Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy Magyarországon az emberek nem értelmesen vitáznak a politikával kapcs, hanem csak mocskolódnak és szidják egymást?

Figyelt kérdés

Elhiszi bárki is, hogy ettől jobb lesz?

Gyakorlatilag egy elég komoly dolgot "hülyéskednek" el. Utána az ilyen emberek sírnak a leghangosabban amikor szar az életük mert a kormány elcseszi.


2010. jan. 15. 22:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Az emberek nem csak a politikai dolgokban szitkozódnak és mocskolódnak,.A hétköznapi életben se tudnak normálisan egymáshoz szolni elég ha reggel megnézed az utazó közönséget sokuknak anyázással kezdődik a napjuk.Ilyenek lettünk.Tisztelet a kivételnek.
2010. jan. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Igazad van, csak az okokat látod rosszul, az emberek nem elhülyéskedik a politikát, hanem egyszerűen csak nem használják az eszüket, csak az érzelmeikre hallgatnak. Ez persze nagyon káros, és sajnos minden oldalra jellemző, mindneki a végsőkig ragaszkodik foggal-körömmel ahhoz amit ő kigondolt, nem számít, hogy a másik mit ír. Direkt félreértelmezik egymás mondandóját, csakhogy azt hozzhassák ki belőle, hogy nekik van igazuk. Senki sem hajlandó, akár csak egy kérdésben belátni, hogy ő tévedett, nincs igaza, mindig csak mennek az unalomig ismert érvek újracitálása, ha pedig az érvek elfogytak, vagy az ellen olyat kérdez, amire nem tudnak válaszolni, akkor nekiállnak vagdalkozni, és mindennek lehordják az embert, zsidótól náciig, mindennek. Ezt nagyon erélyesen csinálják, hiszen ezzel a kis lelkivilágukat teszik helyre, mondván "úgysincs igaza, mert ez csak egy hülye komcsi/náci, így mindegy is mit mondott", gyakorlatilag egy erkölcsi alapon kérdőjelezik meg az ember mondandóját. Ami persze nagyon rossz, hiszen (hogy egy kissé egyszerű példát hozzak) attól még, hogy valaki mondjuk bűnöző, még tudhatja, mennyi 2+2, de ezek az emberek tul.kép. azt mondják, "te bűnöző vagy, ezért te biztos hülyeséget válaszoltál arra a kérdésre, hogy mennyi 2+2". Ezzel gyakorlatilag felmentik magukat a gondolkodás megterhelő folyamatától. Sajnos ma a magyar emberek nagy része ilyen, ha pártpolitikáról van szó, és ez nagyon káros, mert nem viszik előre az országot azok az emberek, akik szélsőségesen csak az egyik végletben tudnak gondolkodni.
2010. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

igen ez igaz, de talán a politika amiben a legnagyobb gyűlölködés megy, párttól függetlenül.


de igen, elég körbenézni a hétköznapokban. Viszont ez valahol egy ördögi kör. Az emberek elcseszik a jövőjüket a politikában, utána meg egymást marják érte.

2010. jan. 15. 22:18
 4/25 A kérdező kommentje:

igen az érzelmeken alapuló politizálás az egyik leggázabb.


De mondjuk nem várhatjuk el az emberektől, hogy gondolkodjanak, olyat nem amire képtelenek, legalábbis úgy néz ki.


Tudod mi a furcsa? Jól élek, pedig fiatal vagyok még nagyon(nem nem születtem gazdagságba, nem is vagyok az ,de jó úton haladok felé), megtehetném, hogy szarok mindenkire, majd azt mondom, hogy ők szarul fognak élni mert nem képesek gondolkodni. de mégse vagyok képes elmenni a dolgok felett, szeretnék egy élhetőbb országot.


Néha örülnék ha sznob lennék, aki szarik mindenkire és mindenre, csak magával törődik. Sajna nem megy.


Nem jó érzés látni, érezni, hogy sok megkeseredett egymásra köpködő ember vesz körül.

2010. jan. 15. 22:24
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

"az érzelmeken alapuló politizálás az egyik leggázabb"


- Én más fajta pollitizálásról még nem hallottam. A politika mindig is az érzelmekről szól, nem az érvekről. Az embereknek azon töredéke, aki néha rövidebb időre szeret belebonyolódni észérvekről szóló vitákba, igazából nem oszt, nem szoroz a politika számára. (ahogy a pártok számára sem)


Egyébként ez a világon mindenhol így van.

2010. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

vannak akik gondolkoznak és úgy szavaznak, arra a pártra akinek a programja a legmegfelelőbbnek tűnik. Persze ez is egy szerencsejáték, mert nincs rá garancia, hogy be is tartják, illetve van olyan párt aki már bizonyította, hogy nem tartja be.


Mondok egy egyszerű példát az érzelmekre. Pl ha azért szavazol egy pártra mert az xyz szín tetszik. ennél persze komplikáltabb.

2010. jan. 15. 22:37
 7/25 anonim ***** válasza:
23%
Én is kérdeztem egy hasonlót, erre elkezdtek mocskolni meg lekomcsizni o.O
2010. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
lehet sugalltad valamivel, hogy melyik pártot preferálod:) szerintem az én kérdésemből meg nem mondod, hogy melyik párttal szimpatizálok:)
2010. jan. 15. 22:46
 9/25 anonim ***** válasza:
46%

"vannak akik gondolkoznak és úgy szavaznak, arra a pártra akinek a programja a legmegfelelőbbnek tűnik"


- De elég sokan csak úgy gondolják, hogy az eszük győzte meg, és nem az érzelmük. Egyébként ezzel egyet értek, és örülök, hogy még egyszer leírtad, amit én is, de az ilyen emberek nincsenek sokan.

2010. jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
nincsenek sokan, aláírom.
2010. jan. 15. 22:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!