Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megérte külföldre távozni?

Megérte külföldre távozni?

Figyelt kérdés

Én bevallom tarok azért tőle, de lehet rám is ez vár.

Nem vagyok okos,képzett és ez külföldön sem előny munkakeresésnél,de itthon mi vár rám? Miből tudnék megélni?

Nem is gondolkodom olyasmin, int nyaralás,autó,félretett pénz. Jelenleg azt sem tudom elképzelni mivel kereshetnék annyi pénzt amiből egyedül fenn tudom magam tartani !

Ráadásul nem is találom a helyem.

Az egész életemen változtatni kellene.

Megérte külföldre menni?

Az elején biztos nehéz, de évek múltán, hogy látjátok külföldre távozottak, megérte?



2014. aug. 21. 12:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Mit értesz az alatt, hogy nem vagy képzett?
2014. aug. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
Külföldön nem az számít hogy mennyire vagy okos hanem hogy mennyire vagy szorgalmas. Egy képzetlen szalagmunkásból számára is van feljebb lépési lehetőség. Pl unokatestvérem kint van Belgiumban gyári melón. A nyelvet sem beszélte angolul is csak épphogy, de aztán egy év után operátor lett majd supervisor, és most többet keres hetente mint én itthon diplomával egész hónapban. És az egész ott dőlt el hogy az első napokban nagyon meghúzta a munkát. Mert ott az dönt hogy hogyan dolgozol nem az hogy kit ismersz vagy hány félév után buktál ki a büfészakról egyetemen.
2014. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
76%
Igen, meg. Tény es valo hogy nagyon nehéz volt az elején , főleg hogy párom is es en is munkat találjak . Mi mindketten beszélünk nemetul, ez sokat segített . Most bátran állítom hogy sokkal jobb itt mint otthon. Átlag keresetunk van, minden számlát gond nelkul ki tudunk fizetni, es minden évben eltudunk menni nyaralni, sőt egy picit félre is tudunk tenni . Nem, nem akarunk haza menni..
2014. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

A képzett alatt azt értem, hogy semmihez sem értek.

Betanított munkára vagyok alkalmas és ezzel vége is szerintem. Nincs szakmám és nem s értek semmihez.

Egyszerűen nincs a kezemben a munka. Ezt egy szakembertől halottam, hogy vagy ott van az ember kezében a munka( adott területen) vagy nincs. Hát tőlem a szerszámok,kések,ollók,gépek kezelése elég távol áll !

2014. aug. 21. 12:51
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
Ha csak betanított munkára vagy jó és nem értesz máshoz, akkor előrejutási lehetőségeid sem Magyarországon, sem külföldön nem lesznek. Betanított melósként mindegy hova mész, a legalja bért fogod kapni, semmibe se fognak nézni, mert nem lehet rád bízni komoly munkát. Neked és a hozzád hasonlóknak teljesen felesleges külföldre menni.
2014. aug. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Van ami jobb, van ami nem, de nekem összességében megérte. Én anyagilag nem kerültem előbbre, mert otthon az átlag felett kerestem, de a nyugodtabb környezet és munkatempó sokat számít.
2014. aug. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Képzetlenül szerintem ne indulj el. Sajnos egyre kevésbé van szükség a képzetlen munkaerőre, ez a kör szép lassan kezd bezárulni. Képzett munkaerőre van szükség, hiányszakmákban.


Kezdj el tanulni. Pl. villanyszerelést, fűtésszerelést. Itthoni gyakorlattal együtt rámegy 3-4 éved és viszonylag sok pénz (és ez csak a kezdet, hogy egyáltalán elkezdhess fejlődni fizetés mellett), de cserébe a világon bárhol elhelyezkedhetsz, akár Németországban, akár Kanadában, ahol akarsz. Szükség van jó szakemberekre, óriási a hiány, nem értem meg egyszerűen a magyarokat, hogy miért nem használják ki.

Persze a nyelvtudás alap.


Az én családomban mindenki szakmunkás, én is kétkezi szakmát tanulok, mellé német-angol... Persze nem szakmunkásképzőben, ahol a színvonal mínuszban van, hanem tanfolyamon, magánoktatóknál, itthon pedig napi 5-6 óra gyakorlás. Sokkal jobban élünk az átlagnál (vállalkozókként, persze). Hidd el, megéri!


Szurkolok neked, de nyisd ki a szemed és válj értékessé, csak rajtad múlik. Képzetlenül sehol sincs rád szükség.

Ha viszont megfelelően képzed magad, itthon és külföldön is nagyon stabil anyagi lábakon állhatsz meg.

2014. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha van hova igen. De nehogy azt hidd, hogy kolbászból fonják kint is a kerítést.
2014. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Betanított munkásként egy gyárban 3 műszakban megkaphatsz 2000 euró nettót Németországban. Meg kell hozzá tanulnod németül alapfokon. Amennyiben egy magyar közvetítőn keresztül mész kapsz kézhez maximum 800-at, amiből egy tömegszálláson nyomorogni fogsz.
2014. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha vannak céljaid, érdemes kimenni. A családomból ketten kimentek Angliába, egyikük mosogatott, a másik a rajzait árulta az utcán. Mikor lett elég pénzük, továbbképezték magukat. Az egyik egy nagy multinál dolgozik informatikai csoportvezetőként, a másik pedig grafikus. Mondanom se kell, marha jól élnek. De ha neked az a célod, hogy kimész és majd betanított munkásként meggazdagodsz, akkor ne is menj sehova. Legyen terved, légy ambiciózus, és tanulj nyelvet, így kivitelezhető. Én is lépek külföldre amint meglesz a szakmám.
2015. febr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!