Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar egészségügyről úgy általában?

Figyelt kérdés
Szerintem siralmas és ennél rosszabb már nem is lehetne. Az USA-ban úgy tudom sok ellátásért fizetni kell, nem mindent áll a biztosítás, de javítsatok ki ha rosszul tudom. Nem értem itt miért nem vezetik be a részben fizetős egészségügyi ellátást? Pár év alatt már érezhető hatása lenne az biztos. A felsőoktatásról is ez a véleményem, idehaza az is szinte ingyen van, nyugaton meg vagyonokat fizetnek a taníttatásért a szülők, de hát valamit valamiért ugye.. Az utóbbi rendszer szerintem sokkal igazságosabb. Itt azok a dolgok vannak ingyen, amiknek pont nem kellene annak lenniük.

2015. márc. 3. 10:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%

Miért lenne jó a fizetős egészségügy? Akkor akik nem olyan tehetősek, azok nem engedhetnének meg maguknak fontos műtéteket, beavatkozásokat, vizsgálatokat. Ez inkább visszafejlődés lenne. Egészségügyi ellátás pont az, aminek ingyenesnek kell lennie.

Egyébként meg a rendszert kéne valahogy átalakítani. Hiába teszel bele több pénzt, ha nem tudod, hogy mire megy el. Bármennyi pénzt el lehet úgy nyelni, hogy közben a beteg nem vesz észre minőségi javulást.

Az oktatás egy kicsit más. Ott is fontos az ingyenesség az esélyegyenlőség miatt, viszont ott szerintem simán elvárható, amit szerettek is volna, hogy akkor aki az állam pénzén tanul, az itthon dolgozzon x ideig, mint egy tanulmányi szerződés esetében.

2015. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%

Ja, és a véleményemet nem írtam még le. :)

Egyszer voltam kórházban. Tiszta, rendezett volt. Mindenki kedves és türelmes volt. Senkinek egy fillért nem fizettem, mégis foglalkoztak velem. Persze biztos vagyok benne, hogy ahány hely, annyi féle.

De ebből is látszik, hogy lehet működtetni normálisan is.

Nyilván ahol én voltam, annak is azok a működési feltételei, lehetőségei, mint egy másik osztálynak, amiről meg rosszakat mondanak. Sokat számít a vezető személye, a szervezés.

2015. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Szánalmas. A nyáron elvágta a lábam egy kagyló, bementünk az orvosi ügyeletre, és kiderült, hogy nincs tetanus injekció, így nekünk kellett 40 km-t kocsikázni majd visszamenni az orvoshoz, és beadatni.
2015. márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%

A "siralmas" nézőpont kérdése. Sokkal jobb, mintha nem lenne, és nem hallani olyat, hogy tömegesen halnak meg emberek az egészségügy állapota miatt :) Nyilván messze nem tökéletes, és államilag finanszírozott helyeken nem várható el, hogy mindig a legmodernebb csúcstechnika álljon rendelkezésre.


Ami Amerikát, valamint a jellemzően privát megoldásokat illeti, ott általában horribilisan magas a biztosítási összeg, és sokaknak megfizethetetlen. Ha voltál már magánfogorvosnál, akkor tudod milyenek az árak, vagy nézz körbe itt: [link]


A probléma, hogy a szociális védőhálónál mindig vitás, mennyit bírjon el. Az egészségügy különösen ilyen, az mindenkit érint, és mindenki retteg a betegségektől. Dehát ez lenne a kormány feladata, hogy készítse el a megfelelő hatástanulmáynokat, és azok alapján határozza meg, mennyit érdemes és lehet beleölni.

2015. márc. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 tetro ***** válasza:
41%

"Szerintem siralmas és ennél rosszabb már nem is lehetne."

Jártál te már pl Jemenben? :D

2015. márc. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%

A szuper nyugatról:

Ismerősék azért költöztek haza Angliából, mert babát vártak és nem akarták, hogy ott kelljen szülni, meg ott igazán nincs is terhesgondozás sem. Itthon lehet, hogy nem olyan modern és szép minden, sokat kell várni, nem mindig teljesen udvariasak veled. De maga az ellátás jobb és jobban oda figyelnek rád.

2015. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
42%

"Az USA-ban úgy tudom sok ellátásért fizetni kell, nem mindent áll a biztosítás, de javítsatok ki ha rosszul tudom. "


Az USA-ban azt állja a biztosítás, amilyen biztosítást fizetsz... Ha egy ilyen rendszert akarsz bevezetni, akkor a nemfizetések miatt fognak a kórházak tönkremenni: a legtöbb ember köt majd egy nagyon alap biztosítást, ami még a rendelő előtt történő elsétálást sem állja, meghalni meg nem fogják hagyni az embert (bár üzletileg azt kellene tenniük!), kifizetni meg senki sem fogja az esetleges drága műtétet... Ami máshol(viszonylag) jól működik, az nálunk nem biztos, hogy ugyanúgy fog. Sőt, azért ha nézel filmet ott is gyakran aggódnak, hogy mit fizet és mit nem fizet a biztosításuk (lásd pl Breaking Bad). Részemről rendben lenne egy egyéni biztosítási rendszer: szerintem hamar rendbetenné a gazdaságot és a munkanélküliséget. Igaz kicsit kevesebben lennénk, de a kihullás többnyire a jelenlegi eltartottak közül történne.


"A felsőoktatásról is ez a véleményem, idehaza az is szinte ingyen van, nyugaton meg vagyonokat fizetnek a taníttatásért a szülők, de hát valamit valamiért ugye."


Ezt kicsit neccesebbnek tartom. Sokaknak az "ingyenes" képzés is drága (a járulékos költségei), így eleve nem egyenlő esélyekkel indulnak a különböző családokba született gyerekek. Az hogy az eü. helyzet miatt egy felnőtt a saját hülyesége miatt kerül rossz helyzetbe, az magánügy, de a gyerek nem tehet arról, hogy hová született.

2015. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
A jó magyar nép leszavazta a vizitdíjat. Most visszasírják az egészségügyi intézmények. A jelenlegi állami egészségbíztosító finoman szólva sem áll hivatása magaslatán, mert nem független az egészségügyi intézményektől. Nem derül ki egyértelműen, hogy ki a jó orvos és jó ápoló, jó szakember, mert a kontraszelekció ezt megakadályozza. És hát nem utolsósorban, nem szabad orvost megtenni kórházigazgatónak, mert nem tud tárgyilagos maradni.
2015. márc. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%
Nyolcasnál a pont. Ennek a legnagyobb gátja maga a magyar nemzet. Kádár népe Kádár népe volt, és az is maradt. Bár, ha most a Viktor kitalálná, hogy ez még is kell, és valami buta demagóg köntösbe bújtatná, biztos menne utána ugyanúgy a birkanyáj. Nem tudom.
2015. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
38%

Ha részben fizetős lenne, akkor is ugyanilyen állapotok uralkodnának. Vannak nyugati országok, ahol szintén teljesen ingyenes és köszönőviszonyban sincs a magyar helyzettel... Félbalkáni ország vagyunk, mi akartuk ezt, hát ez jár.


Egyébként én több esetet is tudnék mesélni ami csak az elmúlt fél-egy évben történt velem és családommal.


Például anyámat a nyáron be kellett vinni a sürgősségire orvosi utasításra, mert már három napja 40 fok körüli láza volt és nem akart lemenni. Ez azért probléma, mert van egy tartós betegsége, amire ez nagyon rossz hatással van. Bevittük, ott alig akarták beengedni (de most legalább beengedték; másfél évvel ezelőtt szívrohamszerű tüneteket produkált, bevittem a munkahelyéről és nem engedték be... szerencsére nem az volt, de ők ezt ott nem tudhatták volna) és amikor bejutott ott várakoztatták több órán keresztül, 39,6 fokos lázzal egy padon. Olyan 1530 körül értünk be és 2015 körül jutott orvos közelébe, pedig kongott majdnem minden az ürességtől 6 után.


Közben pedig jó magyar balkáni szokáshoz híven jöttek az ismerősök, haverok, akik előrekerültek és mire végre mindenki, de tényleg mindenki elfogyott behívták. Ott valami 26 év körüli kis szakbarbár punci volt az orvos, az elrihegett-röhögött rajta, kinevette mert persze, hogy fáj a feje és szarul érzi magát, stb. Nagy nehezen vért vettek tőle és akkor jött a meglepetés, mert olyan értékeket találtak, ami tüdőembóliára utalt.


Na, ha valóban az lett volna a baj, akkor már rég elpatkolt volna a kórház sürgősségijéből... Aztán utána ment a kapkodás; frászt kaptak de még ezek után is alkottak az ""orvosok"" (ugye, aki értett valamihez már régen elment nyugatra dolgozni, itthon meg maradt a legalja... méghogy fizetésemelés. Én kirúgnám 90%-át), de már így is túl hosszú lett az irományom.


Szóval ezért fizetni? Inkább nem. Sőt, ha tehetném még TB-t sem fizetnék, mert annyit sem ér ez a szar. Inkább fizetném mondjuk az osztrák TB-t (közel a határ).

2015. márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!