Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavazással kapcsolatos kérdés?

Szavazással kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Most voltam szavazni, az idei volt a második.

Úgy emlékszem hogy múltkor borítékba kellett rakni a szavazó lapokat és úgy dobni az urnába.


Most összehajtva simám bedobni boríték nélkül. (az egyik szavazó bizottsági tag mondta és az is mindegy hogy a két urna közül melyik szavazó lapot hova dobom, ugyanoda dobtam mindkettőt)

Ugye nem külön gyűjtötték a két féle szavazó lapot? :D


2014. ápr. 6. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Szavazatod érvénytelen, mivel nem zártad le a borítékot.
2014. ápr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Adnak borítékot?


Mert ha nem adnak, akkor hogyan zárja le a nemlétezőt?

2014. ápr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Boritékot nem adtak, meg a tag is azt mondta hogy simán összehajtva kell bedobni valamelyik urnába.


De itt:


[link]


Oldal közepe felé az egyik jobbikos politikus meg egy zöld borítékban dobja be a szavazatát :S

2014. ápr. 6. 09:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Fehér bortékot kap az, aki a saját kö9rzetébenb szavaz. Ha valaki átjelentkezik szavazni máshova, akkor kap zöldet.

A bizottság köteles borítékot is adni a szavazólap mellé.

2014. ápr. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kicsit utána olvastam


a zöld boríték ami az előző hozzá szólásomban szerepel az azoknak van akik nem a lakhelyükön szavaznak

Normál esetben is borítékba kell rakni a lapokat, amit én nem kaptam. Miután kijöttem a fülkéből még meg is kérdeztem az egyik bizottsági tagot hogy nem borítékba kell e rakni, de azt mondta hogy összehajtva simán be kell dobni. :(

2014. ápr. 6. 09:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugi érvényes lesz a szavazatod. :) Nem a borítékon múlik.
2014. ápr. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem sem a borítékon múlik! Tőlem megkérdezték, hogy kérek-e borítékot. Mondtam, hogy nem, és összehajtva bedobtam a dobozba. Ha érvénytelen lenne boríték nélkül, nem lenne választható, hogy kérsz-e vagy nem.
2014. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

178. § (1) Ha a szavazásnak nincs akadálya, a szavazatszámláló bizottság a szavazóköri névjegyzék alapján a választópolgár részére átadja a szavazólapot, amelyet a választópolgár jelenlétében a bal felső sarkában bélyegzőlenyomattal lát el, valamint a szavazólap elhelyezésére szolgáló borítékot.


182. § (1) A választópolgár a szavazólapot borítékba helyezheti és az urnába dobja.

2014. ápr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!