Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mesterházy? Idős rokonaim...

Mesterházy? Idős rokonaim szerint eléggé hiteltelen, azzal az y-nal a neve mögött baloldali politikusként. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 10:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ettől miért hiteltelen?Pl.Deutsch is hiteltelen jobboldali politikusként vagy Orbán/Orsós/?Nem a név számít,hanem hogy mit csinál.
2009. dec. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy y-tól nem lesz valaki hiteltelen politikus, aki így gondolja, az még mindig a középkorban él, amikor ilyenek számítottak, meg a származás (nem etnikai, hanem vagyoni értelemben, vagyis ki melyik rétegből való volt).
2009. dec. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mivel a mesterházy magyarosított név, nem tudom mi köze lenne a nemességhez.
2009. dec. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az y a családnév végén már régóta nem okvetlenül az arisztokráciát jelöli. Gondolj a "hétszilvafás" nemesekre, illetve például Ady verseire, amelyben a "disznófejű nagyurakat" támadta. Egy mai baloldali, szociáldemokrata politikus a piacgazdaság támogatása mellett érdekközösséget, szolidaritást vállal a legszegényebb rétegekkel, de nem üldözi a történelmi arisztokráciát. Igaz, nem is magasztalja őket az égbe :-)
2009. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

11.15:tudtommal y-ra nem lehet magyarosítani.Csak i-re.Érdekes.

Nem hinném,hogy egy jobboldalinál gond lehet egy Orsós,vagy akármi,hiszen a kapitalizus az a self made men-ekről szól.

Viszont ez az y ez olyan,mintha valaki vegetáriánus létére hentesnek megy.

2009. dec. 2. 16:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Anyám, mer a szépapámtól örökölt nevem y-ra végződik, én már nem lehetek baloldali???

Hol élünk??? A Balkánon?

Jesszusom. Sajnálni való banda a te rokonságod...

2009. dec. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálatok anyai vagy apai ágon öröklődik a politikai beállítottság?

Mert én bizony a saját véleményemet alakíto ki a szüleimtől függetlenül, ezért aztán tök mindegy, mi a nevem, amit örököltem, a véleményem a sajátom, nem az apámé.

2009. dec. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mesterházynak nem ez a baja hanem az amit a bíróságon mondtak róla:

[link]


Egyébként meg megdöbbentő, hogy még mindig vannak akik elhiszik azt a 2002-es szoci kampányt, hogy Orbán Viktor neve Orsós volt.

2009. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Lehet y ra is magyarosítani, 250 ezer forint illetékel betűnként.
2009. dec. 9. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy lehet, hogy a Mesterházy magyarosított név, de ne feledjük el, hogy II. András kora óta nem adnak "csak úgy" alapon nemességet. Valszeg Mesterházy Attila valamelyik őse valami olyat tett, ami javára volt az országnak, a nemzetnek, az udvarnak, vagy akár a Magyar Szent Korona polgárainak.


Én is hallottam ilyet, hogy hagyományosan jobb oldali családból származik.


A másik: Valóban nem elsődlegesen fontos, hogy valakinek a szüli milyen politikai beállítottságúak. Ugyanakkor sok olyan van, aki dacból nem szavaz arra, akire a szülei.


Az idős rokonok pediglen valszeg az 1990 előtti rendszer örökösei. Sok minden jobb volt akkor, ez tény. De ami akkor volt, annak a levét isszuk most. Államadósságtól kezdve a kiszolgáltatottságon keresztül sok mindennek.

2009. dec. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!