Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarja több párt is...

Miért akarja több párt is felszámolni a kétszintű érettségi rendszert?

Figyelt kérdés
Nem értem, mi a gond vele.

2014. jan. 18. 16:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
44%
Mert színvonaltalan
2014. jan. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
46%
Hülyeség az egész. Aki okos leérettségizett régen is ötösre, aki közepes hármasra, aki hülye volt meg kettesre. Nem kell kétfajta, az érdemjegy mutatja a tudásszintet. Akinek az se ment az marad a szakmunkásbizinél, a süsük meg beérték nyolc osztállyal.
2014. jan. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1

Meg tudsz csinálni egy emelt szintű xy érettségit? Nekem nem tűnik színvonaltalannak. Viszont a diák megteheti, hogy a számára fontos tárgyakra koncentrál, így ha pl matekkal akar továbbmenni, akkor nem a törire koncentrálnia, elég abból egy közép is. És fordítva.

2014. jan. 18. 16:41
 4/25 A kérdező kommentje:
nem kell*
2014. jan. 18. 16:42
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Én őszintén nem értem mi a fene baj van a kétszintű érettségivel. Régen egy érettségi volt, ami nehezebb volt a mostani középszintűnél, viszont pcsafüst se volt a mostani emelthez képest. A komolyabb egyetemekre meg úgysem lehet emelt érettségi nélkül bejutni, szóval inkább pont színvonalasabb mint a régi... de ahhoz, hogy megemeljük a színvonalat, rohadtul nem a kétszintű érettségit kéne megszüntetni, hanem a feladatsorokat nehezíteni, nem? Ez gondolom senkinek sem jutott eszébe, mert ez nem járna plusz kiadásokkal...
2014. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
7%

#3

Most az emelt szintűnek van olyan színvonala mint régen a középszintűnek és igen egy matekot, fizikát, informatikát bármikor megcsinálok a bölcsész tárgyakat szintén csak ahhoz kellene előtte vagy egy fél délutánt magolni.

2014. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"az emelt szintűnek van olyan színvonala mint régen a középszintűnek"

Azt ne mond, hogy a régi matek érettségiben volt deriválás, integrálás etc.

2014. jan. 18. 16:54
 8/25 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése. Tény és való, hogy középszintű érettségit jelenleg minden hülye össze tud hozni, teljesen fölösleges hozzá iskolába járni, még anélkül is meg lehet csinálni ötösre is akár. Szóval azt kell eldönteni, mit szeretnénk, mit jelentsen az, hogy valaki érettségizett. Jelenleg azt jelenti, elvégezte a középiskolát és nem nagyon hülye. Valaki azt szeretné, hogy ez már egy privilégium legyen, az érettségizett ember már számítson okosnak.


Nekem speciel mindegy :)

2014. jan. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy az érettséginek nem kell többnek lennie annál, mint egy felvételi teszt. Úgysincs több gyakorlati haszna ennél. De így már átérzem a helyzetet, köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 18. 17:13
 10/25 A kérdező kommentje:
nem kell többnek lennie egy felvételi tesztnél*
2014. jan. 18. 17:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!