Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják a magyarországi...

Miért utálják a magyarországi magyarok a külföldi magyarokat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a vajdasági, felvidéki, kárpátaljai stb magyarokra.

És ne jöjjön senki se azzal, hogy ez nem így van, mert bizony igaz!


2014. márc. 6. 21:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
37%
Én nem utálom őket, de nem is érdekelnek egyáltalán. Ott élnek már száz éve lassan, nekem semmi közöm nincs hozzájuk, nem is ismerek egyet sem.
2014. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%

A 90'-es években rengeteg romániai magyar vendégmunkás lepte el az országot, akik az itthoni bérek feléért is hajlandóak voltak dolgozni. Ehhez persze nem rendelkeztek valódi szakképzettséggel a legtöbb esetben.


Ezek az emberek kitúrták a magyarországi magyarokat a munkahelyükről. (az építőiparban ma is szitokszó a "román", és alacsony színvonalon dolgozó embert jelöl)


Ezek az emberek mára már odébb álltak, most Németországban, Angliában próbálnak érvényesülni.


Hát, például ezért.

2014. márc. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%
Általánosítani nem szabad...
2014. márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

9.vagyok, nemtom, írták-e már, van egy elméletem:

Csak a hülyék utálják egymást zsigerből ezt szögezzük le. Na és ez lehet, hogy így alakult ki:

A kint élő magyarok közül néhányan gondolták, hogy a Mo-n belüli magyarok utálják meg lenézik őket, ezért el kezdték őket utálni; és aki meg utálja őket, az visszautál. Ja és mert talán néhányan a kintiek közül azt hiszik lehet, hogy pl a szavazás, hogy lehet vannak, akik azt hiszik, a bentiek azért nem akarják, hogy szavazzanak itt is, mert hogy utálják meg lenézik őket, különben meg nem. Szóval aki zsigerből lenézi a másikat, az mindkét részről bekap6ja:P

2014. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%
Én külföldi magyar vagyok de sohasem éreztem, hogy a magyarországi magyarok utáltak volna.
2014. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
53%

Ez hazugság! Nem igaz! Én magyar vagyok és nem utálok senkit csak azért mert határon túl született, vagy ott él, sok ilyen barátom van és ismerősi körömben sem hallottam senkitől ezt. Még a liberálisok is azt mondták, milyen jó ott kint a magyar testvérek között, mert köztük is sok a liberális.

Viszont arra kérlek, mivel feltételezem, hogy elsődlegesen saját magadból indultál ki, oszd meg velünk, hogy Te miért érzel így?

2014. máj. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Itt egy példa: [link]


Ez mivel magyarázható?

2014. jún. 1. 18:11
 18/22 anonim ***** válasza:
Na most van esetleg két bunkó aki leköpte?Különben is, lehet, hogy nem a vajdaságára irányult, hanem a személyét nem csípik. Innentől kezdve a kérdés tárgytalan, viszont tény, hogy nem illik a másikat leköpni.
2014. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
*rosszul fogalmaztam asszem,de a lényeget vágod:D
2014. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
0%
Szerintem a vajdaságiaknál nincsen gerinctelenebb és kétszínű ember a földön.Tudom mert már 4 éve dolgozom velük (Magyarországon), ráadásul az ex-barátom is az volt.Szóval semmi pozítiv véleményem nincs róluk.
2016. júl. 28. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!