Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki jellemezné nekem az...

Valaki jellemezné nekem az első Orbán-kormányt? (1998-2002)

Figyelt kérdés
Nem politikai vitát szeretnék nyitni, egy esszét kell írnom, amiben jellemzem az első Orbán kormányt, illetve azt a bizonyos 2000-es fordulatot. Nagy vonalakban érdekelne,hogy mit csinált jól, mit nem (tudom ez relatív), miben volt fellendülés, a választások előtti kiadásairól.

2014. jan. 18. 22:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
1998-ban egy felfele ivelo palyan kapta meg a kormanyzast viktor , elsosorban a nagy kozutalatnak orvendo bokros csomag miatt , 1996-tol folyamatos gazdasagi novekedes volt,ami 2001-re (hala elsosorban a hasznalt lakasokra adott hitelkamat-tamogatasoknak) durva zuhanasba csapott at. 2002-ben mar egy eve csokkeno palyan levo gazdasagot,megszoritasokat es adoemeleseket tartalmazo koltsegvetest adott at az utodoknak - legjobban tetszett az a kampanyfogas ,hogy ha a szocik nyernek,akkor emleni fogjak az uzemanyagok jovedki adojat : holott ezt ok maguk fogalmaztak bele 2001 ev vegen a '12-es koltsegvetesbe ..
2014. jan. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%
Mielott jonne egy fideszfan : [link]
2014. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%
Te az a fajta komcsi birka lehetsz, aki önkormányzati lakásban lakott, míg a normál emberek építettek maguknak, meg több segélyt kapott, mint más munkabért. Neked ez volt jó, azt nem nézted hogy mások kárára van a te segélyezésed.
2014. jan. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Joe Makepeace ***** válasza:
41%

"Ha a birka nép nem váltja le öket akkor, ma már sokkal, de sokkal jobb lehetne az életszinvonal itt."


Most aztán k rva jó te eszetlen.

Nem is tudom van-e még valami, amit nem b sztak széjjel...

2014. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
27%
Ez a MSZP nyolc évének a hozadéka. Amit nyolc év alatt ekútak, ezt nem tudná senki hipp-hopp helyrehozni. Idő kell.
2014. jan. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

"Amit nyolc év alatt ekútak, ezt nem tudná senki hipp-hopp helyrehozni. Idő kell."


Mindenért a zemútnyócév a hibás. A zemberek szerencsére megszavazták a Fideszt, most aztán 30 évig ne is kérdezzen senki semmit, addig csak a zemútnyócévet hozzuk helyre, na meg lopunk magunknak is egy kicsit :)))

2014. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%
Azt írtam, ha nem váltották volna le akkor, tehát ha 98-tól folyamatosan ők lennének akkor lenne sokkal jobb. Például nem engedték volna hogy a devizahitelt adják mindenkinek.
2014. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Emút évek, meg a világválág, meg az eladósodás.
2014. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
37%
13-as. Te meg az a fajta birka orbán s..ggnyló lehetsz aki örül hogy más kárára csökkentették a jobb módúak adóját! És sok tulajdonost kisemmiztek a haveri kör helyzetbe hozása érdekében. Kis talpnyaló!
2014. jan. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%

"a haza nem lehet ellenzékben"


Azóta se értem, hogy nem verte ki ez a biztosítékot a szavazóinál. Milyen jogon mondja valaki azt, hogy ő a haza és senki más? Szerintem nagyon kevesen fogják fel, hogy ez az ember mennyit ártott ennek az országnak, sőt, talán senki nem képes ezt igazán felmérni.

2015. dec. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!