Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van még valaki aki így gondolk...

Van még valaki aki így gondolkozik? Miért nincs ilyen párt? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Alapjáraton baloldalinak tartom magam. De NEM vagyok kommunista, MSZP-s, gyurcsanyista,... A magyar "baloldali" pártokat elítélem. Nálam a baloldaliság azt jelenti, hogy elítélem a kapitalizmust és fontosnak tartom a szociális jogokat (igazságos segélyelosztás, munkások/kisvállalkozók megbecsülése, lakhatás támogatása, bérplafon,...), és hiszek a szabadságjogokban (gondolat/szólás/véleménynyílvánítás/gyülekezés/...).

A problémám az, hogy ezt egyik sem tartja be! (Pl.: jobb: vallási alapon hoznak törvényeket, származás alapján ítélkeznek, bal: gyűlöletbeszéd büntetése, és az elkövetőnek több "emberi joga" van, mint az áldozatnak.) Nem lehet önkényuralmi jelképet hordani, de vallásit igen. Melyik okozta több ember halálát? Ha hordhatok keresztet vagy dávidcsillagot, hogy kimutassam miben hiszek, miért nem lehet horogkeresztet, vagy vöröscsillagot? Mindegyik vallás/eszme mögött rengeteg halott és bántalmazott ember van. A véleménye akkor is az, ha korlátozzák a kimutatásában. Hol van itt a gondolat és vélemény szabadsága? És miért nem hihetek az emberi jogokban, ha szerintem is le kéne vinni a büntethetőség korhatárát 12-re, szigorítani kéne a btk-t (a mostaninál is jobban), és egy pár napos csecsemő megölése számomra nem külömbözik az abortusztól (kivétel, ha a terhesség veszélyeztetett, vagy erőszak által fogant a gyermek). Egy olyan országot akarok, ahol a tisztességes embernek több joga van, mint a bűnözőnek függetlenün nemtől, vallástól, szexuális orientációtól, származástól! Ahol mindenki egyenlő és elfogadja a másikat, nem a gazdagokat segítjük, valóban mindenki elmondhatja/kifejezheti a véleményét, amíg másnak nem árt, ha pedig mégis megteszi, nagyon kemény büntetést kap! Ahol nem a cigányság seggét nyaljuk, mégsem diszkrimináljuk a normális romákat!

Bocsi, hogy ilyen hosszú, de ha már végigolvastad, és hasonlóan gondolkodsz, jelezz! Kezdem azt hinni, egyedül vagyok ezzel...



2013. nov. 12. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezek klasszikus baloldali "munkáspártos" értékek.


Ilyen párt nincsen, egyébként meg mivel Magyarország Eu tag nem is lehet IGAZI jobboldali és baloldal, csak valami mérsékelt , liberalizmussal bekent kamubaloldali , kamujobboldali katyvasz.

2013. nov. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért nem tartom klaszikus munkáspárti nézetnek, mert ők is diszkriminálnák a jobboldalt. A többsége betiltaná Jobbikot. Egy demokratikusan megválasztott pártot! Nálam ez nem egyeztethető össze a szabadságjogokkal. Meg azzal sem értek egyet tőlük, hogy államosítsunk mindent, és az össz hatalom/vagyon az állam kezében legyen.
2013. nov. 12. 17:16
 3/5 anonim ***** válasza:
LMP?
2013. nov. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Túl... békés! Amikor a Fidesz nemrég szigorított a btk-n, hogy végre védekezhess ha megtámadnak, és a támadót büntessék ne téged, és szigorúbban, tiltakozott. Egy évben akár 6 abortuszom is lehetne, csak mert részegen nem akartam kivárni a gumit. Sokakat ismerem, betiltatnák a szélsőjobbot, korlátoznák a szabadságjogokat, ...
2013. nov. 13. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor a Fidesz nemrég szigorított a btk-n, hogy végre védekezhess ha megtámadnak, és a támadót büntessék ne téged, és szigorúbban, tiltakozott."


Ha figyelmesen elolvasod a két normaszöveget, egy nagyon nagyon szűk körben lett csak enyhébb a szabályozás. Eddig úgy volt, hogy arányosan elháríthatod a támadást, illetve túl is lépheted az arányokat, menthető felindulásból vagy ijedtségből. A fidesz ezt úgy módosította, hogy ha valaki éjjel fegyverrel betör hozzád, nem kell vizsgálni az arányosságot. Szerintem azért hülyeség az egész vita, mert ha valakihez éjjel fegyverrel betörnek, és nem ijed meg, azt legalább Batmannek hívják, ezért szerintem valójában nincs változás.


"Egy évben akár 6 abortuszom is lehetne, csak mert részegen nem akartam kivárni a gumit."


Most is lehet. De mondjuk ebben igazad van, én is úgy tudom, hogy az LMP pro choice és nem pro life. A jelenlegi abortusz-szabályozáson ellenben már nem nagyon van hova könnyíteni, hivatalból megpróbálnak lebeszélni róla, többször megkérdezik, biztos vagy-e benne, de ennyi.


"Sokakat ismerem, betiltatnák a szélsőjobbot, korlátoznák a szabadságjogokat, ..."


Az egyes szavazók ismeretéből ne indulj ki. Pl.: sok jobbikos szavazó visszasírja a holokausztot, de a jobbik, mint párt, nem. Én mindenféle párt szavazójából sokat ismerek, és én azt tapasztaltam, hogy a betiltogatni akarás az E14es szavazókra jellemző főleg, de az én szeméyles ismerőseim se képeznek értékelhető mintát- ahogy a Tieid sem :)

2013. nov. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!