Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szoltok a Svájciak minaret...

Mit szoltok a Svájciak minaret építési tilalmához?

Figyelt kérdés

Megértem azokat, akik minaretek előtt akarnak imádkozni, de azokat is, akik nem akarják ezt az idegen kultúrát „kerülgetni”! Megértem azokat, akik más kultúrákban keresik a boldogulást, és azokat is akik a saját kultúrájuk helyét nem akarják megosztani, más kultúrákkal! De kinek is van igaza? Akik oda mennek egy idegen közegbe, és nem akarnak alkalmazkodni, vagy akik fogadják őket és nem akarják hogy gyökeret eresszenek?

Persze megkérdőjelezhető-e egy népszavazás? Nekünk nem kellene-e sokkal több népszavazás a fontosabb irányaink kijelölése érdekében?


2009. dec. 4. 08:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
Én azt szólóm hozzá,hogy ha minaretet akarnak,akkor menjenek haza a saját országukba,ha meg idejönnek,akkor fogadják el,hogy ők itt kívülállók,és nekik kell a svájciakhoz alkalmazkodni,és nem fordítva...Ha ezt nem tudják elviselni,akkor sipirc haza.Ha minden ország minden egyes bevándorló népének mindent megengedne,akkor egy idő után az összes ország ugyanolyan lenne,mindegyik egy keverék lenne.
2009. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

vége valakinek megjött az esze Európában

talán még nem késő

2009. dec. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%
Aki Svájcba megy, annak el kell fogadnia a svájci játékszabályokat. Aki minaretekre vágyik, az Marokkóban eleget találhat. Svájcnak meg joga van ahhoz, hogy meghatározza a saját területén a szabályokat, lévén szuverén állam. Nem értem a hörgést e körül a téma körül.
2009. dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
nekik legalább van joguk dönteni és nem rasszistázák le őket. Amúgy jártam svájcban többször is. Ég és föld.
2009. dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Csak azt kell hozzátenni az előző válaszokhoz, hogy a svájciak tiszteletben tartják a mohamedánok étkezési szokásait és elvárásait. - Azok meg tartsák tiszteletben a svájciak elvárásait.

Egy svájci tiszteletben tartja, hogy a mohamedánok nem esznek disznóhúst, és ha egy svájci nem tud meglenni disznóhús nélkül, akkor nem megy mohamedán országba.


A svájciaknak lesz is annyi eszük, hogy ezt szükség esetén ki is mondják.

2009. dec. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

mindenki, aki muzulmán országba megy, tiszteletben tartja az ottani szokásokat, nem csak a svájciak

nem is tehet mást, mert rövid úton börtönben találja magát

ott még tudják, mi az a kulturális-vallási identitás

2009. dec. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen a demokrácia.

A svájcban élő muzulmánoknak természetesen vannak mecsetjeik, szabadon gyakorolhatják a vallásukat.

Amiről a népszavazás szólt az csak a minaret, ahol imára szólitana a müezzin.

Ez pedig már korlátozná a többség szabadságát.

Erre mondtak nemet.

2009. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%

Őszintén szólva,annak ellenére,hogy szerintem mindenki gyakorolhassa a saját vallását,nem örülnék neki,hogy napi ötször azt kellene hallgatnom,hogy a müezzin imára szólítja a hívőit.Harang mellett se kellemes lenni,viszont azt gyerekkorukban megszoktuk és elviselhető hangszíne van.

Viszont a müezzin hangja,amire a mohemedánoknak"felelni is kell"hűűű!

2009. dec. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbségnek KELL alkalmazkodnia, nem a többségnek. A többség befogad, de nehogy már a saját kultúrájára hagyjon ránőni egy másikat "bővítés" címszóval.
2009. dec. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
Bajuk nem lesz belőle. Végre valaki ki mer állni a bevándorlók ellen.
2009. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!