Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik kulturális területen...

Akik kulturális területen dolgoznak, tapasztaltak már hasonlót bizonyos politikai ideológiát valókkal?

Figyelt kérdés

Mellékállásban, kulturális területen dolgozom, főleg rendezvényszervezéssel foglalkozunk.


Úgy vettem észre, hogy a kollégák akik liberalista vagy baloldali (néha olyan nehéz őket megkülönböztetni, elég hasonlóak) eszméket vallanak, ők , mintha zsigerből utálnák a magyar kultúrát.

Viszont a külföldi kultúrák felé nagy rajongást mutatnak.


Például "el kellene már felejteni ezt a sok giccset a 21. században, inkább egymás elfogadásra kellene nevelni az embereket, a magyar kultúra amúgy is egy nagy nulla, ósdi"

A legtöbbjük ezen a véleményen van.


Mondjuk azt sem értem, hogy aki nem szereti a kultúrát az miért dolgozik ilyen területen?


Meg az elképzeléseik sokszor olyan abszurdak,amit megakarnak valósítani annak semmi köze a kultúrához.



2014. jún. 15. 15:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

liberalizmus=nemzetek kultúrák eltörlése

nem csak a magyart minden kultúrát el akarnak törölni.

egyedül azért támogatják a külföldit hogy egybeolvadjon minden és egy massza legyen belőle.

2014. jún. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

"a kollégák akik liberalista vagy baloldali eszméket vallanak, ők , mintha zsigerből utálnák a magyar kultúrát.

Viszont a külföldi kultúrák felé nagy rajongást mutatnak. "


Én ezt abszolúte nem vettem észre. Már a liberalista = baloldali összemosást is elég erőltetettnek tartom. Egy művésznek pl szinte kötelező liberálisnak lennie, különben gúzsba kötné a művészetét, ha falakat állítana maga köré. Vagy sosem vettem észre hogy Gálvölgyi vagy Kepes utálná a magyar kultúrát. Ennek semmi alapja nincs, amit írsz meglátásom szerint.

2014. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Gálvölgyi szerintem egész más csoportba tartozik, mint a kollégák.
2014. jún. 15. 15:48
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

El kell választani a múltat a jelentől. Konkrétan: nekem semmi bajom azzal, hogy tele van a város régi, mai szemmel giccses épülettel, akkoriban ez volt a szokás, ezt tudomásul kell venni. Ha egy régi giccses épületet felújítanak, azt eredeti "giccses" formájában kell megtenni. Viszont amikor újat építenek, és az lesz giccses, az már baj. Ma olyan világban élünk, amikor ez nem divat, és ezt el kell fogadni.


A legjobb példa ami eszembe jut, az speciel nem része a kultúrának, de remekül példázza amire gondolok:


[link]


Ez az, ami giccses. Kopjafákból építeni a tetőt? Egyszerűen nem oda való, akár magyar, akár nem. És ez nem a magyar kultúra lenézése, csak éppen ez nem része már a magyar kultúrának, inkább egyfajta kultúrálatlanságnak tartom.

2014. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A legjobb példa erre Japán. Őrzik a hagyományt és a legfejlettebb technikájú ország. Nem kell félremagyarázni. Japán az etalon.
2014. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

4. A nemzeti kultúra pont attól nemzeti, tehát magyar, hogy különbözik más kultúrától, felmutatott ugyanolyan kulturális értékeket, mint más országok - csak másképp.


Tudnál mondani olyan kulturális tényezőről, ami egyszerre "magyar", tehát nem kozmopolita, és egyszerre nem ósdi?

2014. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Dick Esmen ***** válasza:
Én tapasztaltam ugyan,de ez egyáltalán nem általános.
2014. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tudok mondani: sok Makovecz épület ilyen. Persze nem mindegyik, egy részük már átcsúszott a feleslegesen giccses kategóriába, de nem mind. Meg kell találni az egyensúlyt a giccs és a túlzottan egysíkú között. Lehet 1-1 magyaros motívumot beépíteni, de mindig észben kell tartani, hogy a kevesebb néha több.

Én speciel leginkább Kós Károly építészetét tartanám leginkább követendőnek (igaz ő nem mai). Benne van a népi építészet bája, szép, egyedi, de mégsincs mindenhol díszekkel telerakva. A kevesebb bizony néha több.

2014. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Gálvölgyi szerintem egész más csoportba tartozik, mint a kollégák."


De akkor milyen kollégákra gondolsz? Világosítók, kábelesek? Vagy kik?

2014. jún. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem vagyok "kolléga", de liberális beállítottságú igen. És nem utálom a magyar kultúrát, nem is töröltetném el.

A liberalizmus alapöve pont az, hogy mindenkit elfogadunk olyannak, amilyen. Ha valaki él-hal a magyar hagyományokért, kultúráért, én azt elfogadom. Cserébe ő is fogadja el, hogy én olyan vagyok, amilyen.

Egyszer érdekes társaságba kerültem, pár nacionalistával beszélgettem. Épp nyári programokról volt szó, mondtam, hogy júliusban megyek VOLT fesztiválra. Az egyikük meg csomó finom jelzővel illetett (engem, és akik szeretik a fesztiválokat), hogy ilyenek meg olyanok a mai "magyarok", mert minden hazafi érzelműnek a Magyar Szigeten lenne a helye.

Na most engem a Kárpátia meg a Romantikus erőszak nemigen hoz lázba, a történelmi összeesküvés-elméletekről nem is beszélve. Menjen oda, aki akar, de miért akarja rám erőltetni, hogy ott a helyem, ha magyar vagyok?

2014. jún. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!