Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Budavári Palota...

Gerifan kérdése:

Szerintetek a Budavári Palota tervezett restaurálása során állítsák vissza a háború előtti kupolát, vagy maradjon a 60-as években felépített barokk kupola?

Figyelt kérdés
Ez a mostani: [link] ez egy barokk bazilika kupolájának másolata tulajdonképp, a háború előtti meg ez volt: [link] a ttején egy Szent Koronával

2014. júl. 13. 23:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Milyen fejlett, gazdag országban élünk, hogy már csak ezen kell gondolkodni. Nagy öröm.
2014. júl. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi beleszólásunk a dologba?
2014. júl. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Műemléki rekonstrúkcióra a nálunk ezerszer szegényebb országok is szoktak költeni, ezek nemzeti kincseink. Amúgy meg nem ezen lehetne spórolni, hanem pl ezer más dolgon lehetne.
2014. júl. 14. 00:02
 4/16 A kérdező kommentje:
Miért? Vélemény még lehet, hogy melyik a szebb, nem?
2014. júl. 14. 00:03
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem állítsák vissza az eredetit.


Ha már egyszer hozzányúlnak, akkor legyen tip top.


Németországban is felépítenek lebombázott épületet, teljesen olyanra, mint bombázások előtt.

2014. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal célszerűbb, amivel eredetileg is megépítették.
2014. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
0%
A Budavári Palota egy Ybl és Hauszmann által felismerhetetlenségig szétbarmolt, totálisan értelmezhetetlen, anakronisztikus épületszörny. Szerintem bontsuk le a g*cibe vagy privatizáljuk szállodának.
2014. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsó komment gondolom csak vicc volt... A palota legbecsesebb nemzeti kincsünk, és Ybl, meg Hauszmann műve a világ egyik legszebb, és legmonumentálisabb királyi palotája volt, és most is az!
2014. júl. 15. 13:32
 9/16 anonim ***** válasza:
19%
Én egy berlini Reichstag féle modernizálást szivesebben látnék, mint egy újabb giccses visszaépítést, ha már mindenképpen hozzá kell nyúlni az épülethez. Persze a kortárs dolgok manapság nem menők ebben az országban.
2014. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A "giccses visszaépítés" tetszik nekem nagyon! A Reichstag féle modernizálás nem tetszik. Fiatal srác vagyok, ennek ellenére nem tetszik ami modern, meg kortárs... Amúgy meg nem értem...a vár egész területe műemlék, és a nemzet történelmének szimbóluma, ahol minden négyzetméternek majd ezer éves múltja van. Csak a visszaépítés jöhet szóba, hiszen modern cuccoknak ott van az ország egész területe, nehogy már pont a vár is erre legyen felhasználva. Nem elég az egész ország?!
2014. júl. 15. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!