Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van egy olyan...

Mi értelme van egy olyan fizetős, munkanélküli által indított tanfolyamnak, amit hogy vki kijár úgy sem talál munkát?

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Hogy legyen miből sikkasztani.
2014. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Ilyenre nem járni, hanem ilyet tartani kell. És máris meglátod az értelmét.
2014. dec. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az,hogy vannak akik örömmel tanulnak és több esélyük lesz munkába állni. Mint akik(te)azt lesik, mit-hogyan nem lehet megvalósítani.
2014. dec. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mi a fene ***** válasza:
sosem lehet tudni, miből lehet profitálni !a tudás nem vész el !
2014. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hogyan nyúlnának le másképp az uniós pénzekből? (támogatásokból)
2014. dec. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 prei válasza:
Semmi értelme annak aki ilyenre jár.A tudás meg elveszik, mert elfelejted ha nem használod.Tudom mert 5 OKJ-s bizonyítványom is van, de mivel mást csinálok már totál elfelejtettem mindet.Talán arra jó hogy minél több ilyened van, könnyebb felvételt nyerni egy munkahelyre, még akkor is ha nem a bizonyítványokban szereplő képzettséghez kötött a munka.
2014. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Munkahelykeresésnél jól jön/jöhet a több végzettség. Németországban házmesternek jelentkeztem egy céghez, aztán amikor meglátták az önéletrajzomat, sokkal menőbb állást ajánlottak.
2014. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
7-es engem érdekelne mi az a menőbb állás, meg főleg, hogy mennyi ideje csinálod, akármi is az!
2014. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 CraigVicious válasza:
100%

Na akkor kapjatok egy exmunkaügyi adatbázisban szereplőtől is választ.


Pofonegyszerű az egész. Két lehetősége van a szakmatanulásnak munkaügyin keresztül. A, Rendes OKJ-s szakmát tanítanak neked 6-12 hónap időtartam alatt. Általában ezzel kaphatsz is munkát,mert mindig olyat oktatnak amiből esetlegesen hiány van vagy mindig kell belőle. B, Téli közfoglalkoztatás keretein belüli oktatás. Ezzel semmilyen hiteles papírt nem kapsz csak egy oklevelet (amit jobb,ha nem lebegtetsz,mert körberöhögnek). Ezt szeretném inkább boncolgatni.


Téli közfoglalkoztatás címen indul egy program amiben vállalhatsz munkát (közmunkát általában,de a más jellegű aktuális munkákat is elszokták ilyenkor mondani) vagy oktatást. Az oktatás annyiból áll,hogy 3-4 hónap alatt tanítanak neked valamit valamilyen szinten. Példának okáért tavaly alap kompetenciát oktattak mindenkinek. 8 általánostól kevesebbel rendelkezőktől kezdve diplomásokig. Igen, munkaügyiben dekkoló diplomásokat is behívták. Mindezt havi 50.000 Ft-ért. Hogy ennek mi értelme volt? Az,hogy mindenkit az "oktatás" ideje alatt munkanélküli státuszból átmozgattak dolgozóiba. Így tök jól lehetett manipulálni a negyedéves "hány munkanélküli van az országban" statisztikát. (Nem célom semmilyen politikai állásfoglalást írni,most szeretném leszögezni)


Ami a tavalyit illeti és ez kellett ahhoz,hogy megszüntessem a kapcsolatom a munkaügyivel az pedig a következő. November közepén kaptam a levelet,hogy tájékoztató lesz. Elmentem, elmondták az opciókat (munka / oktatás). Ráböktem egy eladói munkára, majd később kiderült elfelejtették közölni,hogy kellene az eladói végzettség felvételhez. Így erről lecsúsztam és átkerültem az oktatás lehetőségéhez. Választottam is TB-ügyintézőit. Feliratkoztam. Másnap mennem kellett a munkaügyibe véglegesíteni a dolgokat (űrlapok kitöltése és melyik oktatásra jelentkezem). A választottamra túljelentkezés volt ezért meg kellett jelölni egy másikat is. Mivel nem vagyok egy nagy outdoor fan (márpedig a nagy része a lehetőségeknek kinti munkára oktatás lett volna) ezért maradt a betanított takarítói "szakma". Végül ezzel a kettővel lett kitöltve az összes papír. Ezt követte két orvosi vizsgálat következő héten. (Hogy miért kettő nem tudom,mert mindkettőn ugyanazt csináltatták / vizsgálták meg.Aznap csináltattak velünk tesztet is,hogy könnyebb legyen eldönteni ki hova kerül. TB-ügyintéző egyszerű matematikai feladatok amiben segítettek akinek kellett (...), a takarítói meg kb. értő olvasás teszt volt minimál matematikaival és "nevezz meg 5 takarítószert és 6 takarítóeszközt" kérdéssel.


A képzések decemberi kezdéssel indultak (volna). Van olyan hely ahol még a mai napig nem indult el a képzés. Január elsejével fognak elindulni elméletileg. Ami pedig zavaró az egészben az ez. Nincs elég idő semmilyen szakma megtanulására. A tisztítás-technológiai szakmunkás másnéven takarítói képzés OKJ-s szinten 480 órát igényel. A TB-ügyintézőt nem tudom pontosan,de úgy emlékszem ismerősöm heti két alkalommal járt egy évig felnőttképzéssel. Szóval,ha azt vesszük az is minimum 104 napot vesz igénybe. Na már most,ha időben indul december 1.-ével (mert a tb-ügyintéző hó elejével indult, a takarító pedig 10.-ével) akkor sincs meg az elég idő. A képzések 8 órában történtek volna 6 oktatással és 2 otthoni tanulással történő leosztásban. Akárhogy is nézem nem lehet minőségi tudást szerezni ezzel. Nem mellékesen ahogy fent említettem nem OKJ-s papírt kap a delikvens aki elvégezte,hanem egy egyszerű oklevelet.


Szóval ez megy mostanában a munkaügyiben téli közfoglalkoztatás neve alatt. Ismétlem nem szeretnék semmilyen politikai vitába belemenni, sem kirobbantani azt,de ez a rendszer hibás. Meg igazából nem csak ez a része,hanem más is. Pl. van egy helyi cég ami nem egyszer játszotta meg azt,hogy tartós munkanélkülit vett fel magához. Mivel alkalmazott egy embert és az kikerült a munkaügyi adatbázisból ezért megkapta rá a támogatást. Majd pár hónapon belül elbocsájtotta. Aztán a helyére ismét vett fel egy tartós munkanélkülit így ismét megkapta a támogatást.


Egy szó,mint száz. Az egész rendszert meg kellene szabályozni, kiskapukat megkeresni ahol kifolyhat a rengeteg pénz és tényleg arra költeni a támogatásokat amire szükség van. Munkahelyteremtésre, kezdő és kisvállalkozók segítésére.

2014. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Energetikus lettem, de még csak próbaidőmet töltöm.
2014. dec. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!