Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki leírná pontról pontra...

Valaki leírná pontról pontra hogy történik a szavazás elmegyek szavazni?

Figyelt kérdés
Most mennék életembe először. Egy iskolába van tartva, honnan tudom hogy azon belül hova kell majd mennem? Ha azt megtaláltam, akkor mi lesz? Anno nagyon kis gyerekkoromról emlékszem hogy elmentem édesanyámmal, és ott ültek asztalnál emberek, azoknál kellett sorba állni, meg azonosítani magunkat aztán adták a papírt bejelölte az ember (a fülkébe) aztán vissza adta vagy valami ilyesmi. De inkább ti világosítsatok fel, mert nem akarok ott tök süsü lenni.
2014. ápr. 6. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ott egy csomó ember van, aki segíteni fog.


Nem fog senki hülyének nézni.

2014. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy leírtad pontosan ugyanúgy van most is, az asztalnál ülő ügyfélfogadók várnak mindenkit, oda kell adni a lakcímkártyát személyit, bejegyeznek, adják a borítok bemész a fülkébe, utána ha végeztél ki jössz bedobod a kosárba a borítékodat.


Egyébként meg nem fog kinevetni senki, van aki alig él olyan idős, mégis elmegy.

21F

2014. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bemész, köszönsz. Előkészíted a személyid(vagy egyéb személyazonosításra alkalmas okmányod), lakcímkártyád. Először ezt leellenőrzik, hogy elmúltál-e 18. Aztán odamész a nagy asztalhoz, ott ismét elkérik. Közben megkeresik a neved, aláírod, kapsz két lapot, elirányítanak egy szavazófülkéhez. Ott egyedül kell lenned. Két lapot kapsz és egy borítékot. A két lapból az egyiken az egyéni jelöltre, a másikon az országos listára szavazhatsz. Én beraktam a borítékba és leragasztottam, de ez nem kötelező, akár pőrén is bedobhatod utána az urnába. Utána köszönsz, és távozol.
2014. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 belapus ***** válasza:

Amire figyelj:

- A kapott szavazólapok le legyenek pecsételve.Ezt - elméletileg ott fogják megtenni előtted.

- A jelölt ( vagy párt ) melletti karikába írt, egymást keresztező két vonallal ( X, + ) szavazhatsz.

- Mindkét lapon csak egy jelöltre szavazhatsz ( ha érvényesnek szeretnéd tudni ).

- Ha elrontottad, azelőtt jelezd a bizottságnak, mielőtt bedobnád az urnába a szavazólapot.Újat kapsz.

- Sem a boríték, sem a leragasztott boríték nem feltétele az érvényességnek.

2014. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!