Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz vagy MSZP? Miért?...

Fidesz vagy MSZP? Miért? Indokold légyszíves!

Figyelt kérdés
Csak a Fideszesek és az MSZP-sek véleményét várom!
2010. jan. 22. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/116 anonim ***** válasza:
57%

eggyik se! meer ganyék!

JOBBIK !!!!!

2010. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/116 anonim ***** válasza:
56%
JOBBIK! ;)
2010. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/116 anonim válasza:
18%
MSZP... mert amit a Fidesz csinál, az nevetséges. Az MSZP legalább bevallotta, hogy elkúrták.
2010. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/116 A kérdező kommentje:
és adnál nekik még egy esélyt?
2010. jan. 22. 13:27
 5/116 X. Maté ***** válasza:
18%

A jobbikosok miért üzennek, ha azt kérte a kérdező, hogy csak mszp és fidesz pártiak véleményét várja... Nem tudom, hogy ennyire pofátlanok, vagy ennyire buták vagytok.


Én nem tudok dönteni, már nem tudom melyik a kisebb rossz. De talán az mszp, mert próbálja a megszorításokkal kihozni az országot a s*arból. (A fidesz lehet, hogy csak több kölcsönt venne fel, hogy még 4 évig jól éljünk, de utána teljes csőd lenne)

2010. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/116 A kérdező kommentje:

Én kaptam egy "levelet" amin valami ilyesmi van:"NYUGDÍJKATASZTRÓFA" és leírják,hogy a Fidesz mennyivel csökkentené a nyugdíjat meg felvinné a korhatárt 70re blablablab..



Szerintem az MSZP így akar szavazókat szerezni..Csak a nyugdíjasokba reménykedhetnek.


Plusz,nem értem,hogy egy kampányba mért kell (Fideszre is vonatkozik)az ellenzéket szidni,mért nem a saját előnyeit mondják...

2010. jan. 22. 13:38
 7/116 anonim ***** válasza:
87%

"De talán az mszp, mert próbálja a megszorításokkal kihozni az országot a s*arból."


Abba a s*arba éppen az elmúlt 8 év MSZP-kormányzása taszította bele az országot. Az államadósság is ez alatt a nyolvc év alatt ment fel több mint a duplájára.

2010. jan. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/116 anonim ***** válasza:
77%

Egyik se, bármi mást csak ne ezeket.


Az olyan embereket nem értem, mint az előző 2 mszp-s. Viccen kívül, nektek mi kell, hogy ne szavazzatok rájuk? Ha ledobnának 20 atombombát az országra és utána bevallanák, akkor is meghatódva megbocsájtanátok?


"De talán az mszp, mert próbálja a megszorításokkal kihozni az országot a s*arból."


Hát ez igazán dicséretes, miután hátba rúgnak pénzért felsegítenek?


"A fidesz lehet, hogy csak több kölcsönt venne fel, hogy még 4 évig jól éljünk, de utána teljes csőd lenne"


Eddig mi történt szerinted?

2010. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/116 anonim ***** válasza:
37%

"Plusz,nem értem,hogy egy kampányba mért kell (Fideszre is vonatkozik)az ellenzéket szidni,mért nem a saját előnyeit mondják..."


Sajna ez itt már régi beidegződés. Ezt csinálja mind az MSZP, mind a Fidesz, és nem igazán tudnak kiszállni belőle, mert ugye mindig "vissza kell ütni". Tegnap is az Este-ben Mesterházynak olyan látványosan kampányválaszai voltak egyébként nem-kampánytémájú kérdésekre is, hogy csak na, szidta a Fideszt rendesen. De tekintve, hogy a Fidesz is ezt csinálja velük, nemigen van más választása.


Ettől függetlenül persze lehet, hogy jobban tennék, ha leállnának vele, mondván, lám, mi tudunk normálisak lenni, a másik oldal meg mocskolódik tovább... de sajna tartok tőle, hogy az így szerzett szimpátia önmagában túl kevés lenne.


No de hogy a kérdésre is válaszoljak, én mindeddig MSZP-s voltam, és minden hibájuk ellenére is százszor inkább szavaznék rájuk, mint a Fideszre (az ugyanis olyan 'értékeket' képvisel, amikkel egyszerűen nem tudok azonosulni; pl. "hivatalos" kereszténység, az amúgy is tehetősebbek tovább támogatása, plusz még azt is kinézném belőlük, hogy visszahoznák a sorkatonságot - és bele se merek gondolni, mit fognak csinálni ezek az alkotmánnyal, ha 2/3-ot szereznek), viszont emellett egyre jobban ki is ábrándulok belőlük, sajnos, mert egyre azt látom, hogy a valóban fontos lépéseket ők sem merik megtenni. Most is Bajnaiék végezték el a piszkos munkát... talán még az lenne a legjobb, ha maradna a jelenlegi, "szakértői" kormány.


Mivel azonban valakire mindenképp kell szavazni, gyanítom, az LMP lesz az, mert ők képviselnek még olyan hozzáállást, amit tudok támogatni. Csak tartok tőle erősen, hogy így meg el fog veszni a szavazatom.


No majd még meglátjuk.


Egy biztos: JOBBIK semmiképp.

2010. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/116 anonim ***** válasza:
18%

Nálam az mszp a nyerő.Miért?Mert én már nyugdíjas vagyok és sokkal többre számíthatok az mszp-től mint a Fidesz-től.Az mszp 8 év alatt megduplázta a nyugdíjakat,6 évig kaptuk a 13.havit,kétszer kaptam nyugdíjkorrekciót/7%+4%-ot/.

2010 után a Fidesz csak infláció követő emelést ígér ami egyenlő a semmivel/évi 1-2 %-os emelés/a várható inflációt figyelembe véve.Az mszp viszont ha növekszik a gazdaságunk akkor infláció felett is emelne és nyugdíjprémiumot fizetne és lenne megint 4 éves nyugdíjkorrekció.És Orbán 99-ben elvett tőlem 8% emelést.

2010. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!