Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz az, hogy valamit...

Mikor lesz az, hogy valamit tényleg teszünk?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallottam már azt, hogy "vesszen a trianoni béke", hogy "valamit tennünk kellenne" az országgal kapcsolatban. Mikor teszünk tényleg valamit? Egyre méllyebb gödörbe zuhanunk. Csak össze kéne fognunk....
2009. dec. 1. 20:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Akkor tehetünk valamit ha összefogunk, erős országot építünk, és csak utána reklomálunk trianonért.(én is szeretném hogy így legyen)
2009. dec. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
elsőnek itthon kéne rendet tenni nem? majd ha ki lehet menni az utcára kicsit nagyobb biztonságban, akkor lehet gondolkodni minden máson.
2009. dec. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
Azok, akik azt kiabálják, hogy "vesszen a trianoni béke", mit tennének? És mit tettek volna 1914 júliusában, amikor hasonló nagyszájúak azt kiabálták, hogy "megállj kutya Szerbia"? Mentek volna nagy mellénnyel megtámadni Szerbiát? Vagy akkor túl részegek voltak ahhoz, hogy lássák a gödröt?
2009. dec. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Hagyjuk már ezt a Trianont! Te még tényleg itt tartasz? A gödörrel viszont egyetértek, de az nem Trianon miatt van. Hanem amiatt, amit itt és most (elmúlt 20 év) elkúrtunk.
2009. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Igen, én még tényleg itt tartok. Nem csak a trianonra gondoltam, mint probléma.
2009. dec. 1. 21:47
 6/23 anonim ***** válasza:
Még ezt a kis országot sem tudjuk rendben tartani, mit akartok egy ennél is 120%-al nagyobb országgal kezdeni?
2009. dec. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Vesszen a trianoni béke? Rendben van. Csináljunk Magyarországból gazdasági középhatalmat, hogy sokkal erősebb legyen a szomszédainál. Növeljük a lakosságot 30 millióra, hogy többségben legyünk a Kárpát-medencében. Utána a trianoni béke revíziója így vagy úgy végbemegy. Ehhez mindössze három dolgot kell csinálni: (1) sokat tanulni, (2) keményen dolgozni, (3) rengeteg gyereket nemzeni és felnevelni. Ja, mindez kicsit fáradságos, és kevésbé szórakoztató, mint Kárpátia-koncerteken csápolni?
2009. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
OK. Így viszont túl általános a kérdésed. Nem tudunk Trianon (vagy Mohács) óta mindent itt átvenni. Szerintem annak lenne értelme, hogy a mai csődtömeggel foglalkozzunk Trianon nélkül. Nekem is az az érzésem, hogy így nem mehetnek tovább a dolgok, biztos vagyok benne, hogy nem is mennek, de hogy pontosan mikor és milyen események vetnek véget az eddigi korszaknak, azt nem lehet tudni. Most a választásokig már nem lesz semmi, utána agyonnyeri magát a FIDESZ, de ők se fognak tudni semmit változtatni egyrészt, mert elképzelésük sincs, másrészt meg azért, mert az országot érdemben már az IMF kormányozza. Úgy hogy a FIDESZ is megbukhat majd hamarosan (mondjuk fél év), és akkor lehet majd rátérni arra, hogy mit lehet/kell tenni.
2009. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszoló. Nem, nem szoktam Kárpátia koncerteken csápolni, azt hiszem maradok a Magyar népzenénél. Mondtam, hogy itt nem csak trianonra gondolok, ezer más baj van. A trianon "mellékes", a határok szabadon járhatóak, igazából nagy kárunk nem származik most belőle, és ezt a kis országot sem tudjuk rendben tartani.(vérzik a szívem)
2009. dec. 1. 22:20
 10/23 anonim ***** válasza:
39%
Mégis mit kéne tenni háborút kirobantani? Rég volt lépjük már túl rajta. Miből taranánk el az embereket mert ott kb annyian dolgoznak mint itt és annyi munkanélüli van a kis falvakban mint nálunk.
2009. dec. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!