Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Angliához és Németországhoz...

Angliához és Németországhoz képest itt, Magyarországon miért kerül rengeteg termék (élelmiszer, vegyi áru stb. ) sokkal többe?

Figyelt kérdés

A nővérem Németországban orvos, én pedig Angliában dolgozom. Most, hogy mindketten itthon vagyunk, összehasonlítottuk úgy nagyjából az árakat. Igaz, hogy Angliában irtó drága a hús, de ha leakciózzák, akkor olcsóbban hozzá lehet jutni, mint nálunk. Aki figyeli az árleszállításokat, az rendkívül olcsón tud hozzájutni sok-sok termékhez.


A műszaki cikkek és a (márkás) ruhák ára eleve alacsonyabb, a rezsi is olcsóbb. Az egyfontos boltokban "fillérekért" veszem meg magamnak azt a borotvazselét, ami itthon (most néztem) 800 Ft (ott 350 Ft), a sampont is ugyanennyiért (itt 650, ott 350). Egyedül a szolgáltatásokért (pl. hajvágás, szolárium, egészségügy) kérnek el többet mindkét országban.


Egyébként az új iPhone 5S-em 420 fontomba került (kb. 150 ezer Ft), itt ugyanez a modell a harmadával drágább (200 ezer Ft körül adják).


2013. dec. 23. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:

En is ezt tapasztaltam.Szinten N.O

Kb 1 honapja voltam otthon es ledöbbentem az ärakon.Az ott elök közül kinek van ehhez penztärcäja??

En 1 tusfürdöt, sampont vettem majdnem otthagytam 3000 ft-ot.

2013. dec. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
Azok kulturált országok.
2013. dec. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Itthon eleve magasabbak az adók.
2013. dec. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

"Azok kulturált országok."


Ez az oka? Ez most komoly?


Valld csak be, hogy "putrimagyarországozáson" kívül egyebet sem tudsz! :)

2013. dec. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Az egyik alapvető ok az áfa különbözősége. Nálunk 27 %, más országokban viszont az élelmiszerek zöme a kedvezményes 10-15 %-os kulcs alá tartozik, de az általános kulcs is csak 20-22 %.


A másik ok a tömegméretek. A gazdagabb, fejlettebb országokban sokkal nagyobb tömeget tudnak eladni egy adott piacon egy adott termékből, ami olcsóbbá teszi a forgalmazást. Egy német vagy egy olasz évente kétszer lecseréli szinte e teljes ruhatárát az őszi és a tavaszi új divattrendeknek megfelelően. Ezért ami megmarad, vagy már egy fokkal kevésbé divatos, azt fillérekért kiszórják. A nagyobb árupörgés miatt ezt megtehetik. Nálunk meg nincs ez. Máshol a lakosság 80 %-a követi a divatot, nálunk 10-20.


És lehet még az üzletpolitika. Úgy gondolják a nagy forgalmazók, hogy Magyarországon így is jó. Itt kisebb a verseny, kevésbé fejlett a kereskedelmi kultúra, ezért ez itt így is elmegy.


Egyébként én már ruhát 20 éve nem veszek itthon. Érdemes pár évente egy nagyobb bevásárlásra kimenni Ausztriába vagy Németországba, és még az utazással együtt is behozza az árát túl azon, hogy ott még mindig sokkal jobb a minőség és a választék a kedvezőbb árakkal együtt.

2013. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Azért, mert ott normális gazdaságpoliti8kát folytatnak a kormányok.
2013. dec. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

""Azok kulturált országok."


Ez az oka? Ez most komoly?


Valld csak be, hogy "putrimagyarországozáson" kívül egyebet sem tudsz! :)"


Neked meg már éppen ideje lenne szembenézni a valósággal és nem mesebeli dolgokkal áltatni magadat. Magyarország igenis putris hely, mert az itt élő embereknek nagy többségének putris mentalitása van. Ha neked ez nem tűnt még fel, akkor vagy te is olyan vagy, mint ők, vagy annyira bele vagy buzgulva a képzeletbeli, tisztaszívű és erkölcsös szupermagyar képedbe, hogy nem vagy hajlandó észrevenni.

2013. dec. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Neked meg már éppen ideje lenne szembenézni a valósággal és nem mesebeli dolgokkal áltatni magadat. Magyarország igenis putris hely, mert az itt élő embereknek nagy többségének putris mentalitása van. Ha neked ez nem tűnt még fel, akkor vagy te is olyan vagy, mint ők, vagy annyira bele vagy buzgulva a képzeletbeli, tisztaszívű és erkölcsös szupermagyar képedbe, hogy nem vagy hajlandó észrevenni."


Én tudom milyen az ország, mégsem fröcsögöm tele mindenütt az oldalt kiélve a beteges hungarofóbiát mint egyesek.


Amúgy meg el lehet menni, sokan azt csinálják, és nem nyávognak, hogy "így az ország, úgy".

2013. dec. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

Szóval én vagyok a gonosz, mert felhívom a problémákra a figyelmet és nem az, aki nem akarja őket megoldani? Ez kedves. :)


De tudod mit? Akkor Petőfi is mocskos, magyarellenes hungarofób volt, mert megírta a Pató Pál urat, igaz? :D

2013. dec. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval én vagyok a gonosz, mert felhívom a problémákra a figyelmet és nem az, aki nem akarja őket megoldani? Ez kedves. :) "


Nálunk aki felhívja a problémákra az "fasiszta".


Erről ennyit! :D

2013. dec. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!