Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MSZP-SZDSZ 2/3-ad 1994-ben...

MSZP-SZDSZ 2/3-ad 1994-ben hogyan módosította a helyi önkorányzati választási törvényt? És mennyivel a választások előtt?

Figyelt kérdés
ha küldenétek linket róla köszönettel venném. Én nem találtam.

2014. ápr. 13. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

jó kérdés!

kíváncsi leszek a baloldal ide talál-e és az a korosztály, aki akkor már dolgozott, és érdekelte a politika, akkor kell hogy emlékezzen.

majd ők leírják.

2014. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1994-ben (90-94-es MDF kormány) az MSZP-nek 8,55%-a volt a parlamentben a választások előtt, szóval szerintem te az 1998-as választásokra gondolsz (94-98-as MSZP kormány). Egyébként meg fogalmam sincs.
2014. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem nézel utána a neten?
2014. ápr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem 94 őszén az önkormányzati választás előtt módosította, mégpedig úgy hogy létrehozta a kisebbségi önkormányzatok választását, valamint hogy közvetlenül lehessen főpolgármestert, és polgármestert választani. Eddig csak a közgyűlések többségi szavazatával választották. - de mondom nem találtam újságcikket az ügyben minekutána az internet korszak előtt történt. Tehát időszámításunk előtt :-)
2014. ápr. 16. 21:09
 6/8 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Látom, már válaszoltak. Amúgy annyit tennék hozzá, hogy a baloldali kétharmad jelentős önmérsékletet tanúsított a hatalmával, és a kétharmados törvények elfogadását átmenetileg négyötödösre változtatták TUDTOMMAL. Így az ellenzék jelentős jóváhagyása is kellett hozzá.

Amiről pedig nem szól a kérdés, több minisztérium vezetését átadták az ellenzéknek, amit később soha nem viszonoztak. A parlamenti ülésekről bizonyára készült jegyzőkönyv, talán abban az is benne van, hogy hányan hogyan szavaztak. Ez nyilvános adat.

2014. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A 6.-nak köszönöm a linket, bár ebből csak a módosítás derül ki, nem az hogy miről mire.


Egyébként azért jött elő ez, mert jobboldali vád, hogy 94-ben pár hónappal a helyi választás előtt módosította a 2/3-ad a helyi választási törvényt. Hajlok rá igaz a dolog.

2014. jún. 1. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!