Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért ilyen a...

Szerintetek miért ilyen a magyar politika?

Figyelt kérdés

Számomra olykor unalmassá válnak azok a belpolitikai "gumicsontok" amin vitatkoznak. Persze értem én a terelést, de mindig arról vitatkoznak ami "aránylag" nem annyira fontos.


Nem is tudom utoljára mikor hallottam az adórendszer megreformálásáról, a nyugdíjrendszer problémáinak kiküszöböléséről. Vagy arról hogy csak a GDP 10-20% megy el magára a bürokráciára. (ez egy irdatlan nagy pénzösszeg). Helyette van rezsiharc, meg cigánykérdés, meg zsidózás. Nem állítom hogy ezek nem fontosak, viszont a prioritást nem ezekben a kérdésekben érzem.


A másik a kommunikáció: Néha egy kocsmában normálisabban nyilatkozik "józsi" mint a magyar politikusok 99%. Uszító-Demagóg-mellébeszélés.


Ezen szerintetek hogyan lehetne változtatni?



2015. márc. 25. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%

Népnek erre van igénye. Ha száraz számokkal jön egy politikus, akkor azt nem érti meg a többség.


És ezt észrevették a mostani parlamentben lévő pártok is. Azért vannak benn eleve a parlamentben.


Populizmus a nyerő. Nemzetizés, zsidózás, melegezés, hanyatló nyugat, gonosz multi meg ilyenek.


Majd ha az emberek arra lesznek kíváncsiak, hogy bürökrácia -20% gdp és meg is értik, akkor majd kap olyan párt is szavazatot, amelyik tényleg értelmesen gondolkozik.

2015. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ez is csak evolúció. Azok a pártok, amik értelmesen kommunikálnak fontos ügyekről egyszerűen kikopnak, mert nincs rájuk kereset.
2015. márc. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

"Populizmus a nyerő. Nemzetizés, zsidózás, melegezés, hanyatló nyugat, gonosz multi meg ilyenek."


Meg a nácizás, fasisztázás, magyarozás, vidékizés, parasztozás, keresztényezés meg ilyenek.

2015. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az adó- és nyugdíjrendszert kénytelen lesz átalakítani valamelyik kormány a közlejövőben. (ahogy a segélyezéssel meg is tették) Főleg a születésszámok tükrében. Nem várom, mikor majd több lesz a nyugdíjas, mint a dolgozó. Egy fenntartható rendszerhez kell az utánpótlás, tehát a gyerekvállalással is kell foglalkozni. (bár ennek a programjai is pénzbe kerülnek)


A bürokrácia csökkentéséről akármennyire nem hallottál, van ilyen. Széll Kálmán Terv. 2014 első adatai szerint negyedével csökkent, bár még mindig alig van 10% alatt. Talán nem elég hatékony a terv, de legalább kezdeményezés van.


Ezeket egyébként szerintem külön kell választani a cigány- zsidókérdéstől. Ez gazdasági, az utóbbi pedig társadalmi probléma.

A társadalmi kérdésekben pedig élen járnak a nemzetiségi/kisebbségi kérdések. De ennek is van pénzügyi vonzata, hogy kezelni tudják - én nem igazán tapasztalom a cigánykérdés megoldását a saját bőrömön, állítólag öltek bele pénzt.


A politikába meglehetősen sok az ígérgetés, amikor viszont számon kérik rajtuk, akkor jön a mellébeszélés. Ez elég gyakori sajnos.


A változtatást hagyjuk a szakemberekre. Ne kívánjátok az én szakértelmemet. Én csak a véleményemet írtam le.

2015. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

"Meg a nácizás, fasisztázás, magyarozás, vidékizés, parasztozás, keresztényezés meg ilyenek."


Meg is érdemlitek.

2015. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Ti is csak amit érdemeltek azt kapjátok! :)
2015. márc. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem.

Én jó ember vagyok és sokkal jobbat érdemlek.

2015. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Képzeld én is jó ember vagyok (szerintem)!


Akkor most melyikünknek van igaza? :)

2015. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"Képzeld én is jó ember vagyok (szerintem)!"


Aki a nácizmust támogatja, az nem lehet jó ember vagy éppen csak buta és nem érti a világ működését.


"Akkor most melyikünknek van igaza? :)"


Természetesen nekem.

2015. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nincs igazad! :)


2. Az még nem "támogatja a nácizmust" autómatice, csak mert nem kér a liberátor főnökeitekből.


Neked van igazad mi, csak mert állítod? :D

2015. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!