Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország hány %a keresztény?

Magyarország hány %a keresztény?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy vallását aktívan gyakorló hívő és nem papíron bekeresztelt, vagy egyéb okok miatt inaktív.


Mert a bolt-nyitvatartási mizéria arra megy ki hogy kevesen mennek templomba vasárnap délelőtt!



2014. nov. 6. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha valaki tényleg templomba menne vasárnap délelőtt, de behívják dolgozni, az valóban kellemetlen. De ezt leszámítva elég hülye érv...
2014. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom, a katolikus egyháznál szombat 18 után már vasárnapnak számít, így a szombat esti mise kiválthatja a vasárnap délelőttit.
2014. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
A bolt-nyitvatartás a cba miatt van kitalálva.
2014. nov. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
valodi kereszteny? Szerintem nincs 10%.
2014. nov. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4


szerintem max 5% ehhez képest viszont túl nagy a beleszólásuk a politikába

2014. nov. 6. 23:10
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem pont leszarják a politikát.
2014. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6


imádom amikor olyanok szólnak be akik a helyzet magaslatán állnak...


Szerinted a KDNP mit kolbászol a Fideszben?????

2014. nov. 6. 23:19
 8/15 anonim ***** válasza:
Én a vallásukat gyakorló, civil állampolgárokról beszélek.
2014. nov. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


A népszámláláson körülbelül a lakosság fele nem vallotta magát vallásosnak. Ha a saját 100 ezer fős városomban ellátogatnék a templomba vasárnap reggel 10-kor, azt látnám, hogy 100 ember sem ül bent. Nagyon furcsa dolgokat tudtam meg, amikor kérdeztem, hogy melyikőjük olvasta el a Bibliát, mikor volt utoljára a kezükben (vagy olvasott-e bele egyáltalán), mint az egyetlen szent könyvük. Gyakori kibúvó, hogy szerintük a keresztény Isten létezik, ezért ők keresztények, miközben a kettőnek nincs köze egymáshoz. Az emberek szeretik vallásosnak mondani magukat, pedig semmi közük hozzá. Az biztos, hogy az itteni templomok sorsa eléggé döcög, rengeteg hajléktalan van, miközben katolikus iskolák alakulnak és Magyarországot kereszténynek tüntetjük fel. Burjánzik a korrupció, soroljam még? Az emberek olyan rossz életet élnek, hogy még a népszámláláson is hazudnak maguknak. Szörnyű. De ez már csak az én véleményem.


Ez a része egy kicsit szubjektív dolog, ezért lehet vitatkozni, hogy mikor válik valaki kereszténnyé...


Összegezve, statisztikailag 5 millió keresztény van az országban, de gyakorlatilag százezres nagyságrendben mozog a vallásosok száma. A tényleg vallásos életet élők valószínűleg a tízezret sem érik el.

2014. nov. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A 9-esnek teljesen igaza van.
2014. nov. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!