Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszhívők! Titeket nem...

Fideszhívők! Titeket nem érdekel ez a nagyfokú, társadalmi rétegek közötti egyenlőtlenség? Nem kéne ezen változtatni? Hogy pl. a gazdagok járuljanak hozzá nagyobb mértékben a közterhek viseléséhez?

Figyelt kérdés

Ne pedig még a rezsicsökkentéssel is ők járjanak a legjobban? Az szja.-ról nem is beszélve?

Hová vezet ez? Gondolkodjatok el rajta!


2014. ápr. 3. 00:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
47%

De kéne csökkenteni a nagyfokú egyenlőtlenséget. Még az is igaz, hogy a gazdagok nagyobb mértékben viseljék a közterheket.

Csak!

Előbb meg kell mondani, ki számít gazdagnak,meg kell mondani, milyen mértékben viselje jobban és főleg hogyan. Nem utolsósorban meg kell mondani, miért is kell neki jobban viselnie, különben félreértik és jönnek a sértett hangok, mint itt is.

De még ennél is fontosabb, hogy nagyon pontosan kell tudni: ez csak ideiglenes és mellékes szál, kizárólag abból a célból, hogy a dolog gyorsabb legyen. Viszont a valódi ollócsukás a gazdasági szerkezet rendbeszedésétől, a valódi munkahelyektől, a jó törvények következtében normálissá váló fizetésektől következik be. És persze kell az a szemléletváltozás, hogy nem az a gazember, aki gazdag, hanem a gazember meg fog gazdagodni mások kárára. És emiatt nem a gazdagokat utáljuk (inkább azzá akarunk válni), hanem a gazembert nem engedjük (rosszat) cselekedni.

Észre kellene venni, hogy ha bármilyen (gazdagtól, Eutól, akárkitől) származó bármilyen nagy pénzeket szétosztunk, attól nem lesz gazdag az ország. Attól les zaz, ha felelős, öntudatos polgárai tudják, hogy tisztességes munkából lehet meggazdagodni, ésszel még jobban, és nem tűrik a csalást, lopást, hazugságot. Mondom, nem tűrik. Már nem engedni, az kevés.

2014. ápr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
68%

Én nevetségesnek tartom, hogy évek óta ez megy, és az emberek nem tanultak matekot, vagy nem is tudom.

Kerek számok, az egyszerűség kedvéért.


Ha te 100 ezer forintot keresel és ebből 10% az adó, akkor te 10 ezer forintot keresel havonta. Ha én 600 ezer forintot keresek, akkor abból 60 ezer forint adót fizetek havonta. Már így is 6x annyit fizetek mint te. Persze, fizethetnék 350 ezer forintot is, csak akkor azt mondanám, hogy bässzátok meg a retkes kurvä anyátokat, nem jelentem be, elrejtem, nem is fogok annyit erőlködni, mert úgy is elveszik a nagyobb részét. Miért kell mindig büntetni azt, akinek jobban megy? A szegények gondjait miért mindig azzal kell megoldani, hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene is", ha már nyilvánosan nem tudják elszedni a pénzemet, akkor adókkal minél többet húzzanak ki belőle, hogy a minimálbéres élvezzen?


Meg mi az, hogy a rezsicsökkentéssel a gazdagok jártak a legjobban? Fizess te is havi 60 ezer gázt a havi 15 ezer helyett, és mindjárt jól jársz te is, he ez bánt ennyire! Senki nem akadályoz meg!

2014. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
10 ezer forintot ADÓZOL havonta*
2014. ápr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
amerikában ugyan ez a gazdag-szegény arány,ott mégse sírnak ezen!!!
2014. ápr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Aranyapáim, nem most kell sírni és ordítani hogy milyen szépen nyomorodtok a szegénység felé!! Akkor kellet volna a sarkatokra állni mikor a '80-as évek vége felé megcsapott a nyugati szellő, elhúzta a nyugat a mézesmadzagot az orrotok előtt és ragadtatok rá mint légy a szarra. Akkor, amikor a változást követeltétek és hogy nektek nem jó a viszonylag osztály nélküli társadalom, amikor mindenkinek munkája volt, biztos megélhetése és tudtatok nyaralni menni, a bank nem vitte a házat el a fejetek felől és a kocsit a seggetek alól. Mikor Oroszországot kiakartátok űzni, mert azt már elfelejtettétek hogy a sz*arból vakart ki benneteket és tett egy viszonylag sikeres és stabil országgá hosszú évek alatt, mert hát büszke nép a magyar és Viktor Silov-nak utána köpött Záhonynál mikor utolsó szovjetként elhagyta az országot. Azt reméltétek hogy majd ti is olyanok lesztek mint a nyugati világ, de sohasem tudtátok meg hogy mi is az valójában, hogy nyugat. Most sírtok, és nem tetszik az a rendszer ami van, a politikusok pedig úgy élnek mint a kiskirályok, gazdagoknak szemtelenül, ti pedig tengődtök a létminimum alatt és ordítotok. Akik a múltban gazdagok voltak, azok most is azok és a rendszerváltással még gazdagabbak lettek, nekik teljesen mindegy hogy ki van kormányon, mert nekik bárki jó. Aki pedig akkor a középréteghez tartozott, az most a létminimum határán van, vagy az alatt, nekik már nem jó és soha nem is lesz jó!! A rendszer váltást követő évben hagytam el az országot és mentem a valódi nyugatra, de évente kétszer visszajövök, mint ahogy most is néhány hétre. Majd 25 év alatt csak a hanyatlást tapasztalom és gúnyosan kacagok az országon hogy hova jutott az akkori nyugati változásra szomjazva, azt követelve. És láss csodát, aki akkor az egyik legnagyobb hangot adta annak hogy a Szovjetek vonuljanak ki az országból, most Oroszország seggét kezdi tisztára nyalni. Csak gratulálni tudok! További szép éveket!
2014. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem arra kell mindenáron törekedni, hogy megszüntessük a társadalmi rétegek közötti egyenlőtlenséget.

Ezt már próbálták a múlt században, nem jött be.

Azt kell elérni, hogy minden ember tudása, képességei alapján érvényesülni tudjon.

2014. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy csökkenteni kell, de nem úgy hogy amit tőlem elvesznek odaadják nekik. Mert jelenleg ez a terv, legyen mindenki középszar. Inkább zárkózzanak fel.
2014. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Én Fideszes vagyok, és csak ez az egy bajom van a Fidesszel, szóval jogos! :(


Az egyes kommentelőnek tanácsolnám, hogy nem szokás általánosítani, főleg ez alapján sértegetni, én sem teszem ezt!

2014. ápr. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Az ismerőseim közül szinte mindenki azt mondja, hogy a Fidesz inkább a közepet támogatja, persze a szegényebbeket is, csak nem annyira. Tehát ezt elismerik! Viszont a Fideszre fognak szavazni, mert őszerintük hosszútávon ez az érdek, és Orbánt nem tartják hülyének, aki ok nélkül tesz valamit!


HAJRÁ FIDESZ! :)

2014. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
51%

Németországban sem lázadoznak a kétkulcsos adó ellen mivel rájöttek hogyha mindenkinek jó akkor jobb nekik is. Itt ehelyett a "szomszéd tehene is dögöljön meg"-et helyettesítjük oda.

Persze nem kell átesni a ló túloldalára, mert amit pl az mszp csinált baloldali politika néven az nagyon szánalmas volt, ostobán szorták a pénzt a nyuggereknek meg a cigányoknak, megértem hogy így senki nem akar már többet tenni a közösbe.

Már odáig jutottunk hogy mindenhonnan sajnáljuk a pénzt, és pont emiatt lesz az ország hosszú távon csóró.

2014. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!