Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már miért kellene büszkének...

Már miért kellene büszkének lenni István királyra?

Figyelt kérdés
Meg az összes többi kegyetlen gyilkosra, aki nemesség címén a népet sanyargatta?
2014. febr. 22. 14:43
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
67%

Miért kéne büszkének lenni az ősökre akik vérüket adták hogy a többi barbár gyilkostól elzárva egy országot alapítsunk? Miért kéne büszkének lenni Rákosira? Vagy Gyurcsányra aki a népet sanyargatta?

Még azokat is ócsároljátok akik meghaltak azért hogy mások élhessenek. A középkor hála róma bukásának élet halál harc volt. Nagyon nagy szerencse hogy találtunk egy jól védhető helyet itt. Te meg őket ócsárlod? Amerikának meg talán azokra kéne büszkének lenni akik kiirtották az idniánokat és néger rabszolgákkal vetették be a földet? Vagy netalán azokra az izraeli katonákra kéne büszkének lenni akik gyerekeket ölnek hogy visszavegyék a földeket?

Most akkor miről beszélünk? Hogy régen az emberek önmagukért harcoltak? Hogy mindennap lehetett az utolsó és ennek ellenére alapítottak egy országot? Mai ember is ilyen undorító csak magával foglalkozik csak legalább megvan kötve a keze.

2014. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
76%
Na, ennél már tényleg nincs lejjebb. Szerintem odaítélhetjük a 2014-es év leghülyébb kérdezője címet.
2014. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Miért is?


Vagy ti nem vagytok tudatában annak, hogy István király pénzért :

- engedélyezte nemeseknek a gyilkosságot

- engedélyezte hogy lányokat raboljanak el a nemesek családoktól, feleségnek vagy ágyasnak

- engedélyezte a rabszolgaság intézményét


És ezek csak az enyhébb bűnök. A lakosság java részének éheztetése, sokak kardélre hányása, szolgák kasztrálása, faluk felgyújtása szerintem szintén nem teszik szebbé a nevét.

2014. febr. 22. 16:19
 4/39 anonim ***** válasza:
48%
Az idő mindent megszépít :)
2014. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
32%
Te ezt hol az any.ádban tanultad? Ki beszélte bele ezeket a marhaságokat az agyadba?
2014. febr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
85%

"Te ezt hol az any.ádban tanultad? Ki beszélte bele ezeket a marhaságokat az agyadba?"

Nálad műveltebb emberrel nem biztos, hogy érdemes történelmi kérdésben vitatkozni. Csak szelíd tanács.



Kérdező:

- engedélyezte nemeseknek a gyilkosságot

- engedélyezte hogy lányokat raboljanak el a nemesek családoktól, feleségnek vagy ágyasnak

- engedélyezte a rabszolgaság intézményét


Ezek igazak, de!


Emellett megvédte a szinte frissen elfoglalt Kárpát-medencét a környező összes népcsoporttól, és uralkodása 30-egynéhány legfontosabb éve alatt (1000-1038) viszonylagos békét kovácsolt a "behatolókkal" szembeni gyűlöletből. Ezzel megakadályozva azt, hogy a honfoglalás után mondjuk egy Német-Római császárság azzal a lendülettel ki is zavarjon minket a Kárpát-medencéből. Na ezért illik tisztelni.

2014. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Hát érdekes kérdés. Akkoriban feltehetőleg gyűlölték és még a nevét is félték az alattvalói. Ma is biztosan elítélnénk. De úgy, hogy évszázadokkal ezelőtt élt, felnézünk rá.


Lehet, hogy jól hangzik ez a sztori, de nem igazán tudhatjuk, hogy mi lett volna, ha nem Ő kerül a hatalomra. Másrészt, attól, hogy esetleg élvezzük az Ő "munkájának" gyümölcsét, még elítélhetjük, hiszen a mai erkölcsök alapján a legnagyobb férgek közé tartozna.


Akkor egyébként nem létezett ilyesmi, hogy nemzetállam, és nacionalizmus sem. Csak lovagrend volt, amiben Ő is vastagon részt vett. Lehet, hogy hosszú távon a magyar államot alapozta meg a tevékenysége, de rövid távon neki ilyen nem is járt - nem is járhatott a fejében, hiszen a nemzetállam mint fogalom sem létezett még akkor. Nem a "magyar hazát" építette, hanem a saját és csatlósai vagyonát, meg a katolikus egyház hatalmát. Minden arra ment ki, hogy a "pór népet", maximális mértékben kihasználhassák, miközben ők maguk úsztak a luxusban. Egy jobbágyat már 50-60 élő állatért cserébe lehetett venni.


Mai szemmel semmiképp nem tekinteném pozitív dologban, hogy emberek százezreinek rabszolga hajtásával építette a saját magán vagyonát, birtokait, és hogy mások éhezése árán tartott fenn hatalmas magánbirtokokat, erdőket. Szerintem ezzel nem sok mindent tett a magyar népért, csak saját magáért. Hogy évszázadokkal utána ebből esetleg a magyar nép profitált - nos, az legfeljebb véletlen, mivel a magyar nép széles rétegeinek jóléte nem hogy nem az Ő érdeme, hanem épp a szándékaival ellentétes, ugyanis a nép kifosztására még törvényeket is hozott.

2014. febr. 22. 20:35
 8/39 anonim ***** válasza:
31%

Jaj Behemót hagyjad már magad, te identitászavaros semmirekellő.

Egyik hozzászólásod üti a másikat!


Hogy honnan tudom? Talán mert nemesi származású vagyok, és tudom, hogy kik az őseim, meg hogy honnan jöttem. Az én őseim része a történelemnek, még te azt sem tudod, hogy ki a dédanyád!


A kérdező, meg úgy hülye ahogy van! Belemagyaráztak az agyába valamit, a nagy DEMOKRATIKUSKAPITALISTADEMOKRÁCIA hatására, hát tessék!

Beérett a kommunizmus, meg a LIBERÁLMULTIKULTURÁLIS bla bla!

2014. febr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Hát, úgy tűnik a műveltség nem öröklődik. :)
2014. febr. 22. 20:44
 10/39 anonim ***** válasza:
68%

ma 20:43


Azt hiszem, erre a színvonalra sem akarok lesüllyedni. Vitázzál a dédanyáddal.

2014. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!