Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a Rendszerváltáskor vagy után született, liberális demokráciában, amerikai populáris kultúrán felnőtt fiatalok gyűlölik a Nyugatot, és Putyint vagy éppen az iráni vallásfan vezetést istenítik?

Figyelt kérdés

2014. aug. 15. 12:01
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Miért Jobbikosok és nem SZDSZ-esek?
2014. aug. 15. 12:02
 2/24 anonim ***** válasza:
44%

Tévedsz.

Nem vagyok oda Putyinért vagy a vallásőrült Iránért.


Egyszerűen csak nem szeretnék ide genderista oktatást, egynemű házasságot vagy multikulturalizmust.


Ja és nem szeretem az internacionalista pártokat, nézeteket, mint az SZDSZ_MSZP-Bajnai-GYurcsány-Fodor..stb képvisel.


A jelenlegi liberalizmust pedig nagyon rossz dolognak tartom.Ellentétes a renddel.

2014. aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
És hogyan alakult ki ez nacionalista, anti-genderista nézeted, amikor egy liberális, demokrata, nyugatias országban nőttél fel, és a tévében ugyanazt nézted, mint egy amerikai vagy angol fiatal?
2014. aug. 15. 12:10
 4/24 anonim ***** válasza:
20%

Figyelj. A jobbik kizárólag a közbiztonságos kampányával szerezte a támogatottságát. A rendszerváltás után született fiatalok nemrég jártak iskolába vagy még most is, közelről érzékelik a kisebbség "kultúráját". Mivel ez valószínűleg nekik nem tetszik, ezért jobbikosnak állítják be magukat.


Ettől függetlenül fingjuk sincs, hogy mit akar ezen kívül a jobbik, milyen középkori a gondolkozásuk, és a gazdasági programjuk kb megint középkort hozná vissza. Azt hiszik ők okosabbak a tapasztalt közgazdászoknál, és azok biztos hazudnak...


Másik meg, hogy a fidesz most országosan mossa az emberek agyát, hanyatló nyugat meg a többi középkori hülyeségeivel, és mivel tudjuk, hogy a lakosság fele minimum ilyen baromságokkal simán manipulálható, ezért nagyon egyszerűen tudnak az ilyen pártok támogatottságot szerezni.

2014. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
19%

kérdező, ebben az országban még nem volt nyugatias liberális társadalmi felfogás. Amit az szdsz meg gyurcsány csinált, az a ló túloldala, és most az alapján ítélik meg a liberalizmust az emberek. Pedig nem is olyan az igazából.


Még mindig azt tudom mondani, hogy akik annyira ellenzik, húzzanak ki nyugatra, aztán fél év után megfog változni a véleményük...

2014. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

"És hogyan alakult ki ez nacionalista, anti-genderista nézeted, amikor egy liberális, demokrata, nyugatias országban nőttél fel, és a tévében ugyanazt nézted, mint egy amerikai vagy angol fiatal?"


Fogalmam sincsen.


Pedig nem is vagyok teljesen magyar származású, de akkor is, feltétlen szeretetet érzek Magyarország iránt.


Apám pedig Nyugat-Európából, ő is elmesélte, hogy mik mennek ott néha.


Lehet amiatt lettek ilyen nézeteim.

2014. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%
*Apám pedig Nyugat-Európából származik,
2014. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

1.: Az általad említett fiatalok között nem általános, hogy gyűlölnék a Nyugatot. Van köztük olyan, aki tényleg keletbarát, de bőven akadnak, akik Nyugat-Európába vágynak és olyan is van, akit az egész nem érdekel, csak legyen mobilnet meg szombaton buli.

2.: Aki keletbarát, az sem mindig gondolja komolyan. Tizen-huszonéves korban előfordul, hogy az ember "csak úgy" lázad. Felnőtt egy nyugatbarát világban, aztán csak azért is elkezdi gyűlölni az EU-t és mindent, amiben addig élt. Nem azért, mert neki rossz lett volna, csak azért, mert megmutatja, hogy ő ellent is mer mondani. Meg sok olyan van, aki azért keletbarát, mert a családban, baráti társaságban ez a divat.

3.: A mai fiatalok szülei a 40-es, 50-es generációból kerülnek ki. Nagy részük a rendszerváltás idején volt fiatal, akkor még örült neki, de azóta élete legnagyobb tragédiájának tartja. Általában még az "átkosban" szereztek valami szakmát, el is kezdtek dolgozni, de aztán, mikor a langymeleg állóvíz felkavarodott a '90-es években és vállalkozni kellett volna, esetleg vissza kellett volna ülni az iskolapadba és megtanulni a szakmájuk legújabb módszereit vagy egy új szakmát, megijedtek, mi lesz velük. Aztán azóta is hangoztatják a "tönkretették az országot" meg "szétverték az ipart" szlogeneket. Holott a valóság ennél összetettebb: sokszor épp a magát kiszolgáltatottnak gondoló kisember kicsinyessége okozott problémákat. Lásd: a TSZ-ek esete, amikből minden tag igyekezett mihamarabb kivenni a maga földjét, mert "a nagyapám főggye szent, aztat nem szántsa senki, csak én", aztán jól meglepődtek, hogy az 1-2 hektáros családi birtok valahogy nem akar versenyképes lenni a nyugati nagygazdaságokkal, pedig a TSZ-nek ez azért összejött. Na, ilyen emberek között nőttek fel a mai fiatalok, akik van, hogy nap mint nap áradoznak a Kádár-rendszerről. Nem is csoda: ők maguk is 20-25 évvel fiatalabbak voltak, nyugisabb is volt az élet és az idő amúgy is megszépít minden emléket. Nem csoda hát, hogy a fiatalok között akadnak olyanok is, akik meggyőződéssel hiszik, hogy Oroszország és Irán a világ legjobb helyei.

Csak az a kérdés, hogy ha eltöltenének ott némi időt (nem turistaként, hanem ott élő egyszerű állampolgárként), akkor is ennyire istenítenék-e ezt a két rendszert.

2014. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Az ismerőseim többsége baloldali liberális beállítottságú értelmiségi fiatal. Akik a szélsőjobb eszméit többnyire megvetik.


Tehát lehet hogy valamelyik vidéki szakmunkásképző bakacsos társaságából kiindulva azt látod, hogy hódít a szélsőség és a lepukkantság, de ez nem igaz.

Sőt. Ha járnál kimondottan fiatal értelmiségi helyekre, meglátnád mennyire gáz jobbernek lenni.

2014. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az oka az, hogy egy probléma (legyen a cigányság) köré építettek egy ideológiát (vagyis átvettek némi változtatással a 30-as évekből), és a csordaszellem miatt ha valaki szembesült valaha a szóban forgó problémával, az elkezdi felvenni az ideológia többi jellemvonását. Végül is, mindenki tartozni akar valahova és alkalmazkodni.


Emiatt olyan sablonos az egész. Ha valaki utálja a cigányokat, az idővel a zsidókat, melegeket, stb. is, ne adj isten, jobbikos, és kuruc.info-t olvas a csőlátásával.


Én saját magamat nem tudnám elkönyvelni se jobb se bal oldalinak, mert szerintem mindkét fél kell ahhoz, hogy a dolgok valahol középen ülepedjenek le, de mégis valahol bal oldali vagyok gondolkodásmódban.


Konkrétan, nem bőrszín és vallás alapján szeretném ha embereket megítélnének, hanem viselkedés alapján, és ez nem pozitív diszkrimináció. Ha a börtönök cigányokkal lesznek tele, hát legyenek azzal, de ne azért, mert cigánynak tolta ki az anyja.


A melegek abszolút nem érdekelnek, interracial kapcsolatok végképp, igazából nem is értem, hogy egyeseket ez miért érdekel.

2014. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!