Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
Több mint 25 évig középvezetőként dolgoztam egy nagyvállalatnál, majd pár éve kiderült, hogy nagyon súlyos beteg vagyok, ami miatt nem dolgozhattam tovább. Havi 170 körül kapok rehabilitációs járadékot, ez viszont hamarosan lejár, és mivel nem százalékolnak le, ezért pár hónapon belül havi szinten kb 50 ezer forint ellátmányt kaphatok, amit megvonnak, ha mellette bármilyen munkát vállalnék. Ki mit tenne a helyemben? (F/49)
2014. jan. 27. 16:40
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mondanom se kell: Havi 50 ezer jóformán a gyógyszereimre és az ételre sem elég, és akkor még nem fizettem ki a rezsit, stb stb...
2014. jan. 27. 16:42
 2/14 anonim ***** válasza:
havi 50000 forintból királyként élhetsz mondjuk a Fülöp-szigeteken. Tudom, hogy vad dolog, de ha munkaképtelen vagy, és nyilván nem tudsz megélni 50 lepedőből, akkor sajnos olyan helyre kell menni, ahol ez sok pénznek számít. Ugye, egy szabály van, hogy max annyit költs, amennyit keresel. Hát menj oda, ahol ez így van.
2014. jan. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem írtál te régebben a privátbankár fórumán VVVBBB néven?
2014. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A fentit a kérdezőnek írtam.
2014. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem írtam. De szerintem sokan vannak hasonló cipőben, mint én... Sajnos ez a Fidesz kormány nem az emberségéről híres...

Ha nem megyek el dolgozni, felveszem az 50ezer forintot havonta, de éhenhalok...

Ha elmegyek dolgozni, egyrészt megvonják az ellátmányom is, másrészt szintén meghalok, mert nem véletlen nem engednek dolgozni az orvosok... Semmilyen stresszhelyzet nem érhet... Arról nem is beszélve, hogy még az egészségeseket se alkalmazzák, nem hogy még egy 50 éves embert, akinek néhány éve van hátra...

2014. jan. 27. 17:01
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves barátom! nem is tudom mit mondhatnék valami jót neked, sajnos igazad van , nekem is van ilyen ismerősöm és ő sem talál ebből a kegyetlen helyzetből kiutat.

Egyedüli reményt az jelenthetne ha változnának a jogszabályok de erre kevés az esély sajnos. valamilyen segélyért folyamodjál az önkormányzathoz, úgy hallottam hogy van lehetőség ilyenre egyéni elbírálás alapján, próbáld meg hátha segítenek. Sok sikert hozzá, írj ha sikerül valami.

2014. jan. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az MSZP, a DK, valamint az Együtt 2014 programjában is szerepel, hogy a hozzám hasonló helyzetben élő embereken segítene! Csak az a megoldás, ha elmegyünk szavazni, és leváltjuk ezt a kormányt, mert ha a Fidesz marad hatalmon, nekünk lőttek...
2014. jan. 27. 19:51
 8/14 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek veled, ez a fideszkormány semmibe vesz mindenkit akiből nemtud hasznot húzni.

Elkell menni szavazni és az összefogásra kell szavazni mert máskülömben nemlesz változás, a fideszesek tovább fojtatják a kisemberek sarcolását a gazdagok pénzel tömését.

Én i az összefogásra fogok szavazni, de akit ismerek azok is szinte kivétel nélkül rájuk szavaznak majd. remélem hogy sok ember sorsa fordul jobbra ha az összefogás megnyeri a választásokat.

2014. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pedig már kezdtem komolyan venni a történetet. :D Ha legközelebb burkoltan a baloldali összefogást akarod népszerűsíteni, akkor légy sokkal burkoltabb. Nem lehet ezt így telibe leírni, hogy te ezekre fogsz szavazni. Addig kell csűrni, csavarni a dolgot, hogy a végén az olvasó magától jusson el a felismerésig, hogy kire szavazzon. Mondom, a kezdés jó, de a többit még gyakorolni kell.
2014. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Jah, és ha álnévvel válaszolsz a saját kérdésedre, akkor használj több regisztrációt.
2014. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!