Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország melyik területe...

Magyarország melyik területe a potenciális 21. megye?

Figyelt kérdés

Csak mert a potenciális huszadik megye Budapest.


Egyébként felmerült bennem ezzel a kérdéssel kapcsolatosan az is, hogy mennyire erős az országban napjainkban a megyei öntudat, hogy én békési vagyok te meg nógrádi.


2014. aug. 13. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs erős megyei öntudat.
2014. aug. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Visszafoglaljuk Erdélyt, vagy mire gondolsz?


Nincs megyei öntudat, legfeljebb a "vidék" meg a főváros tekintetében.

2014. aug. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Igazából az ország 3 részre szakadt. Nincs különbség, hogy most csongrád vagy békés megye, vagy borsod.


Van Magyarország, meg van Észak-Dunántúl, és végül BP. Közöttük minimum évtized különbségek vannak.

2014. aug. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azokban az országokban, ahol megyék (pl Magyarország vagy Románia), vagy kerületek (pl Szlovákia) vannak, ott nincs semmilyen öntudat, mert ezek szimplán csak közigazgatási egységek. Történelmük során is csak azok voltak, nem rendelkeztek semmiféle különleges státusszal, szereppel, vagy nagyfokú önállósággal.


Azok az országok, melyek államokból (pl USA), vagy nagyfokú autonómiával rendelkező tartományokból (pl Németország) állnak, azokban vannak tartományi/állami identitások. Bajorország a történelem során azért viszonylag hosszú ideig független királyság volt például, a német tartományok (melyek még anno kisebbek voltak, és több volt belőlük) is függetlenek voltak, amelyeket végül a poroszok egyesítettek 1 országgá.

Az USA államai is szinte önállóak, önálló alkotmánnyal, törvénykezéssel, törvényekkel, stb.


A mi megyéinknek konkrétan majdhogynem semmilyen nagyobb önállósága sincs.

2014. aug. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk el tudnék képzelni egy Balaton megyét, Budapestet egy városból álló megyévé tenném. Lehetne még egy Csanád nevű megye is Békés megye mezőkovácsházi és orosházi járásaiból. Hogyha visszacsatolandó területekre gondolsz, akkor én egy Partium-Észak-Erdély nevű autonóm köztársaságot el tudnék képzelni, de csakis Magyarország részeként. Lehetne Ruszin Autonóm Köztársaság is Kárpátalján, de nem mint Magyarország szerves része, hanem mint valamiféle társult köztársaság, mint az USÁ-nak Puerto Rico vagy Guam. Lehetne egy Szerb Autonóm Köztársaság is Vajdaságban. A vajdasági szerbek sokkal jobban járnának egy az anyaországuknál fejlettebb EU-tag autonóm tartományaként, a magyarlakta vajdasági területek meg Bács-Kiskun megyéhez kerülhetnének. Lehetne Dél-Szlovákia Autonóm Megye is a szlovákiai magyarok lakta sávból, Drávaszög megye Horvátországtól Magyarországhoz. Burgenlandot és Pomurskát inkább nem említeném, mert azok a területek sokkal fejlettebb országokhoz tartoznak (de mondjuk Lendvát és környékét meg lehetne osztani Magyarország és Szlovénia között közös irányítású régióként). Az öntudatról annyit, hogy ugyan valamennyire decentralizálni kellene, de nem a jelenlegi megyékkel, mert azok túl kicsik. Inkább lehetne Dél-Dunántúl, Észak-Dunántúl, Közép-Magyarország, Bács-Kiskun, Dél-Alföld, Észak-Magyarország kormányzóságok, Budapest és a Balaton környéke autonóm kormányzóság lenne + a visszacsatolandó területek.
2014. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

2 megye van kb


Budapest meg Vidék

2014. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán van ilyen jellegű dolog.

Van amit már írtak meg az "alföldi", satöbbi max.


Én nem is látnám értelmét, főleg mivel nem nagy az ország.

2014. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a németeknél más léptékű a dolog, Bajorország lakosságra-területre összemérhető Ausztiával vagy Magyarországgal.
2014. aug. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs megyei öntudat, mert rohadtul hülyén vannak felosztva a területek. Írta valaki a Balatont: minek van annyi megyére szabdalva? Semmi értelme az egésznek. De az Alföldön is ha megy az ember talál néhány cifra megye-határt, ahol az Üdvözöljük X megyében tábla után hirtelen leromlik az út minősége és hasonlók.

Én előbb fogom azt mondani magamra, hogy Kelet magyarországi vagy mátra vagyok, mint azt, hogy hevesi - még valaki Hevesre, Hatvanra vagy Gyöngyösre asszociálna, mikor én egy teljesen más kulturális, gazdasági és természeti környezetben élek, mint azok az emberek, de szerintem egy egriek sem fogják magukat Heves megyeinek tituálni, mert nekik sincs sok közük a megye déli részéhez.

2014. aug. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bennem van megyei öntudat, szóval Hajrá Birsid! Szerintem nincs olyan megye ami mondjuk két részre válhatna, a Bp meg eddig sem tartozott Pest megyéhez.
2014. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!