Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a szomszédos országok...

Ha a szomszédos országok magyarlakta területein lenne egy hasonló szavazás, mint a skótoknál volt, hogy alakulna az eredmény?

Figyelt kérdés
Ha a szomszédos országok magyarlakta területein lenne egy hasonló szavazás, mint a skótoknál volt, csak azzal a különbséggel, hogy akarnak-e Magyarországhoz csatlakozni vagy inkább maradnának az épp aktuális ország részei, szerintetek hogy alakulna az eredmény? Tudom, hogy erre az esély nulla, csak elméleti síkon érdekelne.

2014. szept. 20. 03:36
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Mar mindenhol 10% alatt van a magyarok aranya. Ezzel meg is valaszoltam a kerdest.
2014. szept. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
os erre azt tudom mondani, hogy erről még Nagy-Brittaniában is csak találgattak, hogy vajon mi lesz az eredmény, pedig nem kevés volt a tét. Ha egy ekkora befolyású szavazás kimenetelét sem lehet biztosan tudni, akkor ebben a kérdésben még csak tippelni sem érdemes, mert fogalmunk sincs, hogy hogyan alakulna. Én mondjuk itt a magyarlakta alatt teljes országrészt, tehát pl Erdélyt értem, nem csak a kizárólag magyar többségű területeit(ahol nyilvánvaló volna az eredmény), azonban mivel eléggé vegyessé váltak ezek a területek, ezért ezt nagyon nehéz megmondani.
2014. szept. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Én még abban sem vagyok biztos, hogy a tiszta székely lakta területek akarnának Magyarországhoz tartozni. Románia lassan jobban áll gazdaságilag, mint mi.
2014. szept. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Attól függ hol húznák meg a terület határait, ahol szavaznának. Ha csak Kovászna, Hargita megye szavazna, a székely többségűek biztos megszavaznák. Na de ők hogyan csatlakozzanak, nem is határosak Magyarországgal? Persze van hasonló, léteznek enklávék - exklávék, de elég bonyolult lenne. Ha egész Erdélyt nézem, az már nagyon vegyes. Dél - Szlovákia sem lenne teljesen reménytelen, de talán még - a vegyes lakossága ellenére is - Kárpátalja sem.


Mindazonáltal a szomszédos országok nem Nagy Britannia, mindenben akadályoznának, manipulálnának egy ilyen szavazást.


Egyébként volt példa sikerre is a történelemben: Sopron esete, a nagyszámú német lakosság ellenére is a Magyarországhoz való tartozásra szavaztak. De még itt is erőszakkal kellett kikényszeríteni a népszavazást, mert az osztrákok maguktól nem mentek volna bele.

2014. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De a Skót szavazás össze se hasonlítható ezzel..kb olyan mintha nekünk szavazni kellett vna mondjuk 1914-ben, hogy kilépünk-e a Monarchiából. Ahhoz képest meg elég nagy párhuzamot vonnak a jobberek a székelyek meg a skótok között, miközben az autonómia szavazás és a föderációból való kiválás 2 teljesen különböző dolog...
2014. szept. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem szabad engedi hogy ilyen szavazások alapján dőljenek el az országhatárok. Az országok több szerződésben is elfogadták hogy a másik területi integritását tiszteletben tartják. Így nem szabad(na) területeket szerezni senkinek. Az egyetlen megoldás az hogy a kisebbségeknek is élhető körülményeket kell teremteni, ott ahol élnek. Szabad nyelvhasználat, saját anyanyelvükön tanulhassanak, ügyintézhessenek, stb. Akármelyik országban lehessél olyan nemzetiségű amilyen akarsz. Minden más feszültséghez vezet.


Azt ezt ellenzőknek javaslom, fordítsák meg a történetet, hogy jobban megértsék. Ahol laknak (ha ez Magyarország) lenne egy szavazás hogy milyen ország legyenek, és elbuknák a magyarok. Másnaptól csak lovári nyelven beszélhetne, és lovári nyelven kapná meg a földhivatali papírjait, hogyan érezné magát?

2014. szept. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugye tudod kérdező, hogy rengeteg normális magyar ember van, aki nem szeretné, ha erdély vagy felvidék hozzánk tartozzon.

Mi - jóérzésű magyar emberek - inkább azt kívánjuk, a külhoniak éljenek békében. Ott ahol vannak.

Ilyen egyszerű.

2014. szept. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!