Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az együtt-pm emberei miért...

Az együtt-pm emberei miért érzik magukat kirekesztve? Mi bajuk? Miért nem tudják elfogadni a demokrácia szabályait? Mivel volt demokratikusabb az szdsz-mszp kormány többség, mint a fidesz-kdnp?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

A Fidesz NEM tudja(akarja elfogadni a demokrácia szabályait. Ma csak papíron van demokrácia. Az ellenzéknek semmi beleszólása a Fidesz-KDNP által hozott döntésekbe.

Az SZDSZ-MSZP kormány azért volt demokratikusabb, mert törvényt CSAK akkor hozhatott, ha az akkor ellenzékben levő Fidesz is megszavazta, anélkül nem.

2013. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha képviselő leszek és van mögöttem 20 ezer ember, akkor jogom van a többség által támogatott (2 millió szavazó) párt gazdasági programját megfúrni, azért meg demokrácia van? Tehár, ha én több kulcsban akarok adóztatni, akkor a demokrácia miatt a kisebbség vagyis az én ötletemet kell elfogadniuk? és magasról tenni, kell arra a 2 millió emberre, akik a másik pártra szavaztak ..
2013. okt. 31. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

"Az ellenzéknek semmi beleszólása a Fidesz-KDNP által hozott döntésekbe."


Valószínűleg azért nincs beleszólása az ellenzéknek a kormányzásba, mert nem ők lettek megválasztva.

Magyarország nem tűr el még egy olyan patkánylázadást ami 1919-ben volt. A nagypofájú, erősen kétséges magyar származású balliberális kisebbség nem erőltetheti rá a többségre az akaratát. Bármennyire is diktatúrát kiáltanak és bármit is hazudnak külföldön.

2013. okt. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
miről beszélsz? törvényt csak akkor hozhatott? el vagy te tévedve, alkotmány módosításról akarsz, te beszélni... de ez is olyan, dolog amivel a társadalom döntő része egyetért, olyan alaptörvényt nem lehet megalkotni, ami minden embernek egyformán tetszik az a rendszer működés képtelen ... Egyik azért háborog, mert nem tudja értelmezni a szöveget, a másik azért értetlenkedik, mert a régi megfogalmazásban voltak kiskapuk, a harmadik meg a gmo mentesség miatt ellenérdekelt.
2013. okt. 31. 11:31
 5/9 A kérdező kommentje:

új alaptörvény:

[link]

Régi alkotmány:

[link]

2013. okt. 31. 11:33
 6/9 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


hogy mivel volt demokratikusabb az mszp-szdsz? nézzük, mikor volt nekik kétharmaduk? 94-98, nézz utána


egyébként rosszul értelmezed a demokráciát


a demokráciában nem a többség akarata kell, hogy érvényesüljön, hanem a többség érdeke, ez nagyon nagy különbség


óvodás világkép az, hogy ha mi vagyunk többen, akkor az van, amit mi akarunk függetlenül attól, hogy igazunk van-e vagy sem, vagy jó az nekünk vagy sem


ha valami hülyeség, akkor azt bármekkora párt találta is ki, attól az még hülyeség marad


a mindenkori ellenzéknek meg az a feladata, hogy a többség érdekének védelmében kritizálja (adott esetben támogassa) a mindenkori kormányt


az, hogy ki melyik párthoz tartozik, az még nem azt jelenti, hogy csak a saját szavazóit képviseli


attól, hogy te mondjuk a fideszre szavaztál, attól még az ellenzék ugyanúgy a te érdekeidet védi


hogy mit tartanak az érdekednek, az különbözik, ezért vannak a pártok, de a feladata az összesnek ugyanaz

2013. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

többség azt akarja, hogy xy legyen kormányon és elfogadta, hogy ez a döntés 4 évente módosítható.

A többség érdekéről sajnos nem szavazunk, nekem is van egy két törvény amiben ellenérdekelt vagyok, de egy jól működő társadalomban a kölcsönös bizalmon alapszik. Én lemondok arról a többletről, hogy utána más úton jóval többet kaphassak vissza...

nem érdekel, ha nem nő a fizetésem 2-3 évig, ha közben fejlődik az ország és több turista látogat ide és nem nő tovább az adósság halmaz, amit az unokáinknak kellene tovább adni. Szóval nincs az a kormány, aki minden ember érdekét kielégítené! Nem véletlen, hogy adó ügyekben nem lehet népszavazást kiírni!

2013. okt. 31. 12:19
 8/9 anonim ***** válasza:
A demokrácia ott kezdődik, hogyha a társadalom egy jelentős része nem fogad el egy kormányzati intézkedést (hajléktalanság kriminalizálása, új alkotmány, egykulcsos adó, manipulatív és káros rezsicsökkentés, számtalan új adó, magánnyugdíjpénzek államosítása, az oktatás GDP arányos támogatásának történelmi mélypontra csökkentése), akkor az aktuális kormány, társadalmi szervezetekkel egyeztetve társadalmi vitát kezdeményez a kérdésekről még akkor is, ha van akkora mandátumtöbbsége a Parlamentben, hogy megszavazza a fenti intézkedéseket. A demokrácia ott kezdődik, hogy a közjogi pozíciókat nem kizárólag a kormányzó párthoz közeli emberek kapják meg, hanem hiteles és független szakemberek. A demokráciákban nem szoktak olyan választójogi törvényt alkotni, amellyel megszületett eredmény torzítja a választói akaratot. A demokráciában nem egy pökhendi kis törpe szava érvényesül minden kérdésben, hanem a többség akarata. A demokráciában nem teremtenek olyan birkákat politikai manipulációval, mint amilyen te vagy!
2013. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"demokrácia ott kezdődik, hogyha a társadalom egy jelentős része nem fogad el egy kormányzati intézkedést "

Ehhez csak gratulálni tudok. Ez azt hiszem messze a legjobb leszólás.

2013. okt. 31. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!