Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell a melegnek coming...

Miért kell a melegnek coming out-olniuk, nyíltan felvállalni a szexuális identitásukat?

Figyelt kérdés
Ha egyesek szerint a vallás magánügy, és négy fal közé való, ilyen alapon miért nem magánügy a szexuális identitás ?
2015. márc. 22. 20:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

Nézd én se vállaltam fel sokáig, majd 18-20 éves korom közt az utolsó szakközépiskolai osztályomban azért vállaltam fel, hogy homoszexuális vagyok, mert egy csajt akit 3. általános iskolás korom óta ismertem, cseszegettek osztálytársnőim, szolidaritásból felválláltam.


A csaj egyébként azért cseszegették, mert meg csókolt egy buliban egy másik csajt, innentől kezdve mindenki félt tőle, hogy rá startol.


Na mindegy, egyébként a fiúk jobban fogadták mint csajok mind a kettőnk előbújását.


Utána felsőfokú szakképzésen is felvállaltam, mivel média szakterületen tanultam, hát ott nem fogadták túl jól. De mindegy, pár barátnőm el fogadta.


Most egyetemistaként félig vállalom nyíltan, de ha kérdeznének, nem tagadnám le. Voltam már Pride felvonuláson, anyám és bátyáim elfogadták. Szociológus hallgatóként tanárok is elfogadóak, hiszen olyat mondtak, hogy két férfi és két nő is családot képez.


Egyébként legszívesebben annak néninek vállalnám fel, aki amikor a kisvárosunk városi keresztútján imában szídta a melegeket, de nem teszem, anyámra való tekintettel, pedig szívem szerint megtenném, mert mélyen belegázolt a lelkembe és úgy ítélte meg a melegeket, hogy életében nem találkozott egy olyan meleg emberrel sem, aki nyíltan vállalta volna.


23/F

2015. márc. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
A felvállalással semmi gond, mondja el azoknak akiknek úgy gondolja, hogy ezt tudniuk kell. Egyetlen gondom csak a felvonulásosdi, az már kicsit több ennél.
2015. márc. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó felvonulás is lehetne egy jó össznépi buli, de a magyarság csak falanszter gondolatokban képes gondolkodni, pedig Bécsben nincsenek kordonok az egész város bulizik egy jót a Pride alatt, nálunk meg pár idióta höbőrgő miatt kordont kell állítani 2007-es incidens óta.
2015. márc. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#13:


Te egy erőszakos szerencsétlen vagy, nem elég, hogy tolerálnak titeket, még azt is elvárjátok, hogy egyet is értsenek veletek.

2015. márc. 23. 00:24
 15/20 anonim ***** válasza:
Akkor ezen az alapon lehetne hetero felvonulás is nem? Bár valószínűleg nem is engedélyeznék...
2015. márc. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
31%

Azt gondolom, hogy a heteroszexuálisok nem másodrendű állampolgárok.


-Házasodhattok, gyereket nevelhettek,

-Senki nem köp le benneteket mert heteroszexuálisok vagytok.

-Vallásos emberek nem mondják azt rátok, hogy démoniak vagytok

-Szélsőséges pártok nem mondják azt rátok, hogy betegek vagy kiírtandó selejtek vagytok.


Egyébként utána kell nézni miért van a felvonulás :).


hatvanas években lezajlott szexuális forradalom és virágzásnak indult ellenkulturális mozgalmak a meleg- és leszbikusmozgalomban is felszínre hozták a korábbi, megalkuvónak ítélt stratégiákkal szembeni elégedetlenséget. A nőjogi és antirasszista mozgalmakhoz hasonlóan kialakult egy radikálisabb, a felszabadulás fogalma köré épülő melegmozgalom (a korszak legjelentősebb észak-amerikai csoportosulása is a Melegfelszabadítási Front (Gay Liberation Front) nevet viselte). A mozgalom emblematikus eseménye az 1969-es Stonewall-lázadás, amikor egy meleg bár közönsége szembe szállt az őket zaklató rendőrökkel. A stonewalli események emlékére szervezik meg számos országban évről évre a melegfelvonulást.


Számos Nyugat-Európai országban kordon nélkül vonulnak együtt a Pride felvonulásán a homoszexuálisok és a város lakói akik kiállnak melegek jogai mellett.


Amúgy Lengyelországban is Varsón kivül, más városban is rendeznek prideokat. Krakkóban,Poznanban, Wroclawban és Lodzban :).

2015. márc. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mi a baj a cumming outtal?

A szombat esti whiskys-jägeres-pálinkás buli után én is cumming outoltam. Nincs abban semmi rossz.

2015. márc. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
32%
Én azért tartom fontosnak, hogy akár a homofóbabb ismerőseim is megtudják, hogy a melegek nem elítélendők, és ugyanolyanok mint mások. Sokkal könnyebben ítélünk el olyan csoportokat, akiknek a tagjai közül nem ismerünk senkit. :)
2015. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Az a baj, hogy a melegek közül a legtöbb, aki felvállalja, inkább ne tenné. Aki normális, és el is tudnák fogadni, azokat észre sem vesszük, mert ugyanolyanok, mint bárki más úgy külsőleg, mint viselkedésüket tekintve.

Ezért ellenzem melegként a melegfelvonulásokat. Egyhez volt szerencsém nézőként. Soha többet. De a sok pocakos, arrogáns idióta meg unatkozó nyugdíjas kivonulását, fújolását és tojásdobálását ugyanúgy elítélem. Igazából ez intelligencia kérdése. Azok közül tuti, hogy egyik sem egy IQ-betyár.

De abból a szempontból megértem őket, hogy ezzel nem kellene felvonulni. Vannak melegek, oszt pont.

Igazából a hetero fiúk általában jobban tetszenek. Nem szeretem, ha valaki b*zis ((Kedves Trágárságszűrő! Ezt hogyan írjam le más szóval?)). Nehéz normális meleg fiút találni. Szerencsére nekem sikerült. Már 8. éve vagyunk együtt, és a családon kívül nem tudja rólunk sok ember, de ez így is van jól. Ha valaki rékerdez, hogy van-e barátnőm vagy feleségem, akkor - ha nem ismerem őt elég jól/rég - inkább hazudok, vagy elterelem a szót.

Szóval én elég óvatosan vagyok a coming outtal.

2015. márc. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nem kell, honnan veszed, hogy kell? épp az a baj, hogy nyíltan felvállalják. A színtévesztés, a magas vérnyomás, a m. szklerózis és a többi a szervezet rendellenes müködése, azaz BETEGSÉG. Akárcsak a nemi zavarok. Ami van, amit meg kell értenünk, de nem kellene a "másság" stb. megnevezéssel elmaszatolni azt a tényt, hogy itt a test hibás müködésével állunk szemben.Még kevésbé kell(ene) vele a közéletben foglalkozni.Magukat alacsonyítják le, ha a világ a bajaikkal foglalkozik és viselkedési modelljükkel egészségeseket taszítanak a "másság" karjaiba.
2017. márc. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!