Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP-re valóban csak az...

Az MSZP-re valóban csak az idősebb korosztály szavaz?

Figyelt kérdés
2014. máj. 21. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak. De a 65 év feletti korosztályban a legnagyobb a támogatottsága. Míg a Fidesznek a 40-65 év közöttiben a legnagyobb, a Jobbiknak meg a fiatalok között.
2014. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nem... Nekem egy kollégám 26 éves létére mszp-s. Nem is értem egy fiatal életerős embernek mi szimpatikus egy ilyen kommer bagázsban :-/
2014. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Akik életük egy meghatározó részét a szocializmus töltöték, azok között két tábor alakult ki: akik szerették, és akik nem. Aik szerették, azok általában a Kádár-korszakban voltak fiatalok, akkor alapítottak családot, stb. Ezek megszokásból az MSzP-re (vagy DK-re, vagy netán Együtt-re) szavaznak. Akik a rendszerváltáskor voltak huszon-harminc évesek, azok inkább a Fideszre szavaznak. Én is ismerek olyan ember, aki azt mondja, hogy abban az időben elképzelhetetlen volt, hogy Orbán a Hősök terén egy olyan beszédet el mert mondani, és ezért annyira tiszteli, hogy örökre a Fideszre fog szavazni.
2014. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Én is Mszp-re szavaztam 25 éves létemre. Ugyan nem vagyok fan, de ezt láttam a kisebbik rossznak. Az ő idejükben nekem jobb volt, mint most.
2014. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát szerintem elég sokan. Ha megnézed a beszédeket, ott is tele van vén nyanyákkal, tatákkal.
2014. máj. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, aki még maradt az MSZP mellett, az nagyrészt idős, de ma már a nyuggerek többsége is inkább Orbán képpel a kezében a fideszes birkameneteken vonul.
2014. máj. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. máj. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs erre megbízható statisztika. Csak vélekedés, ami vagy igaz, vagy nem. Többnyire nem.

Annyi feltehetően igaz, hogy az egyes pártok szavazótáborának korfája eltérő. De az biztos, hogy mindegyiknek van a minden korrétegből támogatója és ellenzője. Lehet, más más okokból, de az egy másik vizsgálat.

2014. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem csak az idősebbek, nekem a barátaim nagy része MSZP-re szavaz és 20 évesek vagyunk.
2014. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!