Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek kikből áll főleg...

Szerintetek kikből áll főleg a Fidesz szavazótábora? Melyik az a réteg, amelynek érdeke az eu támogatások teljes befagyasztása, és a stadionépítési munkák?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy hogyan történhet meg ilyen az én szeretett hazámban. Miközben összes értelmiségi tanár, közgazdász, mérnök, és egyetemista ismerősöm röhejesnek tartja a Fidesz lépéseit, mégis 2/3-ot értek el.

Hol találom én meg azt a 6 millió embert(tudom, h ennek csak a harmada volt), akinek érdekében áll a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség felszámolása, ami miatt be lett fagyasztva szinte az összes Eus támogatás?

Hol van az a 6 millió ember, aki fizetésemelés helyett inkább Felcsútra fog látogatni Orbán telke hátsó feléből kinövő stadionjába?

Hol van az a 6 millió ember, aki Merkel helyett Putint választja?

Hol van az a 6 millió ember, aki gazdasági fejlesztések és olcsó energiaimport helyett egy több évtizedes adósságba akarja küldeni Magyarországot?

Első ciklusában egészen elégedett voltam Orbán politikájával, de az elmúlt 1 évben ezek az intézkedések minden logikával ellentmondanak. Ti ismertek olyanokat akik rájuk szavaznak? Szerintetek miért??



2014. máj. 10. 18:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%
Azok, akik jól jártak az egykulcsos adóval, és kapják az állami megrendeléseket. De ismerek olyant is, aki karriervágyból Fideszes.
2014. máj. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
82%
Ismerek. Mind a 3 még élő nagyszülőm. Szerintem ez eleget elmond a helyzetről. A Fideszt azok a nyugdíjasok tartják életben, akik nem a TV mellett mellett nőttek fel, így nem alakult ki bennük a megfelelő védelem. Valamikor 2006 és 2010 között elszipkázták ezt a réteget az MSZP-től, és most megdönthetetlenek, amíg valaki el nem szipkázza tőlük ezeket a befolyásolható szavazókat. És akkor a nyakunkra ül egy újabb diktatúra.
2014. máj. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%

Abban tévedsz kérdező, hogy "érdekében áll". Van egy szűk csoport, amely a többi milliókból kiválóan megél. Nem érdeke őneki se Putyin, se senki, csak a saját haszna. Azt megszerzi itthon, és elviszi külföldre, ha így látja jónak.

Ez a szűk réteg meg tud ezért fizetni egy másik szűk réteget, amely ezért telehozsannázza az országot, irányítja a médiát, a nagy tömegek meg elhiszik, hogy az van, amit a média sugall (megmondta a rádió, megírta az újság).

A nagy tömeg azt se tudja, mi az, hogy érdek, ők különféle módon érzelmileg kötöttek, tőlük bárki bármit mondhat, hazugság, ha a nagy vezér nem bólint rá. Ők gondolkodás nélkül szavaznak, téged agyonütnek, ha más a véleményed, és boldogok. Mint a középkorban a városnegyedeket kiirtó bigott fanatikusok.

A római birodalom is működött egy jó darabig a cirkuszt és kenyeret jelszóval.

2014. máj. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
61%

30-60 évesek nagy többségében rájuk szavaznak,a családosok és az ő gyerekeik (vagy rájuk vagy a jobbikra ,de biztos nem a baloldalra szavaznak),a 90 után jött külhoni magyarok,akiknek a legfontosabb a nemzeti érdek.

De a legnagyobb tábor a 30-60 éves családos emberek,akik még vallásosak is,és ez durván úgy 1 millió ember,a többi meg összejön a többi kategóriából.

2014. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Előzőtől kérdezem, hogy honnan tudja, hogy a családos emberek nem baloldaliak? De a vallásossággal egyetértek, a válaszokból és a saját tapasztalataimból azt látom, hogy tényleg a naív(leggyakrabban munkanélküli vagy nyugdíjas) emberek hű szavazók.
2014. máj. 10. 22:46
 6/32 anonim ***** válasza:
25%

""Ügynökség felszámolása, ami miatt be lett fagyasztva szinte az összes Eus támogatás?

Hol van az a 6 millió ember, aki fizetésemelés helyett inkább Felcsútra fog látogatni Orbán telke hátsó feléből kinövő stadionjába?

Hol van az a 6 millió ember, aki Merkel helyett Putint választja?""


A helyesírás röhejes! Nem is szólva azokról a kérdésben összehordott tájékozatlanságból eredő ostobaságról.

2014. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Részletezd kérlek, előző válaszoló.
2014. máj. 11. 00:52
 8/32 anonim ***** válasza:
44%

számomra is hihetetlen,hogyan lehet ennyi embert ilyen könnyen megvezetni.

amúgy a nyugdíjas réteg java része rájuk rakott az ingyen kaja osztás és a rezsicsökkentéses megtévesztés megvásárlás miatt.

2014. máj. 11. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
7%
orbán kb. annyira vallásos, mint én. Maradjunk ennyiben. Hogy mi lesz ebből az országból, azt meg majd meg fogja látni a sok birkafejű szavazó.
2014. máj. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
75%

"Előzőtől kérdezem, hogy honnan tudja, hogy a családos emberek nem baloldaliak? De a vallásossággal egyetértek, a válaszokból és a saját tapasztalataimból azt látom, hogy tényleg a naív(leggyakrabban munkanélküli vagy nyugdíjas) emberek hű szavazók."

(Én vagyok az említett előző)

1.A fidesz folyamatosan támogatja a családokat(adó kedvezmények,kis kamatú hitelek házépítésére,a családot úgy definiálják a fidesz pártiak,mint a társadalom legkisebb egysége,stb..),a 30-60 évesek pontosabban 30-50 évesek azok akiknek vannak még 18 év alatti gyerekei tehát nagy részt családosak, és ők az a réteg is akik a társadalom nagy részét kiteszik (látható a demográfiai korfán).

Egyszer láttam már a szavazók kor és nem szerinti párttól függően,ha megtalálom belinkelem.Jól látható majd belőle,hogy az MSZP-re szavazók 45% 60 év feletti,míg a fideszre szavazó nyugdíjasok aránya kb 25-30%.

A munkanélküliek pedig szerintem pont annyira megosztottak mint amennyire mi,főleg ,hogy van ahol ezeket tömegesen veszik meg egy-egy felesért vagy egy doboz cigiért.

2014. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!