Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj, hogy felvásárolja...

Dávid kérdése:

Miért baj, hogy felvásárolja a nemzetközi nagytőke Mo-ot?

Figyelt kérdés

Kérlek, miután kommentelsz, írd oda, h melyik pártra szavaznál!

Szerintem Szaud-Arábiát felvásárolták az USA olajvállalatai (Exxonmibil,Chevron), és ma a világ leggazdagabb országa.

Portugáliában a földeket részben spanyol termelők vették meg, és tőkét, technológiát hoztak(befektetés): több termény= több állami bevétel.

Hallani akarom az ellenoldalt is!


2010. jan. 26. 01:37
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Mert nálunk nem a term. erőforrásokra mennek rá egyébként sem, max. megmondják a tokajiaknak, hogy 10 milkáért takarítsd el a szőlőt, így nem lesz riválisa a spanyol-portugál-francia löttyökönek(bor) még MO.-n sem!! Egyébként pedg azért baj mert kiviszi a megtermelt profitot és még valszeg. offshore is...


" A fent említettek közül egyik sem" rublika bevezetését méltóztatnám... (szavazás szempontjából)

2010. jan. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
36%

egyszerű példa.


a víz:itt Magyarország a vizek hazájának is szokták hívni,bővelkedik sok és igen jó minőségű vízzel ez feltűnt a francia befektetőknek akik megvásárolták a Pécsi vízművet és láss csodát ezt a nagytőkést csak a profit érdekli ami a lakosságot az ország legmagasabb vízdíjával terheli,és az extra nyereség meg sem áll Franciaországig.de nem ússza meg az önkormányzat sem mivel a kedves franciáknak évi 120 millió forintot kell fizetni menedzsmenti díjként.tehát magyar ember magyar földből való vizet használ de nem Magyarország profitál belőle hanem a franciák.

forrás

Hír Tv, Célpont, 2009. november 6.


pl ilyenekért nem jó,az meg,hogy kire szavazok magánügy kis kíváncsi.

2010. jan. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
ha egy kisember szeretne földet vagy vmi céget nyitni nem lesz versenyképes a nagytőkével szenben, mert annak már eleve rengeteg profitja van felhalmozva fejlesztésre, uj technológiára, olcsóbban tud termelni mint mondjuk te. És nem tudod majd eladni a termékeidet. A nagytőkés rabszolgasorba dönti az alkalmazottakat, még jobban bejut a politikába, elsorvasztja a közellátásokat, még egészségügy se lesz, a fizets egyre kevesebb lesz, az energiaárak felszöknek, minden drágul, a hiteleket rátáblázzák a házadra, majd elveszted és fizetheted az albéletet. Annyipénzed lesz h doldozni tudj a nagytőkés főnöködnek. Szeretnéd ezt? Amúgy sajnos ennek a megvalósulása most is folyamatban van.
2010. jan. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
49%

"Miért baj, hogy felvásárolja a nemzetközi nagytőke Mo-ot?"


Az országok nem forgalomképesek, nem árucikkek, nem lehet őket "felvásárolni".


"Szerintem Szaud-Arábiát felvásárolták az USA olajvállalatai"


Tévedés. Szaúd-Arábia nem forgalomképes vagyontárgy, amely bárkinek a tulajdonában lehet. Szaúd-Arábia egy ország.


"és ma a világ leggazdagabb országa."


Szaúd-Arábia közepesen fejlett ország, nagyjából a magyar és a cseh szint között van.


"Portugáliában a földeket részben spanyol termelők vették meg"


Kétségkívül működik spanyol tőke a portugál mezőgazdaságban.


"Hallani akarom az ellenoldalt is!"


Miféle ellenoldalt? Aki szerint a külföldi befektetés rossz és kész, azzal nincs miről tárgyalni, az menjen Észak-Koreába, ott majd jól érzi magát.


Országokat nem lehet felvásárolni. Van olyan, hogy külföldi befektetés, persze. Minden fejlett ország gazdaságában nagy szerepet játszik a külföldi tőke. Általában a versenyképes, következésképpen sikeres országok azok, amelyek sok befektetést vonzottak külföldről (is).

2010. jan. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
44%

Egyetértek a 04.44.-es válaszolóval.

Ahhoz,hogy egy válllakozás sikerese legyen mire van szükség?

Tőkére,hogy tudjon fejleszteni,hogy a versenytársakat megelőzze.

Kurrens,de mindenképpen jobb terméket kell olcsóbban előállítania a versenytársainál.

Kell felvevő piac,ahol a termékeit eladhatja.

Ha ezek közül bármelyik is hiányzik,akkor vagy tönkremegy,vagy csak stagnál.

A vízfelvásárlás pedig egy elég nagy hülyeség.

Nagyon sok ország van,ahol jelentősebb az ivóvízkészlet,mint Magyarországon,és Pécsett csak az ország készletének nagyon kicsi része van.Arról már nem is beszélve,hogy ott az uránbányák miatt nem is nagyon jó a készlet.

Nem kellene minden marhaságot elhinni a KLurucz-infónak meg a Hír TV-nek.

A Hír TV Fideszes fórum,és Pécsett tudtommal Fideszes polgámester van.

2010. jan. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Szaud-Arábia az olaj miatt gazdag, nem azért mert felvásárolták. Jó, persze, az olaj kell csak. ÉS HA ELFOGY? Otthagyják a kakiban, nyakig őket.

Nálunk ami felvásárolható, az a munkaerő. Szeretnél tényleg "rabszolga" lenni? Már ha még nem érzed magad annak... Jó lenne az neked? És ha valami nem tetszik itt a külföldi tőkének, akkor elmegy. Nem itt fogja az embereknek a jólétet megalapozni, nem itt fog a profitja adózni, hanem otthon. Így aztán magának az országnak semmije sem marad, nem lesz pénz utakra, a nyugdíjadra (úgyis divat lesz most a nyugdíjjal dobálkozni), az egészségügyre, semmire. Kipusztulunk, a külföldi tőke meg továbbáll egy másik országba. Neki csak az olcsó munkaerő kell (lásd fentebb), semmi más nálunk. Itt nincs olaj, vagy bármi egyéb ami hosszú évtizedekre idekötné őket. Ha drága lesz dolgozni, lelép. Lehet védeni a multikat, hogy legalább munkát adnak az embereknek. Igen ám, de: MEDDIG? 5 évig? 10 évig? 15 évig? 20 évig? Amíg az adókedvezmény kitart? Nos: ez utóbbi. Pontosan amíg OLCSÓBB, mint máshol. Utána kapu bezár, felszámol, többezer munkanélküli. LÁSD GE. Felvásárolta az ország egyik legnagyobb, leghíresebb cégét, most pedig, hogy Kínában egy tál rizs, itthon meg többezer Forint ugyanannak a munkának a díja, már megy is ki. Megérte? Az évek alatt végülis pozitívan jöttünk ki belőle... Vajon ugyanígy érez az is, akit ~20 év után kirúgnak?

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy esetleg az anyaország kultúrájának a ránkerőltetése, külföldi szokások "importja" nekem például nem tetszik.


És a kérdésre a válaszom ezek után? Amíg itt van az a bizonyos tőke, addig nem mondhatom, hogy baj, pedig vannak hátrányai. De mivel nem az a külföldi tőke érdeke, hogy ittmaradjon, ezért nem jó.


Az olaj dologhoz mégvalami: Irak nem volt hajlandó önként és dalolva "odaadni" az olaját. Ezért gyakorlatilag letarolták, letarolják...

2010. jan. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
61%

07:41


"Szaud-Arábia az olaj miatt gazdag, nem azért mert felvásárolták."


Mármint az olaj miatt nem szegény :)) Ugyanis nem is túl gazdag. Az olajat persze ki kell termelni, ehhez befektetés kell. A brit tőke kezdte kitermelni az olajat, a mélyen középkori szint alatt leledző, analfabéta szaúdiak erre önerőből nem lettek volna képesek a 20-as, 30-as években.


"Nálunk ami felvásárolható, az a munkaerő. Szeretnél tényleg "rabszolga" lenni?"


A rabszolgaság az, amikor egy embert vásárolnak meg. Ilyesmi itt már évszázadok óta nincs. A munkaerő megvásárlását munkaviszonynak hívják. A világ lakosságának nagy része jelenleg is munkaviszonyban van. Ez nem rabszolgaság.


"Így aztán magának az országnak semmije sem marad, nem lesz pénz utakra, a nyugdíjadra (úgyis divat lesz most a nyugdíjjal dobálkozni), az egészségügyre, semmire."


Úgy látom, még nem hallottál a társasági adóról, az iparűzési adóról, a járulékokról, és a munkabérekről sem.


A multiellenes kirohanások mögött mindig az van, hogy emberek, akik semmit sem értenek a gazdaság működéséből, be vannak hülyítve, és rémeket látnak, mindentől rettegnek. Vagy azért, mert az oktatás ilyen gyenge, a közoktatás nem tanítja meg a gazdaság működésének alapjait sem, ezért az emberek nem értenek olyan alapvető szavakat, mint "tőke" vagy "befektetés", nem tudják, honnan származnak a költségvetés bevételei stb. Ez nagyon szomorú dolog. Lehetséges aztán az is, hogy a rettegők egyszerűen olyanok, akik a tanulmányaikat '89 előtt folytatták és a kapitalista gazdaságról annyit tudnak, hogy a rothadó kapitalizmus kizsákmányol.


"Az olaj dologhoz mégvalami: Irak nem volt hajlandó önként és dalolva "odaadni" az olaját."


Az olajat nem odaadják vagy visszatartják, hanem ELADJÁK a piacon. Nem csodálom, hogy valaki semmit sem ért a tőkés gazdaság működéséből, ha még azt sem tudja, hogy az árukat nem "odaadják" és "elveszik", hanem ELADJÁK és MEGVESZIK.


Irak éppenséggel szeretett volna olajat eladni "önként és dalolva", de évekig nem nagyon engedték neki (ld. embargó, olajért élelmiszer program stb.).

2010. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

"Úgy látom, még nem hallottál a társasági adóról, az iparűzési adóról, a járulékokról, és a munkabérekről sem. "

Igen, ezzel szokás jönni. Tehát. Befizet egy cég 1Mrdt-t adóként és kivisz 19Mrd-t, mint profit. Nem itt költi el. Egyetlen Ft-ot sem. míg egy hazai cég az 1Mrd-n felül 20Mrd-t elkölt itthon, abból megintcsak lesz 1Mrd adó másik cégnél, plusz még munkahelyek. Eddig a duplájánál vagyunk. És ez szépen folytatódik, míg a 20Mrd többször megfordul a gazdaságban. Nem 1Mrd, 20Mrd, többször.


"Az olajat nem odaadják vagy visszatartják, hanem ELADJÁK a piacon."

Ahhoz, hogy ELADJÁK, be kell engedni a tőkét, és ODA KELL ADNI a lehetőséget a kitermelésre, hogy aztán jó távol sok pénzt keressenek veled. ODAADJÁK. Vagyishát ott nem, ezért erőszakkal kell tönkretenni, majd olcsón felvásárolni. Mintha legalább egy európai országban hasonló folyna, csak nincs olaj. Vizünk van egész jó...

"Irak éppenséggel szeretett volna olajat eladni "önként és dalolva", de évekig nem nagyon engedték neki (ld. embargó, olajért élelmiszer program stb.)."

Na igen, ha valami drágább mint máshol azt nem vesszük meg. Vagy megoldjuk, hogy olcsóbb legyen.


"A rabszolgaság az, amikor egy embert vásárolnak meg. A munkaerő megvásárlását munkaviszonynak hívják."

Van szerencsém hazai tulajdonú cégnél dolgozni. Ezt elmagyaráznád egy multinál dolgozónak is?


"Vagy azért, mert az oktatás ilyen gyenge, a közoktatás nem tanítja meg a gazdaság működésének alapjait sem, ezért az emberek nem értenek olyan alapvető szavakat, mint "tőke" vagy "befektetés", nem tudják, honnan származnak a költségvetés bevételei stb."

Vagy azért, mert más ülni valahol és elméleteket gyártani a gazdaságról, ami ebben az országban az elmúlt években, finoman szólva is "nem ment", és más egy gyárban dolgozni. Szerintem te inkább az elméletgyártókhoz tartozol, és egy szerinted ideális állapotot feltételezel. Kár, hogy az ún. nagy magyar valóság mást mutat mint amit a számoknak mutatnia KELL.

2010. jan. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 02:24

"a víz:itt Magyarország a vizek hazájának is szokták hívni"


Te is beetted a Rémhírtévés maszlagot? :D

Vizek hazája, meg minden... LOL :))


Finnország akkor nem is lényeg az ezer tavával. Meg Kanada ugye, ahol sokezerszer ennyi víz van, emellett gabonaexportőr is. Na meg ugyebár a folyóvizeink 95%-a külföldön ered. Mindez bizonyára bagatell számodra. De azért biztos minket akarnak felvásárolni. Aha.

Ugyanmár, minek is egyszerű józan logika meg némi általános iskolai földrajztudás?! Inkább higgyünk el mindent a médiának! Gratulálok neked is a "vizek hazájával" együtt. :DD

2010. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

"Igen, ezzel szokás jönni. Tehát. Befizet egy cég 1Mrdt-t adóként és kivisz 19Mrd-t, mint profit."


Ha egy cég "befizet 1 Mrd-ot adóként", akkor a magyar állam 1 Mrd-dal gazdagabb. Emellett a cég fizet még: munkabéreket, továbbá fizet a beszállítóknak, az elektromos műveknek stb. Tehát még jó néhány Mrd-dal gazdagabb lesz az ország. Az, hogy "kivisz" 19 Mrd profitot, az nem jelenti azt, hogy az ország szegényebb lesz.


Különben nem tudom, honnan származik az a kényszerképzeted, hogy egy hazai cég a profitját semmiképpen nem "viszi ki", miközben egy külföldi cég "kiviszi". Természetesen ez a feltevés ökörség. A külföldi cég is befektetheti itt a profitját, és a magyar vállalkozó is kiviheti a profitját, hogy külföldön eszközöljön befektetést, vagy elszórja a pénzét Monte Carlóban.


"Vagy azért, mert más ülni valahol és elméleteket gyártani a gazdaságról, ami ebben az országban az elmúlt években, finoman szólva is "nem ment", és más egy gyárban dolgozni."


Értem, szóval aki a szalag mellett áll, az ért a gazdasághoz, aki közgazdaságtannal foglalkozik, az nem, az egy hülye.


Kommunista vagy te, ne is tagadd :DDDD

2010. jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!