöltés után?


Az a baj kérdező, hogy te szerintem nem is igen érted ezt a tesztet. Magyarországon a jobb és bal oldalt a konzervatív - liberális tengely határozza meg. Ha egy jobboldali párt baloldali gazdaságpolitikában gondolkozik, az még nem feltétlenül eretnekség.


Egyetértek a korábbi hozzászólókkal: nem feltétlenül gonosz anyagi érdek vezérel mindenkit, aki nem veled ért egyet.

2009. nov. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A kérdezőnek részben igaza van, végülis senki sem mentes teljesen a politikától, mindenki


Miért gondoljátok hogy az ember ha gondolkodik, már is cselszövéseket teremt a semmibe!

A progresszív-intézetnek a munkacsoportja a Demos, és nézzétek már meg a Wikin hogy kinek dolgozott és mikor. Ne akarjatok már mindenki lehülyézni aki önállóan képes gondolkodni!

Én nem használok olyan kifejezéseket hogy „agymosott” de olyat igen hogy lusta és tájékozatlan.

Lefuttattam a tesztet más politikai beállítottság mentén is és teljesen más jött ki, ami azt jelenti hogy manipulatív, mert mást akar sugallni más más politikai beállítottságú embereknek ugyan azokkal a válaszokkal. Minek neveznéd ? „ elírásnak?” Én Jobbikos vagyok és tudom hogy miért.

Nem a cigányozás és a zsidózás kedvéért, hanem mert ismerem a programjukat, és megoldásként tekintek rá. Nem mindenben értek vele egyet, pld a halál büntetés vagy a kötelező hittan, de nagyvonalakban a ma létező legjobbnak tartom. Nem azért mert nem hiszek a piacban, vagy mert kő kommunista lennék, hanem mert annyira rossz irányba haladtunk az elmúlt 20 évben amit nem lehet „ borogatással „ kezelni.

Nem vagyok az összeesküvés elméletek nagy képviselője, de ha valamiben van logika akkor létezik önálló véleményem is. És természetesen ha egy folyamat elkezd alakulni és, hozzáértő emberek ezt észre veszik akkor könnyen a saját javukra fordíthatják. Onnan viszont már tudatossá válik.

Teljesen nyilvánvaló a manipuláció, hiszen nincs olyan ember a legnacionalistábbak között sem, akibe nincs egy kis liberalizmus, és a legelvakultabb vad kapitalista akibe ne szorulna egy csekély szociális érzékenység. Egyszerűen az egész el van ferdítve, hiszen ezek a feltételek mellett nekem is az jött ki hogy liberális vagyok.


[link]

[link]

2009. nov. 12. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:

A Progresszív Intézet a DEMOS-hoz hasonlóan az MSZP-hez köthető kutatóműhely. Ahogy pl. a Nézőpont Intézet meg fideszes.


"Csak nézz bele és megérted, hogy miért is van ennyi bal liberális a teszt alapján."


Konkrétan azért, mert ez a meglehetősen tudománytalan tesztecske amerikai importcikk (az USA-ban a libertáriusok kampányeszköze volt régen), és amcsi szemmel nézve szinte minden európai balliberális. Ezen progresszívék annyit változtattak, hogy most már csak majdnem mindenki ballib.


Egyébként aki ért egy kicsit a műszerekhez az tudja, hogy a műszereknek nullhibájuk is lehet és kalibrálni kell őket. Ugyanez áll erre a műszerre is. Minden országon belül van baloldal és jobboldal, és aki balrább van, az a bal, aki jobbra van, az a jobb. Abszolút bal és jobb nincs.

2009. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, csak tudod feltűnően durva az eltérés, és a Jobbikosokra negatív, a liberálisokra meg pozitív. Ez viszont így már nem a véletlen.
2009. nov. 12. 18:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell sokat rugózni ezen a teszten, ez nem tudományos műszer, hanem elsősorban marketingeszköz. Valamit mutat, de valóban csak "valamit".
2009. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!