Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit támogatnál a pontok közül?

Mit támogatnál a pontok közül?

Figyelt kérdés

Nem érdekes hogy melyik párttal szimpatizálsz.


1, háromcsapás törvény.

2, a szociális támogatások szűrése ( gyerekgyár) és rászorultság alapú juttatása(ne a havi 500 e menjen)

3, nyugdíj reform, ( a magas ellátások, rokkantsági, felülvizsgálata) ( kompenzációs emelés)

4, az egészségügy reformja:

a, a rendszerek gazdaságosabb szétválasztása szakellátásokra, ellátási szintekre, stb

b, több biztosítós, magántőke bevonással

5, a multik feltételeinek egyenlő mértékre szabása a hazaiakkal

6, a munkatörvénykönyv az Eu átlagához húzása dolgozók feltételeit

7, a politikai pártok meg regulázása a cöf programja alapján a korrupció és a képviselők megbízhatósága, szavahihetősége szempontjából

[link]

[link]

8, a munkahely teremtő programok ( nem minden a profit) elindítása

9, a kis és közepes vállalkozások támogatása



Kifejtheted bővebben is!


2010. jan. 15. 15:00
 1/6 BeerHunter ***** válasza:

Jól hangzik mindegyik, mondjuk a több biztosítós rendszert azt nem tudom hova rakni, mert nem tudom miért jó/rossz.

A kis- és középvállalkozásokat meg nem egytől egyig, hanem csak azokat, amik olyan dolgot termelnek, amire van is kereslet.

Ha ezt mind meg tudná csinálni valaki, egyből királynak választatnám:)

2010. jan. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

1, háromcsapás törvény.


Nem tudom támogatni, három bolti lopás miatt ne vágjuk tönkre valaki életét.


2, a szociális támogatások szűrése ( gyerekgyár) és rászorultság alapú juttatása(ne a havi 500 e menjen)


Népszerű lózung, de ha kiszámoljuk, hogyan élnek a segélyből... Tehát pl háromszázezer forintot egy tíz fős család kap asszem. Szeretnél havi 30k-ból megélni?


3, nyugdíj reform, ( a magas ellátások, rokkantsági, felülvizsgálata) ( kompenzációs emelés)


Ezzel már elkéstünk sajnos. Kompenzációs emelés alatt nem tudom mir értesz, aki 50 évig volt huszadik senki a gyárban, ami nem termelt normálisan, az is kapjon egy vagyont?


4, az egészségügy reformja:

a, a rendszerek gazdaságosabb szétválasztása szakellátásokra, ellátási szintekre, stb

b, több biztosítós, magántőke bevonással


Magántőke kell. Azonnal.



5, a multik feltételeinek egyenlő mértékre szabása a hazaiakkal


Majd ha pista bácsi hegesztő műhelye termel évi sokmilliárdot, meg alkalmaz 10k embert, akkor lehet. Adócsökkentést támogatnék, az mindenkinek jó.



6, a munkatörvénykönyv az Eu átlagához húzása dolgozók feltételeit

Ezt nem értem. Remélem nem a bérről beszélsz, mert ha mondjuk a minimálbér magasabb lenne 10-20k forinttal, akkor tömeges gyárbezárások lennének.


7, a politikai pártok meg regulázása a cöf programja alapján a korrupció és a képviselők megbízhatósága, szavahihetősége szempontjából

[link]

[link]


Marhaság. A képviselő keressen egy vagyont, de ne csak gombnyomogató legyen.


8, a munkahely teremtő programok ( nem minden a profit) elindítása


De, minden a profit. Nem a kádár érában vagyunk, hogy az én adómból kompenzálják azt, hogy a karancslapujtői tsz melléküzemág veszteséges.


9, a kis és közepes vállalkozások támogatása


Ez is szépen hangzik, de vagy kollektive támogatjuk a vállalkozásokat, vagy sehogy.

2010. jan. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ma 15:53


a 9. ponthoz még annyit, hogy akkor miért csak a multik kapnak adó kedvezményt? Vagy mindenki kapjon vagy senki.. Egyébként meg jól hangzik, hogy mennyi munkát ad.. de gondoljunk csak bele, hogy pl egy tesconál, egy szabadidős részlegen, ahol a horgászattól, a biciklin át a medencéig minden meg található, arra "felügyel" 2-3 ember. Tehát 2-3 munka lehetőség.

Viszont ha külön lenne, biciklis bolt, horgászbot, ilyen bolt olyan volt.. Az mennyi munka lehetőség lenne.

Nem közvetlenül ide tartozik, csak gondoltam megemlítem:P

2010. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom támogatni, három bolti lopás miatt ne vágjuk tönkre valaki életét.


Nem is kell levágni a kezét, de 2-3 éve kilehet osztani, a mai ejnye-bejnye helyet


Népszerű lózung, de ha kiszámoljuk, hogyan élnek a segélyből... Tehát pl háromszázezer forintot egy tíz fős család kap asszem. Szeretnél havi 30k-ból megélni?

Talán vannak akiknek összejön 250 e abból a 6 gyerekből, amit az adókból kell kifizetni és én nem vagyok hajlandó csak azért befizetni „ ha már ennyire liberálisak vagyunk!”

Van más megoldás is, kötelező iskola, ha nem akkor a segély megvonva, a 4. gyerek után adó csökkentés, vagy szoc kompenzációk, közmunkához kötése stb

Ezzel már elkéstünk sajnos. Kompenzációs emelés alatt nem tudom mir értesz, aki 50 évig volt huszadik senki a gyárban, ami nem termelt normálisan, az is kapjon egy vagyont?

Egy vagyont? Csak hogy a ledolgozott 50 év után, megtudjon élni!

És aki MSZMP s nyugdíjas és semmit nem csinált 50 évig csaj hordta a piros könyvet, az miért kapjon 300000 et?


Magántőke kell. Azonnal.

És kifogja a profitot kifizetni, a 70000 res nyugdíjas?

És szerinted fenntartható lesz, csak úgy mint Eger, a hospt-inveszt? És ha nem akkor ki fizet?

De miért nem csinálnak magán kórházakat a tőkések, ott is fizet a Tb és akinek van pénze az oda megy egy kis KP kiegészítéssel! Miért a közösből akarnál privatizálni, má kárán?


Majd ha pista bácsi hegesztő műhelye termel évi sokmilliárdot, meg alkalmaz 10k embert, akkor lehet. Adócsökkentést támogatnék, az mindenkinek jó.

A multik a kedvezményeik miatt nem hoznak hanem visznek, és a magyar szféra képtelen versenyezni velük. Ráadásul az arányokhoz képest elenyésző munkahelyet hoznak létre. [link]

[link]

6, a munkatörvénykönyv az Eu átlagához húzása dolgozók feltételeit

Ezt nem értem. Remélem nem a bérről beszélsz, mert ha mondjuk a minimálbér magasabb lenne 10-20k forinttal, akkor tömeges gyárbezárások lennének.


Nem! Hanem hogy ne legyen 40ó kötelezhető alapbéren kifizetett túl munka, a 176ó n túl, hanem legyen 164ó mint nyugaton! Stb Hiszen egyből jobban megérné felvenni új dolgozót és nem agyondolgoztatni a meglevőket!



Marhaság. A képviselő keressen egy vagyont, de ne csak gombnyomogató legyen.

Nem a fizetésről van szó!

Hanem a demokratikus működésről, az átláthatóságról, és a felelősség számon kérhetőségről!

De, minden a profit. Nem a kádár érában vagyunk, hogy az én adómból kompenzálják azt, hogy a karancslapujtői tsz melléküzemág veszteséges.

Csak a multikat mi, azokat lehet?

Nem csak a profit számít az nem azt jelenti hogy valami veszteséges, hanem hogy nem biztos hogy a legtöbb profitot termelő a nemzetgazdaság számára a legkedvezőbb.

Hiába fizetsz 2× annyi adót, ha ¼ rész dolgozót nem alkalmazol, és a ¾ et segélyezni kell. Vagy ha csak úgy fizetsz be 1000000 ha támogatásként kapsz 150000!

Ez is szépen hangzik, de vagy kollektive támogatjuk a vállalkozásokat, vagy sehogy.

Dehogy is!

Vannak irányai egy jól átgondolt gazdaságnak, ahol a támogatásoknak általában nem az a céljuk hogy abból éljenek az emberek. Hanem hogy egy az állam által kívánatos szektorban elérhessenek egy szintet, ami után már a saját lábukon, versenyképesek lehetnek, és nem visznek hanem adóznak!

2010. jan. 15. 16:37
 5/6 anonim ***** válasza:

1.egészségügy!!!

2.CÖF programja

3.munkahelyteremtés

2010. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én a budapesti olimpiai programot támogatom.
2010. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!