Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik az az emberek...

Miért hiszik az az emberek hogy a nagytőke a mikulás? Nem tűnt fel az elmúlt 20évben hogy nem az és ha nem szabályozzuk a működését akkor csak kihasznál?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 11:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem azt. Aki azt hiszi, sokat nézett Dallast, ahol a dolgozó is tisztességes fizetést kapott, de az sajna csak film.
2010. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%
Nem a mikulás, de ha választanom kell a Kádár-éra / Jobbik által kínált üres, értelmetlen élet, és a mostani rendszer között, ezt fogom választani.
2010. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
31%

"Nem a mikulás, de ha választanom kell a Kádár-éra / Jobbik által kínált üres, értelmetlen élet, és a mostani rendszer között, ezt fogom választani."

nem az a baj, hogy a jobbikkal nem szimpatizálsz, hanem az, hogy a mostani rendszere neked megfelel.

2010. jan. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%

amúgy mindenki tudja, hogy a nagytőke gáz.


Én ezért nem fogok soha multinál dolgozni. Direkt mindíg a kisebb cégeket céloztam be. Egy multinál nem lehetne egyéniségem. Az igaz, hogy ott teljesen bejelentett fizut kapnák, viszont valszeg kevesebbet.

2010. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
Én nemzetközi cégnél (igaz, nem kereskedelmi, hanem bank) többet kapok, mint kis cégnél valaha, és ezt legalább bejelentik. Nekem ez nagyon fontos. És még így is örüljek, hogy van munkám.
2010. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

bank azért kicsit más téma.

itt főleg a multikról van szó a termelő multikról.

2010. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ez nem volt kiemelve. :-)
2010. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

ha azt nézzük akkor a kérdés igaza bankokra is. Amit én írtam arra jól reagáltad a bankot, hogy jobb a fizu, jó ot dolgozni stb.


Viszont valóban a bankokat is szabályozni kell, hisz ha nem teszik, akkor könnyen jut oda a fél lakosság, hogy tele van bszva hitelekkel és adósságokkal, illetve a válságot is bankok indították el hibás döntésekkel.

2010. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
A válságot azok indították el, akik azt hitték, hogy vissza tudják majd fizetni a hitelt. Ha valaki pukkadásig teleeszi magát, ki a hibás, ő, vagy a szakács?
2010. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

És vajon miért hitte azt, hogy vissza tudja fizetni a hitelt? Mert hitt benne, hogy megmarad az állása, hitt benne, hogy tisztességes fizetésért dolgozik és biztosított a jövője. Ehelyett a nagytőkés kirúgta, mert fele annyi emberrel negyed annyiért is el tudja végeztetni a munkát, miközben ő maga csak gazdagodik tovább.

Ergo a válságért is maga a nagytőke a hibás!

2010. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!