Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma Magyarországon létezik...

Ma Magyarországon létezik olyan áruház/áruházlánc ami tisztán magyar érdekeltségű? A tulajdonlásra értem, nem a termékekre.

Figyelt kérdés

Szeretnék olyan helyen bevásárolni, ahol a pénzem nem dobbant ki az országból.

Mivel a legtöbb multi nem igazán adózik és külföldi tulajdonosok kezében van, a pénzem is kivándorol.

A közeli kisbolt sem igazán jó megoldás hisz a boltos a multiknál vásárolja az árukészlet nagy részét.

Van egyáltalán ilyen bolt?


2009. nov. 27. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én ilyet nem tudok, de ettől még lehet, hogy van. Azzal próbálom kompenzálni a dolgot, hogy mikor van rá lehetőségem magyar terméket veszek, illetve helyi (magyar) pékségből, hentestől vásárolok.
2009. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

Bocsánat, ez még kimaradt:

Nemzeti érzelmű fidesz szimpatizánsoknak üzenem, hogy a fidesz szintén irdatlan mennyiségű külföldi befektetőt szeretne behozni kics hazánkba, ezzel próbálván fellendíteni az országot.

2009. nov. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
CBA
2009. nov. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Asszem 3 üzletlánc:

-CBA

-Coop

-Skála


Magyar székhelyűek,de a szűkebb tulajdonosi körüket nem ismerem.(Nem lennék meglepődve ha a többségi tulajdonosuk külföldi társaság lenne)

2009. nov. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom a CBA az egyetlen teljesen magyar tulajdonú lánc.
2009. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ajánlom a [link] című oldalt, ezen is a cégmércét:


[link]


Itt elég sok cég van megvizsgálva többek között abból a szempontból is, hogy mennyi benne a magyar tulajdno, vannak-e érdekeltségei adóparadicsomokban stb. Ez alapján én pl. meglepődtem, hogy a CBA-ról nem vmi jó dolgokat írtak (persze még mindig sokkal jobb mint pl. egy tesco vagy auchan )

2009. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szociális bolthálozatok elméletileg magyar zöldsséget, gyümit árulnak. Bár aztán hogy mi igaz ebből nem tudom.
2009. nov. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, h a Reál is, és (ez most nem vicc) a 100 Ft.-os bolthálózatok :DD
2009. nov. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah most látom, h a Vianni KFT. pl. 100% Magyar tulajdonú üzlet, a Reál csak kb 90 %-ban.Igaz, a Vianni üzletek, meg a hozzá tartozó Limit nevű üzletek is lényegében olyanok mint egy 100 Ft-os, de én mindig vásároltam ott, nagyon jó termékek voltak alacsony áron, soha nem kellett csalódnom, sajna már bezárták itt a Viannit :S
2009. nov. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!