Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek, szeretnétek...

Mi a véleményetek, szeretnétek vagy sem hogy Törökország az EU tagja legyen?

Figyelt kérdés
Szavazzatok :)
2009. nov. 27. 19:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
31%
ha törökök EU tagok lesznek akkor már lassan Izrael is...
2009. nov. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%
Ha felzárkóznának legalább a mostani Bulgária szintjére, akkor igen. A mostani állapotukban semmiképp.
2009. nov. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
87%

Románia, vagy talán Szerbia jobb helyzetben van/volt? Szerintem ez már csak névleges, a jobb lapokat már régen kiosztották, a többi meg kinek számit?

Annyi, de annyi követelményt állitanak egy-egy csatlakozó ország elé, azután meg olyan szándékos pofonokat nem tudnak helyrerakni, mint pl. a szlovákiai nyelvtörvény?

Biztosan jó elképzelésnek indult annak idején, de azóta annyit csűrték-csavarták, hogy egyeseknek is megfeleljen, hogy mára már szinte csak a körvonalak maradtak, tartalmilag pedig kiürült. És még mielőtt valaki azt mondaná, hogy a jó szándék nevében tettek tönkre mindent, én azt mondom, hogy a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve, és alátámasztja az állitásomat Európa szinte minden parasztja (jó értelemben véve), háztáji kistermelője, kisiparosa, és a többi!

2009. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
47%

Nem!

1., Földrajzi szempontból: Törökország egy kis része helyezkedik el Europában.

2., A kultuljáruk jelentösen eltér a miénktöl. Lásd Németországba mit müvelnek. Ha Hitler feltámadna, nem lennék benne biztos, hogy nem kapna szivinfartus rögtön...

Ha látná ezt Szulejmán szultán, hoy most kardozás nélkül is Europában van, milyen boldog lenne.

2009. nov. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
81%
Inkább ők, mint mi...
2009. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
75%

Igen!

Törökország már most fejlettebb mint Bulgária.


http://www.youtube.com/watch?v=LF8pHZixUm0

2009. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
83%
jöhetnek.
2009. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
81%

Sztem jöjjenek nyugodtan.

Többször jártam már az országukban. Mindig pozitív élményeket szereztem. Az emberek is szimpatikusak, kedvesek, segítőkészek és becsületesek.


Nekünk ugye történelmileg van elég sok kapcsolatunk velük. Bármilyen hihetetlen, de ők szeretnek minket. Ez nem mondható el több EU tagországról...

2009. nov. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
79%
Kössünk alkut! Jöhetnek a helyünkre!
2009. nov. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen támogatom!


Négyszer voltam Törökországban, és nem csak a tengerparti részeken. A legelmaradottabb részek sem annyira durvák, mint sokan hiszik, a tengerparti sáv pedig gyönyörű. Rend van, tisztaság, és eszméletlen vendégszeretet. Minket magyarokat külön nagyon kedvelnek, és azt mondják, hogy "népeink régi nagy barátok"... :)


Egyébként Kemal Atatürk sikeresen szétválasztotta az egyházat és az államot, és belülről valósította meg azt a demokrata átalakulást, amit Irakban vagy Afganisztánban az amcsik kívülről sem tudtak. Most Európa dönt: díjazza-e ezt a kezdeményezést, és támogatja-e ezzel a török demokrácia megerősödését, vagy hagyja, hogy az EU-ból kiszorulva a többi fejletlenebb iszlám ország közé süllyedjen, a reformok pedig kárba vesszenek. Szerintem az lenne a helyes, ha támogatnánk őket, példát mutatva az iszlám országoknak arról, hogy a vallás és az állam szétválasztható, és hogy senkivel sem az a baj hogy miben hisz, hanem hogy hogyan...


A jelentős gazdasági lehetőségekről pedig már nem is beszélek...

2009. nov. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!