Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolja mindenki azt,...

Miért gondolja mindenki azt, hogy a Jobbik elkergetné a multinacionális cégeket?

Figyelt kérdés

[link]


Melyek is az értékteremtő multik?

Stadler, Audi, Mercedes, Siemens,Bosch.


Ezek általában még a sima sori munkásnak is viszonylag jól fizetnek.

Meg, nem akadályoznák a magyar ipar fejlődését, ha fejlődne...


Én diákmunkásként dolgoztam Tescoban.

Nem csoda, hogy sokan haragszanak rájuk.Porig alázzák a dolgozókat, jó mélyen az emberi méltóságukba, WC-re alig engedik el őket.


Na, a Tescot, Pennyt, meg a többit tényleg meg kellene kicsit szorongatni.


Egy haverom Ausztriában dolgozik egy Lidl-ben, 1500 euró körül keres és nem hajtják ki a belét, nem alázzák a sárga földig.

Ezt miért nem lehetne Magyarországon is így csinálni?


Nem kivételezésre gondolok, hanem azt, hogy a munkáltató bánjon ugyanúgy a munkásaival a leányvállalatoknál , mint az anyavállalatnál.



2014. okt. 28. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Én Audiban dolgoztam diákként és szerintem nyugati színvonalú cég volt. De ez csak az Audis dolgozókra igaz, a külsős cégeknél már nincs olyan jó helyzetben a dolgozó (mint Syncreon), ott kihajtják a belüket is és keveset keresnek.


Egyébként a multik csak addig mehetnek el, ameddig a kormány engedi nekik. Innentől fogva nem a multikat kell elhajtani, csak le kell fektetni egy normális munkás élet alapjait.

2014. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A multiknál jobban kihajtják a munkások belét a vállalkozók, és még sokszor be sem jelentik őket.
2014. okt. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Dehogy kergetné el. Ellenzékben bármilyen vakítást el lehet követni. Hatalmon meg a tények jól kélenvágják majd.
2014. okt. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én még hozzá tenném, hogy itt nálunk a magyar szivatja a honfitársát, mert ilyen a magyar ember
2014. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4: Na, mondjuk ez is igaz. Volt szerencsém irodán is járni és többször találkoztam németekkel. Ezerszer normálisabban álltak hozzám és a többi dolgozóhoz, mint sok magyar.
2014. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5:

Az kimaradt, hogy az első válaszoló voltam.

2014. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Cora-ban dolgoztam, ahonnan ki is vágtak 3 hónap után. Ameddig ott dolgoztam, ki és beléptető rendszeren mérték, hogy mennyi időt töltök wc-n, mennyi ideig vagyok oda vizet inni stb. Volt, hogy behúztak egyhuzamban 10 napra dolgozni, utána meg fegyelmit adtak, mert túlléptem a munkaiő keretet, meg mert biztos így akarok több pénzt kapni (fix béren voltam, már ez eleve egy hülye megállapítás volt részükről). A fegyelmit nem írtam alá, erre másnap közölték, hogy ne menjek dolgozni többet. Na ha a Jobbik az ilyen munkáltatói magatartáson akar változtatni, akkor teljesen meg tudom érteni őket, mivel a saját bőrömön tapasztaltam, hogy mennyire rabszolgának tekintik a dolgozókat ezek a multi f***kalapok.
2014. okt. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!