Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki tudná nekem röviden...

Valaki tudná nekem röviden definiálni a nemzeti-liberalizmust?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mely téren vallják a "nemzeti" és mely téren a "liberális" eszméket?

2014. jan. 8. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A Holland neonácik ilyenek pl.


Olyan tekintetben nácik, hogy utálják a muszlimokat, mindenféle white power mozgalmat támogatnak.


Olyan tekintetben liberálisok, hogy elfogadják a meleget, tisztelik a zsidókat meg a kelet-ázsiaiakat, mint afféle keleti árjákat és imádják Izraelt, ami szerintük a nyugati fehér árja kultúra védőbástyája a fekete iszlám mocsoktengerben.

2014. jan. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nacionalista liberalista?


Szerintem ennek inkább gazdasági szempontból van jelentősége.

Tehát liberális gazdaságpolitika, liberalizálás a vasút, légi közlekedés , egészségügy meg minden téren.Így megjelennek magáncégek is a szférában.


A kultúrpolitika viszont nacionalista, nemzeti, az állam védi az idegen behatásoktól és törekszik az ország aktuális etnikai-kulturális jellegét megtartani,

2014. jan. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A helyzet az hogy ez teljesen különböző országonként. Pl Mo-n teljesen más a helyzet mint mondjuk Belgiumban, mert ott még egy liberális is hazaszerető. Csak Mo-n van az a helyzet hogy vannak hazagyűlölő politikusok.

A nemzeti liberalizmus amúgy teljesen kivitelezhető lenne ha nem barmok irányítanák az országot.

2014. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt értsem úgy, hogy liberális hazaszeretet? Mert itt máris több kérdés merült fel bennem. Vallás, trianon és kissebbségkérdés. Mert ha ebben mind liberális vagyok, de szeretem a hazámat, attól még szerintem nem nevezhetem magam nemzeti liberálisnak. Itt arra gondoltam, hogy ha alakulna itthon egy ilyen párt, annak a programjában mi lenne a nemzeti és miben lenne mégis liberális?
2014. jan. 10. 08:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen párt amiben liberális:

-Europával osszekotott egészségugyi rendszer, azonosan jo fizetések, ne legyen sehol elnyomás munkahelyi szinten.

Amiben nem liberalista:

-zs.dok, c.gányok és kisebbségek elleni védekezés, eros nemzeti identitás, kultura terjesztése.


Ez a normális liberalizmus és a normális liberálisok nacionalisták!A bajnai, schiffer és egyéb baloldali pártok liberalizmus nem más mint szimpla zs.do seggnyalás.

2014. nov. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!