Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem lep meg a Magyar...

Csak engem lep meg a Magyar filmipar erőlködése?

Figyelt kérdés
Nem is emlékszem utoljára mikor láttam utoljára jó magyar filmet moziban. (Igen voltak jó Magyar filmek de 20 éves vagyok) Ha ezeket a filmeket nem adópénzekből finanszíroznák akkor persze rendben lenne erőlködjenek csak. Holott nem értem minek, ha jól tudom már alig vagyunk 7-8 millióan egy ilyen apró országban, kizárólag mi beszéljük ezt a nyelvet, meglehetősen eltérő a magyar habitus a legtöbb külföldi országétól. Egyszóval szerintem ha logikusan gondolkozunk soha nem is várhatnánk el hogy magyarok jó filmet forgassanak. De még egyszer mondom az egészben csak az háborít fel hogy erre baromi sok pénzt költenek az adókból.
2015. márc. 16. 23:37
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek ezért a hulladék megfogalmazásért de amint látszik 23:37 kor írtam és elég fáradt vagyok.
2015. márc. 16. 23:39
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem lehetne jó filmeket csinálni. Elsősorban történelmi filmeket olyan témákban, ami talán érdekelné a többi országot is mondjuk Európában.


Csak ahhoz jó színészek, jó rendezők, meg úgy általában jó szakemberek kellenének.

2015. márc. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Az utolsó olyan magyar film, amire felfigyeltek külföldön is az a Kontroll volt, a Sorstalanság, a Nagy füzet meg a Fehér Isten ugyan tűrhetőek voltak sok szempontból, de a külföld érdeklődését nem igazán keltették fel.

Én azzal a vélekedéssel, hogy történelmi témákról kellene filmet csinálni nem értek egyet, mert ha van valami, ami a külföldiek többségét nem érdekli az a magyar történelem.

Az olyan filmek működnének, amit mindenki megértene, pont azért mert nem sírna le róla, hogy ezt milyen "magyarosch"-nak szánták. Például a már említett Kontroll épp azért lett nagy siker, mert nem Magyarországon játszódott -egy fiktív város fiktív metróján egy érdekes forgatókönyvvel, jó rendezővel stb.- ha külföldre akarna kitörni a magyar filmipar, akkor több ilyen filmre lenne szükség. Nem túl rég belefutottam egy argentin filmbe a Falkland-háborúról, a kutyát nem érdekelte Argentínán kívül, pedig messze nagyobb költségvetésből készült mint a mi hazai "szuperprodukcióink" de a hong kongi horrorfilmeket, azt mindenki imádja világszerte, ép azért mert nem Hong Kongról vagy annak történetéről szólnak.

2015. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

3: Konkrétan a Sorstalanság itthon is csak egy szűk rétegnek tetszett. Kötelező volt anno megnézni nálunk, amikor nyomatták a mozikban és borzasztóan szar volt. Fele társaság majdnem elaludt rajta.


Egyébként azért kell olyan történelmi film, ami nem csak minket érint. Például ott van a tatárjárás. Lehet, hogy mi kaptunk belőle az egyik legnagyobbat, de szerintem érdekelne másokat is a dolog. Vagy lehetne világháborús, akár az első világháborúból. Vagy mondjuk a magyar keresztes seregekről (mint a Mennyei Királyság). Aztán erről eszembe jutott a török vész is. Az is egy érdekes téma lenne. Ha pedig jól van tálalva, akkor keletre simán el lehetne adni, például a törököknek.


Egyébként ott volt a 300 is, amit azért elég sokan láttak, pedig a görögökről szólt. Én ilyenekre gondoltam, nem dokumentumfilm szerű valamikre.


Sima mezei játékfilmekben meg nem vagyunk jók. A kontroll valóban jó volt, de az is csak egy one hit wonder lett szerintem. Talán most lesz az a sci-fi ami készülőben van, de nem hiszem, hogy kasszasiker lesz. Ahhoz több pénzt kéne beletolni a dologba.

2015. márc. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

"alig vagyunk 7-8 millióan egy ilyen apró országban, kizárólag mi beszéljük ezt a nyelvet"


Nagyon, de nagyon gyorsan írj be megadnak egy földrajz egyest!

2015. márc. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
utolsó, miért mi a probléma?
2015. márc. 17. 02:46
 7/19 anonim ***** válasza:
2%

Én sem értem.

Eddig a magyarok semmiféle különlegeset nem tudtak felmutatni filmezés terén.

Semmiféle érdemleges sci-fi, fantasy, akció vagy kalandfilm nem volt eddig, de még a vígjátékaink is olyanok, hogy üvöltenek egymással a szereplők és ezen kéne nevetni. Nem tudom, hogy ebben mi a vicces, nekem inkább szánalmas.


https://www.youtube.com/watch?v=-98XSKwVzHw


A vígjáték az valami ilyesmi:


https://www.youtube.com/watch?v=mRnhhYQgQO4


:)))

2015. márc. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Majdnem 10 millióan vagyunk de mindegy :D
2015. márc. 17. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Történelmi filmet is LEHETNE jót csinálni, de pusztán a témával ott sem lehet semmit elérni. Vagy igen jó effektek, látvány kell (lásd 300), vagy épeszű történet, forgatókönyv, színészi játék, és legalább középszerű effektek.

Jó eséllyel valami olyasmit tudnánk alkotni, mint a szlovákok Báthori-s filmje, amit ha alkohol nélkül végignéz az ember elveszti az agysejtjei 15%-át.

2015. márc. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Kezdjük ott, hogy a külső és belső piacot szét kell választani. Külső piacon esélytelenek vagyunk. Hollywood olyan mennyiségben ömleszti az agyatlan filmeket magából, hogy azon a piacon nem élnénk meg. De nem csak mi, a francia, német, akármilyen filmipar nagyon nagy része is ritkán lesz világsiker. Nem feltétlen azért mert rossz lenne, hanem mert nem ölnek a reklámjába csilliárdokat, mint teszi azt Hollywood.


Belső piac meg... kevesen vagyunk. Nekem hiába tetszett a Magyar vándor, vagy az Isteni műszak, ha ezzel kevesen vagyunk. Amúgy ha már politika rovat: Andy Vajna óta van ekkora filmmánia és ennyi pénz beleölve. Szépen megy az is a haverokra...


# 7/8 Időpont ma 04:33


Azért a régi, fekete-fehér filmjeink jók. Legalábbis egy transzformersz 432535. résznél biztosan :-)

2015. márc. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!