Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támadják hazaárulással...

Miért támadják hazaárulással azokat, akik jobb lehetőség érdekében elhagyják az országot?

Figyelt kérdés

Ő dolguk, nem? "Demokrácia" van(?) elvileg, egyelőre mindenki maga dönt. Ráadásul ekkora mértékű kivándorlást nem az idéz elő, hogy hirtelen mindenki világot akar látni...

Ismerősöm most itt dilemmázik, hogy akkor ő most menekül és megfutamodik? Pedig egyszerűen arról van szó, hogy sokkal jobb lehetőségei vannak külföldön.



2014. nov. 26. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Általában csak azokat támadják ezzel, aki kimegy és kígyót békát szór a többi magyarra, aki maradt.


Mondja, hogy letagadja, hogy magyar, még az állampolgárságáról is lemond...stb.....stb

2014. nov. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már őt is bántották emiatt.
2014. nov. 26. 23:52
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

csak azt tartjuk hazaárulónak, aki úgy hagyja el a hazáját, hogy mocskolja a népét kintről pl itt neten és ott kint az idegenek előtt mocskolja!

na itt kezdődik a hazaárulás!

az igaz magyar hazafiak soha nem mondanak rosszat a magyarokról és ha valaki más bántja a népet, akkor az ellen harcol! megvédi a becsületünket!

2014. nov. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöd valószínűleg nacionalista érzelmű.

Nos, neki nem egyszerű elköltözni más országba.

2014. nov. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Sok oka lehet. Én is csak találgatni tudok, mert én pont a másik véleményen vagyok. Szerintem van aki, szűk gondolkodásmódú, vagy irigy arra, aki megteszi ezt a lépést. Én ilyenekre tudok gondolni, de biztos jönnek majd a másik oldalról is és megmagyarázzák.


Az ismerősödnek pedig nem kellene azzal foglalkoznia, hogy mások mit gondolnak.

Engem pl. nem hat meg ez a "hazaárulós" dolog, ha ezzel jönnek nekem...

2014. nov. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kb. valóban az olyanokra mondják általában mint amit az egyes is írt.
2014. nov. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom hazaárulásnak azt, ha valaki kimegy oda, ahol jobban él.. Mint ahogy azt sem tartom gáznak, hogy évi 1000 milliárd ft-t kapunk az EU-tól, és további milliárdokat Norvégiától.


Azt nem tartom normálisnak, ha valaki kimegy, és a kényelmes fotelből oltogatja azt, aki itthon maradt, és szidja a saját hazáját. És azt nem tartom normálisnak, aki elmondja minden rossznak az EU-t, mintha onnan csak rossz dolgok jönnének..


Azért említettem egyszerre a kettőt, mert szerintem a nyugat utáló politikának van benne szerepe, hogy néha hazaárulással bélyegeznek meg olyan embereket, akik teljesen normálisak, csak éltek a lehetőségeikkel.

2014. nov. 27. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Mert az ilyen emberek beszűkültek.
2014. nov. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 3-as, az olyan gyepes agyúakról, mint te, én sem tudnék sok jót mondani, ha egyszer külföldre kerülnék.

Inkább ne is beszéljek rólatok?

2014. nov. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Irígységből. Nem ez a hazaárulás. +azt hiszik mindenki mosogatni megy. Én diplomásként vagyok kint és a szakmámban dolgozom. A havi keresetem annyi, mint otthon 1 évi fizu. Sem a pénzt nem viszem Magyarországra, sem a családomat. Jobb itt.
2014. nov. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!