Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horthy Miklós valóban felelős...

Horthy Miklós valóban felelős volt a Trianoni szerződéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
És ha igen, mennyire?
2009. dec. 3. 18:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ja! A Tanácsköztársaság nagyon ott volt a csúcson! A drága Kunbéla is hogy vigyázott a nemzet vagyonára....Mint a magáéra!
2009. dec. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
A drága Kun Béla nem vigyázott a nemzet vagyonára,de ők tettek a legtöbbet a területi revízióért, és ezt a jobboldal a mai napig nem tudja feldolgozni.
2009. dec. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
annyira revizionálni akarták h a himnuszt meg a nemzeti lobogót is betiltották :)
2009. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"annyira revizionálni akarták h a himnuszt meg a nemzeti lobogót is betiltották :)"

Területi revíziót írtam, nem tudom feltűnt-e?

2009. dec. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
lehet h területi revizóért küzdött de ki akarna olyan Mo-n élni amit csináltak? akkor még hadiállapot se volt.
2009. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
"A drága Kun Béla nem vigyázott a nemzet vagyonára,de ők tettek a legtöbbet a területi revízióért, és ezt a jobboldal a mai napig nem tudja feldolgozni." Ezt írtam, ebben sehol nincs benne, hogy egy olyan országban szeretnék élni, amit ők csináltak. Aláhúznám a mondat első felét, melyben egyetértek azzal, hogy a Kun Béla nem vigyázott a nemzet vagyonára, tehát kritikusan álltam hozzá a dologhoz, nem Kun Bélát dicsőítettem, mindössze rávilágítottam egy szép ellentmondásra.
2009. dec. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Horthy az I. és a II. vh. között is így visszaszerezte a felvidéket, és a kárpátalját. Kiváló politikus volt. És komcsik: anno miattatok vonultak be bp-re a románok, amikor feloszlattátok a honvédséget.
2009. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Kiváló politikus volt."


Annyira, hogy feleslegesen feláldozott 200 ezer magyar katonát a nácik aljas, hódító hadjáratához. A zsidókról pedig azért nem szólok, mert tudom, hogy a jobbosok jelentős részének ilyen irányú humánuma egyenlő a nullával.

2009. dec. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem. fejen is állhatott volna akár, az már egy előre eldöntött dolog volt. az antantot rohadtul nem érdekelte, hogy mi lesz magyarországgal meg az etnikumaival, más dolgok voltak fontosak.
2009. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

21:47

"feleslegesen feláldozott 200000 magyar katonát"


ha most valaki lerohanná Irakot, benne a magyar katonákkal, akkor Sólyom László lenne a fő ludas, mert kiküldött oda mondjuk 500 katonát? nem. a németek a fene tudja milyen hosszú keleti frontra kértek erősítést a szövetségeseiktől. akkor 500 emberrel inkább hazaküldték volna Horthyt is. Magyarország egy szövetség része volt, és ha a szövetséget "fejbe vágják"(Németország meggyengül), akkor bizony a "fejnek" szüksége van a "kezekre" is. olyan, mintha most a NATO szarban lenne mondjuk a Közel-Keleten, körülzárnák a csapatai nagy részét, és a szövetségesei támadása kudarcba fulladna. Persze akkor nem ez volt a szituáció, de hasonló.


inkább én is Károlyit hibáztatom, meg IV. Károlyt. IV. Károlyt azért, mert Wekerle János, aki 1918-ban miniszterelnökünk volt, 4 napig aludt és könyörgött a király előszobájában, hogy legfőbb hadúrként írja alá a parancsot, miszerint a Tanácsköztársaság katonái tartsák a határokat és a rendet. Károly nem írta alá.

2009. dec. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!