Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy mer egy ortodox zsidó,...

Hogy mer egy ortodox zsidó, ma Magyarországon beszólni az egész országnak? Megmondani hogy mit kellene tennünk, és nyíltan politizálni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2009. dec. 25. 12:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
54%

"Hogy jön ahoz bár ki a világon, hogy egy idegen országban ossza az észt, teljesen nyilvánvaló politikai indítatásból."


Úgy, hogy Nobel-békedíjas író, és úgy, hogy meghívták, hogy "ossza az észt".


"Hogy jön ahoz valaki hogy kollektívan bűnösnek tekintsen engem és a generációmat, amiért leszarom a holokausztját!"


Nem mondott olyat, hogy kollektíven bárkit is bűnösnek kellene tekinteni. Azt pláne nem, hogy egy egész generációt. Leszarod? Egészségedre. De ne beszélj az egész generációd nevében. (Én, és még sokan nem szarjuk le, és nem szopjuk be a 66 kérdéses és egyéb politikai, történelmi hitelességet nélkülöző röpiratokat.)



"Mit képzel magáról ez az ember. Hiszen a szememben egy senki, és nem érdekel hogy mi az előélete."


Remek író. Mondd csak, olvastad a könyveit? Egyébként tök mindegy, mit gondolsz róla.


"Ne hogy megmondja már hogy egy nemzetnek, egy országnak, mi legyen a véleménye az ők ügyeiről."


Ezt nem értem kristálytisztán. Egyrészt a holokauszt kérdése mindannyiunk ügye. Másrészt nem "mondta meg", hogy mi legyen a véleményünk róla. Ezt mondta el, mi az ő véleménye. Egyébként hol olvastad, mit mondott? Vagy csak valami kurucinfós kivonatot? Mert az nem ugyanaz ám.


"Ha bemennék az izraeli parlamentbe és követelném, hogy a kommunizmus áldozatait aki megtagadja, azt csukják le, szerinted érné a lábam a földet?"


Valószínűleg kidobnának, de nem azért, mert nem értenek egyet, csak mert még ilyen hülyeséget nem is hallottak. Ki tagadja a gulágot/Sztálin táborait/a kommunista terrort? Hallottál már valaha olyat, aki ezt nem ismerte le, tagadta? Holokausztot tagadni divat, nem ezt.


És még valami. Vannak izraeli zsidók, meg magyar zsidók. Vannak Radnótik, Rejtő Jenők, Szép Ernők, Szerb Antalok, a mi irodalmunk nagyjai, akik zsidók, és magyarok.

Nem kell választani, hogy a "zsidókkal vagy, vagy a magyarokkal". Mert - és lehet, hogy ezt te el sem tudod képzelni - a zsidógyűlölet nélkül is lehet magyar valaki.


Nem mindenki gondolja ám úgy, hogy a xenofóbia olyan szintű nemzeti érték, mint a kanásztánc vagy a karikás ostor.

2009. dec. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

"Hogy jön ahoz bár ki a világon, hogy egy idegen országban ossza az észt, teljesen nyilvánvaló politikai indítatásból."


Komolyan nem értem, miről is beszélsz!

Leugatta, Balogh Zoltánt, Sólyom Lászlót, csak mert meg mertek említeni néhány apróságot!

Magyarországi, erkölcsi válságot emleget, fasizmust, amiért egyre több magyar vallja hogy ne a zsidók akarják megmondani hogy mi legyen ebbe az országban!

Antifasiszta gyűlés ahol, a baliberális háló megbeszéli magában hogy milyen csúnya a jobb oldal! Mi köze ennek a Nobelbéke-díjhoz? Megakarja gyógyítani a magyarokat, „ nehogy már nemzet tudata legyen a rabszolgáknak”! És igen is, kollektív bűnösnek tekint egy teljes generációt, akik nem kíváncsiak arra, ahogy a holopajzs mögé akarják a törekvéseiket rejteni.


„Ezt nem értem kristálytisztán. Egyrészt a holokauszt kérdése mindannyiunk ügye. Másrészt nem "mondta meg", hogy mi legyen a véleményünk róla. Ezt mondta el, mi az ő véleménye. Egyébként hol olvastad, mit mondott? Vagy csak valami kurucinfós kivonatot? Mert az nem ugyanaz ám.”


Nem, nekem nem ügyem a holokauszt, nekem Trianon fáj, és elegem van abból hogy tisztelnem kell olyanokat akik ha kell erőszakkal akarják a holopajzsot fenn tartani!

Tényleg csak a véleményét mondta el, és követelte azt ha valaki nem azon a véleményen van az menjen börtönbe! Hol olvastam? Sok helyen köztük itt!


[link]


Tudja hogy a kommunizmusnak voltak áldozatai?

Akkor annak a tagadása miért nem jár börtönnel? Miért nem szorgalmazza ő vagy a társasága hogy büntethető legyen?


Nem mindenki gondolja ám úgy, hogy a xenofóbia olyan szintű nemzeti érték, mint a kanásztánc vagy a karikás ostor.


De miért nem fér össze számukra az hogy nemzeti öntudat, a zsidók szándékaival?

Ők jönnek ide megmondani hogy ne legyetek már annyira nemzetiek, és nem mi megyünk oda ! A zsidóknál nagyobb rasszista nincs és ehez elég , megnézni Izraelt mint államot, és akkor ők papolnak! Miért nem raknak rendet a saját házuk táján, és csak azután akarnak példamutatással téríteni?


Miért kellene még mindig az egész világnak őket sajnálni, vagy talán hasznot húznak az őseik szenvedéséből?

Gyomorforgató!

2009. dec. 26. 09:19
 23/24 anonim ***** válasza:
59%

Én meg akkor Trianont fogom tagadni.:PPP Megérdemeltük.

Egyébként meg ennyi erővel az osztrákok v. a törökök is visszakövetelhetnék maguknak Magyarországot, vagy a görögök a fél világot, mert hát egyszer az övék volt. Egyesek már akkor itt voltak, amikor a Nagy Magyar Nép még valahol Ázsiában guberált. Az meg, hogy szerinted valaki színvér magyar... közlöm veled, hogy kutya-macska van mindenki vérében.

És mivel lenne jobb, ha visszakapnánk a trianoni határokat? Miben befolyásolná ez az életedet? Minek egyáltalán neked egy bazinagy terület tele románokkal meg szlovákokkal, akiket utálsz? Mert azért az elcsatolt területek nagy részén még csak nem is magyarok éltek.

2009. dec. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező:

"Nem, nekem nem ügyem a holokauszt, nekem Trianon fáj, és elegem van abból hogy tisztelnem kell olyanokat akik ha kell erőszakkal akarják a holopajzsot fenn tartani! "


1. Ki mondta, hogy a holokauszt mellett neked nem fájhat Trianon?

2. Ez a holopajzs duma arra enged következtetni, hogy nem tanultál a történelemből. Magyarországon a háború alatt kb. fél millió polgártársadat fogták el és lőtték le vagy elhurcolták. A legtöbbjük egyértelműen jómódú polgár volt. Manapság ugyanazok kerülhetnek hatalomközelbe, akik az említett szörnyűségek kiötlőivel és végrehajtóival tagadhatatlanul hasonló elveket vallanak. Ezen illene elgondolkodni és nem kuruc.info által a szádba adott véleményeket hangoztatni.

Remélem érted amit mondok, és nem kezdesz el engem zsidózni.

2009. dec. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!