Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ballibeknek milyen megoldásuk...

Ballibeknek milyen megoldásuk van a roma kérdésre?

Figyelt kérdés

Jó-jó tudom, lehet rasszistázni, de ez csak egy darabig mehet, sokáig már nem.

Ugye a baloldal nagy megmondó, tökéletesen látják a helyzetet, rendkívül jól tudnak kritizálni, de lássuk, hogy akkor ezzel kapcsolatban milyen terveik vannak.

Mert az elmúlt 8 évben semmit nem láttam erre vonatkozóan.



2013. dec. 19. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Véleményem szerint országos mentorprogram, oktatás és munkahelyteremtés. Más humánus megoldás nincs, de az a baj, hogy mindenki pár hónap alatt várja a megoldást. Több évtized berögződését nem lehet egy csapásra elsöpörni. Az is lehet, hogy 2 generációnak el kell felnőnie, mire ez sikeres lesz.
2013. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

kedves kérdező!


ha valamennyire is figyelemmel kíséred a véleményvezéreid ballibnek nevezett megoldásokat akkor azt találod, hogy nem fejlevágással akarják a fejfájást kezelni, a rossz közbiztonság nem a kevés rendőr miatt van, hanem a rossz életszínvonal miatt, a dolog "megoldása" sokgenerációs, a cigányság helyett kompletten minden nyomorgó ember kivezetése a szegénységből, és ez nem sok segélyt jelent, hanem oktatást, foglalkoztatási


ez a rohadtballibimperialisták válasza

2013. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

-Integrált oktatás, hogy a cigányok okosak legyenek.

- Magasabb segélyek, hogy ne kelljen mélyszegénységben élniük.

-Új házak építése, több önkormányzati lakás számukra, a cigánytelepek felszámolása.

2013. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

A ballibek meoldása? Hát dolgozzunk helyettük, ők halmozottan hátrányos helyzetűek, nekünk, többségieknek köszönhetik, a kirekesztő, szegregáló magatartásunknak, hogy így lecsúsztak, már csak tartozunk annyival, hogy felemeljük őket onnan ahová miattunk kerültek.

De állj! Milyen roma kérdés? Mi az, hogy roma? Barnább a bőre és te észre mered venni, lehet, hogy finn identitású, te meg leromázod? Ugye, ez juttatta ide eme dolgos népcsoportot, a megkülönböztetés, a zsíros paraszt csak hízott, ez a értékes kultúrájú, mélyen érző nép meg nyomorgott a rasszizmus elnyomás alatt.

2013. dec. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

# 2

Lemaradt a fele.

2013. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

# 4 XD

Szívem szerint való ember vagy.

2013. dec. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"ha valamennyire is figyelemmel kíséred a véleményvezéreid ballibnek nevezett megoldásokat akkor azt találod, hogy nem fejlevágással akarják a fejfájást kezelni, a rossz közbiztonság nem a kevés rendőr miatt van, hanem a rossz életszínvonal miatt, a dolog "megoldása" sokgenerációs, a cigányság helyett kompletten minden nyomorgó ember kivezetése a szegénységből, és ez nem sok segélyt jelent, hanem oktatást, foglalkoztatási "


Figyelemmel kísértem, de mást nem láttam csak mértéktelen segélyosztogatást.

Azon kívül semmit.

2013. dec. 19. 14:02
 8/15 UFOTOCH ***** válasza:
95%

Csak azt felejtitek el, hogy már lassan 4 éve jobboldali párt van kormányon és semmit sem javult a helyzet.

Szóval a helyes kérdés: Mit tett a jobboldal a cigánykérdésben?


Tudod attól, mert egy párt liberálisnak vagy éppen konzervatívnak nevezni magát attól még nem lesz az, tehát abszolút nem lehet reális képet alkotni egy párt alapján egy irányzatról.

A liberális kormányok többsége Magyarországon pont annyira képviseli igazán a liberális embereket mint a Fidesz a jobbosokat. Remélem ebből értitek, hogy mire gondoltam.

2013. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelemmel kísértem, de mást nem láttam csak mértéktelen segélyosztogatást. "


'Mértéktelen' segélyosztással csak 1-2 évig kísérleteztek, de az akkori segélyösszegekből sem lehetett tartósan megélni. A mai 'segélyekből' nagyjából egy hétig lehet megélni, ha ügyes a család, akkor pár nappal tovább.


Üdvözöllek a valóságban: a legtöbb roma lakás nincs karban tartva, áram, víz nagyon sok lakásban egyáltalán nincs, csatornázásról, televízióról ne is beszéljünk. A lakások jelentős részében nincsen berendezés, vagy pedig súlyosan hiányos (pl. nincs mosógép, nincs wc, stb)


Abból a pénzből, amit ma kapnak, (átlagos családnál kb. fejenként 5-20 ezer forint, függően attól hogy van-e beteg gyerek, stb.) még az élelmiszert sem lehet kihozni. Egy 6 fős család szerinted mennyi ideig él meg 90 ezer forintból? Mert hogy nagyjából annyit kapnak havonta.


Én sem értek egyet azzal, hogy a segélyezés megoldás a munkanélküliségre. Nyilván nem az. De a cigányság problémája (ahogyan legtöbbször a kirekesztett kisebbségek problémája bármilyen országban) nem csak bennük, hanem a többségi társdalomban is van. A cigányokat szinte mindenki gyűlöli. A boltokba elárulok, nem véletlenül kérnek fényképes önéletrajzot: olyan boltban nem vásárolnak szívesen az emberek, ahol cigány nyúl a termékhez. Így tehát a romák számára maradt a feketemunka, ahol minimálbér alatti bérekért, sokszor maradék ételekért, stb.-ért dolgoznak sokszor napi 10-14 órákat, de csak idény jellegűen, mert állandóra szinte senki nem vesz fel romát (kérdezd meg 10 vállalkozó ismerősöd).

2013. dec. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

# 8

A Fidesz kamujobboldal.

2013. dec. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!