Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a kiegyezést követően Magyarország gazdasága rendkívüli mértékben kezdett fejlődni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 17. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom azért, mert egy olyan család sokkal jobban működik, ahol a két szülő nyugiban van és mindent meg tud beszélni, mint egy olyan család, ahol folyton ordítoznak egymással és próbálják gáncsolgatni a másikat.
2014. máj. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Akkoriban még nem volt Fidesz kormány.
2014. máj. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%

Ez téves elképzelés, hogy a gazdaság a kiegyezést követően kezdett el fejlődni nagymértékben. Annak a fejlődésnek ugyanis már az 1850-es években megvoltak az előzményei. Akkor kezdték el a vasutat fejleszteni, mezőgazdaságot, ipart modernizálni, társadalmat átalakítani (lebontani a feudalizmus maradványait, és elkezdeni a kapitalizmus csíráit)... Szabályozták a folyókat is, fejlődtek a városok is stb. Szóval látványos fejlődés volt már a kiegyezés előtt is, amire majd a kiegyezés utáni megugrás épült. Ennek oka az volt, hogy beköszöntött a politikai stabilitás, és a külföldi tőke elkezdett beszivárogni az országba, külföldiek már mertek befektetni a magyar gazdaságba. Tulajdonképpen ez volt a fejlődés motorja, a tőke, amit behoztak.

A másik pedig, hogy kb. 1850-től szinte a nulláról kezdtük felépíteni az ország gazdaságát. Így könnyebb látványos fejlődést elérni, mint egy alapból fejlett országnak. Ennek az oka, hogy nagyobb mértékben fejlődött a magyar gazdaság, mint az osztrák vagy a német (nem volt fejlettebb, de nagyobb mértékben fejlődött, mert mi a nulláról kezdtük, ők pedig már alapból sokkal fejlettebbek voltak, mint mi).

2014. máj. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!