Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet Magyarországon...

Miért nem lehet Magyarországon kötelezővé tenni a szavazáson való részvételt, mint Belgiumban?

Figyelt kérdés

Mindig szinte ugyanazok szavaznak, ugyanaz a 2 tábor (Fidesz - MSZP) stb, és elég gyér a választáson részt vettek száma.


Miért nem lehet itthon is kötelezővé tenni ezt? Ha Belgiumban működik, akkor mi az akadálya? (persze akit eltiltottak tőle, stb stb azokra ez nem érvényes)



2014. febr. 26. 16:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
4%

"Ti nem tudjátok mi az a demokrácia."


Őszintén szólva nem is szeretném. Kevés dolgot utálok úgy, mint a demokráciát.

2014. febr. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Látom kedves 10-es, hogy még mindig nem bírtad felfogni.

Ezek a pártok vagy nem állítanak egyéni jelölteket vagy nincs országos listájuk.

Ha nem lehet rájuk szavazni, akkor hogy szavazol rájuk?

2014. febr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

Magyarországi Roma Unió Néppárt

Cigányok Igazság és Élet Pártja

Magyarországi Romák Demokratikus Pártja

Magyarországi Roma Összefogás Párt

Liberális Roma Unió Párt

Demokratikus Roma Párt

Magyar Cigányok Demokrata Pártja

Magyar Keresztény Roma Párt(MKRP)

Magyar Cigányok Béke Pártja

Magyarországi Roma Párt

Roma Egység Párt


Nem is értem, a cigányok hogy nem kerültek még be a parlamentbe, amikor ennyi "pártjuk" van? :D


Nyugdíjasok Pártja

Kisnyugdíjasok Pártja


Nézdmá', ez meg a DK elől vinné el a szavazatokat. :D


Magyar Kender Párt


Ennek meg el tudom képzelni a programját.. :D


Szép és jó, hogy ennyi pártot bemásoltál ide, de a legtöbbnek elég a nevét elolvasni, hogy tudd, az életben nem fognak még csak országos listát sem állítani.

2014. febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Kedves 11-es! Ha úgy utálod a demokráciát, miért nem költözöl Észak-Koreába? Legalább nem kéne a trollkodásodat olvasnom.
2014. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Voltam a tatabányai fityesz gyűlésen,gondoltam megnézem milyen is a hülyék gyülekezete,ott egy 80 év körüli adta át a helyet egy másiknak.Akkor gondolhatjátok milyen lehetett ott az átlag életkor.Már csak a síkhülyék,értelmi fogyatékosok és vén szenilis majmok szavaznak a fityeszre.
2014. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
10-es jó irányba motoszkál, ezek közül a normálisak össze kellene, hogy fogjanak.
2014. febr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert Magyarországon demokrácia van és akkor mész el szavazni amikor akarsz, nem kötelezhetnek rá, hogy választanod kell.
2014. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Joe Makepeace ***** válasza:
Csak egy megjegyzés: a PM BALOLDALI Zöldpárt, csak elcs szik magukat, és égetik magukat az "összefogással", a Bajnaival, meg az E14-ével...
2014. febr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel h te kötelezővé tennéd.

Szerinted akkor nem az lenne h elmenne X rajzolna egy smiley-t és kész.


Szavazni szavazott, de ugyanúgy érvénytelen és 0 mint ha nem szavazott volna.


Erre nem gondoltál mi ?

2014. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 rémuralom ***** válasza:
79%

Szerintem a szavazást kötelezővé tenni ugyanolyan baromság, mint az öngyilkossági kísérleteket büntetni. A szabadsághoz, a döntéshez való joghoz hozzátartozik a rossz döntéshez való jog is; az egyesek által rossznak gondolt döntéshez való jog pedig aztán pláne. Mit ér az élethez való jogom, ha nem halhatok meg, amikor akarok? És ugyanígy, mit ér a szavazáshoz való jogom, ha nem tehetem meg, hogy nem megyek el szavazni? (Vagyis megtehetem, csak akkor állambácsi megkorbácsol sok tízezer forintra.) Nekem aztán ne csináljanak kötelező vasárnap délutáni programot öltönyös óvó bácsik és nénik, mert nem vagyok már óvodás.


Azonkívül pedig a demokráciát ahhoz, hogy jól működjön, valahogy el kéne fogadtatni az emberekkel. Szerinted el lehet fogadtatni, meg lehet szerettetni emberekkel bármit is úgy, hogy kötelezővé teszed nekik a benne való részvételt? Szerintem ellenkezőleg, csak még jobban megutáltatod velük. Az pedig az utolsó, amire itt, félázsiában szükség van - hogy a meglévő beleszólási, ellenőrzési jogunkat is tömegesen undorral taszítsuk el magunktól.

2014. febr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!