Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jó, ha lenne mégegy...

Nem lenne jó, ha lenne mégegy magyar állam? (Mint Romániának Moldova, Németországnak Ausztria, Franciaországnak Monaco, Oroszországnak Belarusz, Kínának Tajvan, stb. )

Figyelt kérdés
2014. szept. 25. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Úgy érted, még egy magyar nyelvű állam?


De, jó lenne.

2014. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Támogatom. Pestet különítsük el, úgysincs sok köze az ottaniaknak semmilyen szempontból az ország többi részéhez.
2014. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
És ez miért lenne jó? Azoknak az országoknak sem azért van ilyen, mert az olyan jó, történelmi okai vannak, aztán kialakult egy nemzettudat és így maradt.
2014. szept. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Bocs de a beloruszok egy külön nép, külön nyelvvel.
2014. szept. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogyha lenne egy másik magyar állam, ahol a magyar a hivatalos nyelv, a terület kisebb és fejlettlenebb, mint Magyarország, akkor Magyarországnak lenne egy stabil szövetségese és presztízsnövelésnek is jó lenne. Ez az ország lehetne akár egy törpeállam is Magyarország és mondjuk Románia határán vagy az ország belsejében, de lehetne mondjuk Székelyföld, Kárpátalja területén. Természetesen hogyha Kárpátalja valaha független ruszin-magyar ország lesz, akkor Kárpátaljára is valahogy így fogunk tekinteni.
2014. szept. 25. 19:25
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem. Az egység jobb.
2014. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%

" Pestet különítsük el, úgysincs sok köze az ottaniaknak semmilyen szempontból az ország többi részéhez."


1. Ez az állítás minimum ostobaság.


2. Jó lenne már befejezni ezt a budapestiek-vidékiek egymás ellen uszítását. Ez csak a megosztottságot növeli,

és csak kárt okozott mindig.

2014. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Miért lenne az? Fizetések ég és föld, városfejlettség ég és föld, lehetőségek ég és föld, szórakozás ég és föld....
2014. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
84%
Mondd csak a szemébe egy osztráknak azt, hogy ő tulajdonképpen német. Aztán menekülj a haragja elől :)
2014. szept. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

09-25 20:04


Ezt csak azért gondolod így, mert vidéki vagy és Budapestet még csak képekről és youtube-os timelapse-ekről láttad. Esetleg voltál itt, de maximum a belvárosba nézelődtél.


"Fizetések ég és föld"


Talán elhelyezkedni könnyebb, de itt is sok olyan ember van aki 1+ éve keres munkát. Érettségizett, OKJ szakmával rendelkező ismerőseim nettó 80 ezerért 3 műszakban robotolnak gyárakban, hipermarketekben, plázákban, call centerekben, közrabszolgák vagy egyéb multinál vannak nevetséges bérekért.

Aki esetleg valami piacképes szakon diplomázott, annak van lehetősége a nettó 150-200 ezres bérre. Fantasztikus.


"városfejlettség ég és föld"


Kórházak, közintézmények, néhol a közterek és a közutak borzalmasak, balkáni állapotban vannak, sok helyen 20-30 éves tömegközlekedési eszközök. Budapesten nem csak a 2. kerület létezik. Menj el Szegedre, Sopronra vagy Budaörsre, lehet jobb állapotban lesz mint Budapest.


"lehetőségek ég és föld"


Ha munkára gondolsz azt már kifejtettem. Egyetemekre sokkal nehezebb bekerülni, sokkal többen jelentkeznek ezért magasabbak a ponthatárok. Egy BME-re 100-150 ponttal nehezebb bekerülni egy mérnöki szakra mint mondjuk egy neves vidéki egyetemre. Nem tudom milyen lehetőségekre gondolsz...


"szórakozás ég és föld"


Ebben az egyben talán igazad van, több szórakozóhely és étterem van, Budapesten már mehetsz a maffia által irányított hajógyári szigetre is akár, van a 14 évesekkel teli lévő Instantba, Morrisonsba, Playbe... Na igen a Budapesti és a Vidéki lányok "mentalitásáról" még nem is beszéltem.


Én itt lakom születésemtől fogva, és nagyon nem szeretem.

2014. dec. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!