Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy van az hogy egyre nagyobb...

Hogy van az hogy egyre nagyobb divat nemzetinek lenni? Észhez térünk, nacionalizálódunk?

Figyelt kérdés

Egyre több ruhás bolt nyílik, egyre több zenekar alakul, és több koncertek vannak az országban mindenütt.

Egyre több Tv ben és műsorban védik a gárdát és a Jobbikot, egyre több előadásban, és egyre többen képviselik mindenütt. Akár hová megyek, mindenütt, a sláger a gárda és a Jobbik.

Pedig nem vagyok már rég gyerek, és nem is gyerekekről beszélek.


2009. nov. 24. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
ez lenne az etalon, Hazafinak lenni, és nem pejoratív értelemben.
2009. nov. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Az őszinte hazaszeretet, a kultúránkhoz, nyelvünkhöz való ragaszkodás nem divatfüggő. Én nem vagyok sem radikális, sem jobboldali, mégis imádom a magyar népzenét, az irodalmat, és szeretem a hazámat.


A probléma az, hogy a nemzeti érzést áthatja a politika. Ha megnézed, kik azok, akik hazaárulóznak, akik gondolatban kitagadják népük egy részét a saját anyaországukból, és akik lenéznek más népeket, etnikumokat, elgondolkodhatsz rajta, hogy ez mennyire hazaszeretet, vagy menyire csupán egy divat, amelyet a gyűlölet szült...

2009. nov. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Ebrednek az emberek,nincs ebben semmi kulonos.
2009. nov. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fölöttem, az SZDSZ-re gondolsz? Szerintem rájuk illik.

Én is szeretem a magyar zenét, ételt, zászlót, de az SZDSZ felé "agyonművelt" politikusok rámfogják, hogy szélsőséges, rasszista vagyok pedig NEM! Ezért csak "olyan" társaságban beszélek erről, nehogy megverjen egy-egy ember a "szegény" kisebbségből. A naionalizmus nem bűn, nem megvetnivaló. A sovinizmus a megvetnivaló!

2009. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%

A Jobbikot és a betiltott gárdát csak a Kurucz-infó és hasonszőrű társai védik.A magyarságunkat nem úgy kellene hirdetni,hogy aki nem Jobbikos,az nem magyar,ha pedig valamelyik kisebbség tagja,akkor megölni,deportálni stb kell.

Nem kellene lejáratni a címerünket,zászlóinkat azzal,hogy a történelmet nem ismerő bohócok a ruhájukon viselik.Ha már mindenképpen az öltözködésével is akarja bizonyítani valaki a magyarságát : válogasson a nemzeti viseleteink közül.Sok és igen szép ilyen viselet van.

Ez az egész divat,és csak kampányfogás.

És mielőtt szokás szerint gyalázna egy Jobbikos,nem vagyok és nem is voltam egyik pártnak sem a szimpatizánsa.

2009. nov. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

En is hazaarulo voltam[vagy csak egy felrevezetett ember}...de nem kezdtem el pampogni rajta hogy miert hivnak igy hanem elgondolkodtam rajta es rajottem hogy igazuk van.


"Ha megnézed, kik azok, akik hazaárulóznak, akik gondolatban kitagadják népük egy részét a saját anyaországukból"


Ezt te csak gondolod hogy a Jobbik kitagad embereket valoszinuleg azert mert te is egyenlore felre vagy vezetve.En nem azokrol a huliganokrol beszelek akik kaptak az alkalmon egy kis cirkuszra...nem beloluk kell kiinduni es megitelni egy partot.Majd lenyugszanak.En jobbikos vagyok,nem vagyok sem a ciganyok sem pedig a zsidok ellen,de nem szeretem azt ahogyan a ciganyok viselkednek.Es attol meg hogy hogy azt mondom hogy igen is van ciganybunozes attol meg nem vagyok fajellenes.

2009. nov. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

A második válaszadó vagyok. Egyetlen betűvel nem utaltam arra, melyik pártra gondolok, az érintettek (akiknek ezek szerint inge) mégis magukra vették.


Örülök, hogy tudat alatt azért furdal benneteket a lelkiismeret.


P.S: SZDSZ-es sem vagyok ;)

2009. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előzővel mindenben egyetértek, pedig nem vagyok Jobbik párti, csak tájékozódáspárti. Egy apróság viszont sosem hagy nyugodni: biztos kell nekünk cigánybűnözést emlegetni? Amikor olvastam, hogy a büntetésüket töltő elítéltek hány százalékban milyennek vallja magát, akkor értettem, mi a téma. A "cigánybűnözés" szó sajnos a régi hibát követi el: azokat sértheti (nem biztos, hogy sérti, de egyértelműen sértheti), akik kisebbség a kisebbségben, akik nem szeretik az izgalmas életet, csak élni szeretnének. Mivel sértheti? Hm, kérdezzük inkább azt, hogy a rohamosan terjedő, sajnos egyre elnagyoltabb jobboldali nézetek kedveznek-e a becsületes cigányok korábban is elég lelombozó elhelyezkedési esélyeinek? Jó-e neki, ha nem csak nehezebb az élete a hangoztatott cigányelméletek miatt, hanem simán lenézik, az utcán kikerülik, a buszon elhúzódnak tőle a színe miatt? Fordított helyzetben hogy gondolkodna erről bárki, aki az említett szót naponta használja? Nem vagyok balos, éppen ezért (a megnövekedett figyelem miatt) rossz szagát érzem az ilyen szóhasználatnak. Gondoljunk a "sz.rházi osztrákokra", akik "képesek voltak" kiírni, hogy ne lopj magyar. Akkor az a magyarbűnözés? Érzed, ahogy megfeszülsz itt-ott?


És felejtsük el, hogy előlünk vennék el a munkahelyeket. Egyrészt az adottságaink megvannak a normális élethez. Gyönyörű és gazdag ország ez, csak innen a hintából nem annyira látszik. Másrészt ha a munka többfelé oszlik, amikor nem a nyereség a cél, hanem az eredmény (ami többnyire a közkincs gyarapítása és az életfeltételek újratermelése), akkor csak jól jön minden dolgos kéz, ahogy az korszerűtlen időkben megszokott volt. Lényegében átemelhetjük a jó ötleteket bármilyen rosszul csengő nevű, összeomlott politikai rendszertől is (legyen náci vagy komcsi, ne tököljünk ezen, míg nem muszáj), és kicsiben (körzetenként) lehetne akár teljesen más összetételben alkalmazni a régi rendszerektől tanultakat, mint nagyban, országosan (vagy település-szinten, regionálisan ill. inkább megyénként). Ez most valóban nem megy, de igény volna rá.

2009. nov. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18:45 vok, 18:02-vel értek egyet, de nyilván tiszta
2009. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

18.01.

"magyarságunkat nem úgy kellene hirdetni,hogy aki nem Jobbikos,az nem magyar,ha pedig valamelyik kisebbség tagja,akkor megölni,deportálni stb kell"


Ne haragudj de ezen a velemenyeden nem artana egy kicsit elgondolkodnod melyebben mert egyenesen rettenetes.Pont az ilyen emberek miatt vannak a problemak akik felallitanak magukban egy nem tul valosagos feltevest es utana osszak az embereknek.

Hazugsag az egesz amit irtal es mast nem csinalsz vele mint szitod a tuzet.

2009. nov. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!