Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért uszítanak ebben a...

Miért uszítanak ebben a rovatban is a kereszténység ellen?

Figyelt kérdés

Uszítás alatt értem, hogy a legképtelenebb dolgokat terjesztik róluk, s nem elég, hogy azok elrugaszkodottnak néznek ki, hanem az ilyesfajta uszításuk 1-2 szavas vagdalkozásokból áll, mint itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__652..


A #7-es válaszadó szerint a kereszténység intoleráns a melegek ellen, egyetért a rabszolgatartással és a nők alárendeltségével, bűnnek tartja a házasságon kívüli szexet és tudományellenes. Amikor az ember visszakérdezett, hogy mégis hogyan, akkor az illető otthagyta a kérdést, mint macska a dolgát. Sose értettem, hogy mire jók az ilyesfajta hadjáratok és mi váltja ki belőlük az ilyesfajta minősíthetetlen viselkedést.



Más kérdéseknél is rendszeresen szidják a kereszténységet és követőit, azokat egybemossák rendszeresen a középkoriakkal vagy őrült szektákkal. Vagy az ilyen "nincs leírva de megtörténhet" szöveggel terjesztik róluk a dolgokat, pl. hogy mindenkit templomba járásra köteleznének.


2015. márc. 10. 20:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
24%
Azért mert a kereszténység a konzervatív erkölcsös emberi élettér utolsó védvonala. Ha ezt szétverik, akkor a "szabad szellemi" fertő nevében demagóg kitenyésztett, kinevelt korcs bábtársadalomban élők könnyen irányíthatók, megfélemlíthetők. Nincsennek szellemi magaslatok, csak az anyagi tér, mint egy állatnál. Degeneráltság.
2015. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
83%
Figyu, én jártam keresztény oktatási intézménybe, bőven elég is volt belőlük. A legtöbb ember találkozott már az egyházzal eleget ahhoz, hogy felismerje, mi is rejlik a mézes-mázos szöveg mögött.
2015. márc. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
53%

Mert mi is van ott kedves utolsó?


Igen intoreláns a homoszexuálisokkal szemben. És? Egyetértek.


Rabszolgatartás. WTF?


Nők alárendeltsége. WTF?


Házasság előtti szex bűn? WTF?


Tudományellenes? WTF? A középkorban és az újkorban is magasan az egyház volt, aki a tudományt vitte előre. Főleg, hogy a legtöbb egyetem és iskola egyházi volt. Innen jöttek ki a kor legnagyobb tudósai és közülök rengeteg egyházi tag volt (jó részt szerzetes).

2015. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
42%

"Tudományellenes? WTF? A középkorban és az újkorban is magasan az egyház volt, aki a tudományt vitte előre. Főleg, hogy a legtöbb egyetem és iskola egyházi volt. Innen jöttek ki a kor legnagyobb tudósai és közülök rengeteg egyházi tag volt (jó részt szerzetes)."


Aha, a kommunizmusban meg a legnagyobb tudósok voltak mind párttagok. Jaaa, hogy mert az is ugyanilyen elnyomó, teljes hatalmat gyakorló diktatúra volt?

2015. márc. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
92%

"Mert mi is van ott kedves utolsó?"


Hogy mi? A nevelési eszköztár szerves része a szisztematikus bűntudat keltés, a testi fenyítés például. Személyes tapasztalat.

2015. márc. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
69%

3: Eredetileg a tízparancsolatban úgy szólt, hogy a házasságtörés bűn. A paráznaság és a házasság előtti szex nem az.


4: Nem ő vagyok, de ajánlom, hogy nézz utána a középkori oktatásnak. A srác nem írt hülyeséget. Nagy Károly óta Európában az 1800-as évekig kb szinte az összes iskola (bár az egyetemek nem annyira, mert azok jellemzően független szervezetek voltak; innen ered az universitas szó is) egyházi tulajdonban volt. Magyarországon például csak a kiegyezés után indult be igazán az állami iskolaépítés.


Rengeteg tudóst adott a világnak a kereszténység.


5: Erre meg csak annyit tudok mondani, hogy egyház =/= kereszténység. Ráadásul én állami iskolába jártam és ott is volt, hogy kaptam akkorákat, hogy a fal adta a másikat.

2015. márc. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
92%

6: Nem vitattam egy percig sem, hogy így volt. De ahogy beállítjátok, az hamis. Azért volt egyházi tulajdonban az oktatás, mert ők voltak hatalmon, ők szedték a tizedet, ők diktáltak. És nem véletlen csak a kiegyezés után indul el az állami oktatás itthon, ekkor ér ide ugyanis végérvényesen az, amit felvilágosodásnak nevezünk. Vajon miért?


"Erre meg csak annyit tudok mondani, hogy egyház =/= kereszténység."


Ez meg tök így van, a problémám nekem az egyházzal van.

2015. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
32%

sajnos sok itt a liberátor, provokátor...de az még valószínűbb, hogy csak egy-két prozelita irkál ide


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__659..


Ezt írja az ottani kérdező kiegészítésként:

"A kommunistáknak le kellett volna rombolni az összes templomot..."


Ez kimeríti a keresztény vallási közösségek elleni izgatás fogalmát.

Ha én ilyet írnék a zsinagógákra mi lenne a reakció?


Kedves kérdező, vagy bármely jóérzésű ember tiltassátok, jelentsétek ezt a kérdést. Én nem tudom,mert most regisztráltam azért, hogy legyenek itt normális emberek is.


A másik meg a melegpropaganda:

állandóan azt kérdezik, hogy miért nincs azonos neműek házassága, miért nem fogadhatnak örökbe gyerekeket

miért kirekesztő,rassista a magyar nép

miért nem segítjük a cigányok beilleszkedését stb


de szerintem ezeket egy-két liberális bérkommentelő írkálja 12/24 órás váltásban,mert nem tükrözi a társadalom többségének véleményét

2015. márc. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

#8


Ezt nem jelenteni kell, hanem elrettentő példaként és a későbbiekben bizonyítékként meghagyni, hogy uszítanak.


Ezek a bérkommentelők nem veszik észre, hogy már alapból nem szimpatikusak nekünk az általuk reklámozott dolgok, célkitűzések, s hogy a hisztérikus, aggresszív, erőszakos jobberezésükkel vagy keresztényezésükkel még nagyobb ellenállásba fognak ütközni ?

2015. márc. 10. 22:43
 10/40 anonim ***** válasza:
92%

"A középkorban és az újkorban is magasan az egyház volt, aki a tudományt vitte előre. "


Jaja. Vegul is Galileit is segitettek ahol tudtak. Ja, nem, bortonbe zartak.

2015. márc. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!