Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyennek képzelsz el egy...

Milyennek képzelsz el egy magyar autonóm tartományt?

Figyelt kérdés

- Neve

- Fővárosa

- Autonómia szintje (legbelsőbb, közepes, teljes belső autonómia, stb.)

- Területe: 1 és 1000 km2 között!!

- Lakossága:

- Gazdaság

- Törvények

- Képviselet a magyar Országgyűlésben

- Kormánya

- Parlamentje

- És néhány kevésbé fontos, de annál érdekesebb adat

Kérlek, kerüljétek a nyomdafestéket nem tűrő válaszokat --> mert megy a piros kéz! Egyébként zöld vagy kék kezet kaptok a hasznosságtól függően. Csak értelmes válaszokat várok! Válaszaitokat előre is köszi!


2013. dec. 21. 15:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

- Neve: Maniaszernia

- Fővárosa: városállam, a város X. kerülete

- Autonómia szintje a közepes és a teljeskörű között

- Területe: 200 km2

- Lakossága: 200000 fő

- Gazdaság: Adóparadicsom, idegenforgalom (turistaparadicsom), bankszektor, ipar, szolgáltató szektor, némi mezőgazdaság, fontos a bélyegkibocsátás

- Törvények: a magyar törvényekhez alkalmazkodó, belügyekre vonatkozó jogrendszer + "hűség" Magyarországhoz, cserébe az autonómia fenntartása

- Képviselet a magyar Országgyűlésben: 1 képviselő, akinek tisztsége annál fontosabb

- Kormánya: Városi Kormány, élén a város miniszterelnökével. A város államfője a herceg, akinek hatalma örökletes, címe reprezentatív. A város Magyarország egyedüli nemesi címeket elismerő területe.

- Parlamentje: 15 tagú egykamarás Városi Törvényhozó Gyűlés

- És néhány kevésbé fontos, de annál érdekesebb adat: örökletes hercegség a városban. A város az Adriai-tengerben fekvő Maniaszernia-szigeten fekszik, melyet Magyarország a kiegyezés óta birtokol a 98%-os magyarsága miatt, előtte különböző olasz királyságokhoz tartozott. Jelenleg a lakosság 98%-a magyar, 1%-a horvát és 1%-a olasz.

2013. dec. 21. 15:57
 2/11 anonim ***** válasza:
Maniaszernia-szigetnek mi az igazi neve?
2013. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A google-ban beírtam, de egyetlen egy találat sem volt.
2013. dec. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez nem igazi sziget, csak kitalált. Maga a város is csak kitalált, szemléltetni, hogy milyen szintén kitalált autonóm tartományokra vagyok kíváncsi. :)
2013. dec. 21. 17:10
 5/11 UFOTOCH ***** válasza:
49%

Neve: San-Ta

Főváros: Nincs, mert városállam lenne. Kerületekre lenne osztva és a kerületeknek kerületi tanácsa lenne.

Autonómia: Szinte teljes körű, csak honvédelmi ügyekben kötődne szorosan Magyarországhoz.

Területe: 1000 km2

Lakossága: 5 millió fő

Gazdaság: Kapitalista gazdasági rendszer, adóparadicsom; alacsony adóterhek és szabadkereskedelem.

Törvények: Lakossághoz és a gazdasághoz igazuló törvényhozás.

Képviselet a magyar Országgyűlésen: 4 fő.

Kormány: Ahogy írtam kerületeknek kerületi tanácsa lenne, mindegyik kerületből az általuk megválasztott képviselő lenne jelen a kormányban, ezen felül lennének független, illetve más szervezetekből megválasztott képviselők. Értelemszerűen egy kormányzó lenne, aki csak a független kormánytagok közül kerülhetne ki.

Parlament: 50 főből állna.

És néhány kevésbé fontos, de annál érdekesebb adat: A köztisztviselők kiválasztása a meritokrácia elve alapján történne. A 50 parlamenti tag egyik felét a város állandó lakossága választaná meg. A bíróságon lehetőség lenne a precedens alapján való döntéshozásnak.

Lakosság multikulturális lenne, hivatalos nyelve az angol. A közoktatás nagy hangsúlyt fektet a nyelvoktatásra, emellett a lexikális tudást helyett az önálló gondolkodásra és az algoritmikus gondolkodás kifejlesztésére helyezi a hangsúlyt. A felsőoktatás a gyakorlatiasságra helyezi a hangsúlyt.

Az állam támogatja az újításokat, főleg amelyek a megújulóenergia forrásokkal kapcsolatosak.

Multikulturalizmusnak köszönhetően egy teljesen új kultúra alakulna ki.

2013. dec. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Most terveztem egy másikat is, újabb mintának:

- Neve: Denerir

- Fővárosa: városállam

- Autonómia szintje: teljes

- Területe: 900 km2

- Lakossága: 750.000 fő

- Gazdaság: kaszinók, idegenforgalom, alacsony adók, bélyegkibocsátás, ipar, szolgáltató - és bankszektor, öt önálló városi bank és húsz másik bank fióktelepe a városban

- Törvények: a deneriri népcsoport érdekeinek képviselete Magyarország előtt + a magyaron alapuló és az angollal kevert jogrendszer

- Képviselet a magyar Országgyűlésben: 2 fő, akiket a város két választókerületében, Délen és Északon választanak.

- Kormánya: a magyar köztársasági elnök által kinevezett Kormányzó vezette négytagú kormány, melynek belügyminisztere, gazdasági - és pénzügyminisztere, fejlesztési - és vidékfejlesztési minisztere és oktatás -,kultúra -, egészség - és vallásügyi minisztere van.

- Parlamentje: 60 tagú, a 15 kerület 4-4 tagot küld a parlamentbe

- És néhány kevésbé fontos, de annál érdekesebb adat: a lakosság 95%-át alkotja a deneriri népcsoport, amelynek léte indok az autonómiára.

A várost 15 kerületre osztják, amelyek saját belügyeiket maguk intézhetik a kerületi kormány és a kerületi parlament vezetésével. A kerületek élén az alkormányzók állnak. A kerületek között nagy a verseny mind gazdaságilag, mind politikailag: elsősorban a haladó és konzervatív, valamint a kapitalista és inkább a kommunizmushoz húzó kerületek között.

A város Pest megyében fekszik, de attól független, Budapesttől 15 km-re.

2013. dec. 21. 19:27
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

Ecsém ti aztán tudtok képzelődni... :O


Neve : MAGYAR KIRÁLYSÁG

- Fővárosa: BUDAPEST

- Autonómia szintje (legbelsőbb, közepes, teljes belső autonómia, stb.) : TELJES KÖRŰ FÜGGETLENSÉG

- Területe: "1 és 1000 km2" között egy nagy fenét! 270.000 km2

- Lakossága: 25 millió

- Gazdaság: DÜBÖRGŐ

- Törvények: IGAZSÁGOSAK ÉS SZAKSZERŰEK

- Képviselet a magyar Országgyűlésben: KIZÁRÓLAGOS

- Kormánya : AZ ÉN PÁRTOM

- Parlamentje : BUDAPESTEN

2013. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

én inkább roma autonóm tartományt képzeltem el Borsod és Szabolcs-Szatmár megyében, ott megmutathatják, hogyan tudnak az ő eszméik szerint élni, mintha egy külön országban élnének, amit úgy kormányoznak ahogy akarnak.

Neve: Roma autonóm terület

Fővárosa: Ózd

Autonómia szintje: teljes

Területe: említett 2 megye területe

Lakossága: 400 ezer.

Gazdaság: ki mit lop, azé

Törvények: Ököl, baseball ütő, bicska

Képviselet az országgyűlésben: bármennyi a sajátjukban.

Kormánya: proletárdiktatúra

parlamentje: falu végi cigánysor


na ez lehet, hogy bunkón hangzott, de a "cigánykérdés" megoldása szerintem az lenne, ha hagynánk őket magukra boldogulni, ahogy nekik megy, mi nem szólunk bele.

2014. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as válaszoló:

Részben tetszik a megoldásod, igaz hogy 1 és 1000 km2 közöttire gondoltam de attól mert nem fért bele a keretbe a tartományod attól még elég jó terv (sajnos). Azért sajnos, mert máshogy nem lehetne a cigánykérdést megoldani. Most én arra gondoltam, hogy ezt lehetne politikailag fejleszteni, így a "ki mit lop azé" helyett valami más dolgot, ami bár kevésbé reálisabb, törvényileg is elfogadható.

2014. jan. 11. 14:21
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös válaszadónak üzenem, hogy, azzal, hogy "az ország hivatalos nyelve az angol"-lal már is rontanád le az emberek logikus gondolkodását, mivel a magyar egy logikus nyelv ami elősegíti a logikus gondolkodás kialakulását....
2014. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!